Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166486 από Δημήτρης Κατσούνης

PAPADAKIS έγραψε:

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Εγώ δεν έχω λεφτά για σβαι ο λέβητας μου εδώ και χρόνια το Α2 ΑΛΦΑΓΟΥΝΤ ΤΟ ΠΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ.ΔΕΝ τον έχω μάθει στη ΠΟΛΥΤΈΛΕΙΑ!!!! :cheer:


Κώστα καλησπέρα,επειδή αγόρασα προχθές 3 τσουβαλάκια από Πράκτικερ με 4,49 € και τα δοκίμασα,εμένα μου έβγαλε αρκετό κλίνκερ.
Στο δικό σου είδες τίποτα???


Το κλίνκερ είναι 99% θέμα ρυθμίσεων. Να έχεις υπόψι σου ότι κάθε νέο πέλλετ θέλει δικές του ρυθμίσεις ώστε να έχεις τη θερμοκρασία καυσαερίων (που είναι ο κυριώτερος δείκτης για πάρα πολλά πράγματα) στο νούμερο που λέει ο κατασκευαστής σου. Εγώ στη ravelli 120 την κρατάω στους 180-190 βαθμούς. Για το κλίνκερ παίξε με τον αέρα. Και να ξέρεις ότι είναι καλό ο αέρας να είναι 1-2 νούμερα περισσότερο από την τροφοδοσία πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166492 από stelios46
Απαντήθηκε από stelios46 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Στάχτη έχει όπως πάντα περισσότερη.παιξε με αέρα μιας και εσένα έχει ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΕΣ επιλογές στη παραμετροποίηση το ΤΙΕΜΜΕ

όταν λες TIEMMEτι εννοεις?έχω την Thermorossi 1000....και όπως σου είπα δεν έχει κρυφό μενού παρά μόνο να ρυθμίσεις αέρα και κοχλία τάισμα????????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166493 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Tiemme είναι μάρκα κοντρόλ με αρκετές δυνατότητες από ότι τα ποιο συνηθισμένα.κανουν περισσότερες ρυθμίσεις
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stelios46

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166494 από stelios46
Απαντήθηκε από stelios46 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Tiemme είναι μάρκα κοντρόλ με αρκετές δυνατότητες από ότι τα ποιο συνηθισμένα.κανουν περισσότερες ρυθμίσεις

το τηλεκοντρολ ειναι ενα μικρο που ρυθμιζει σκαλες 1-5 και αερας επισης το ιδιο...και εχει 2 μονο κουμπια...τωρα αν κανει τιποτα αλλο δεν το γνωριζω...εδω δεν βρηκαμε ακομα αν εχει κρυφο μενου για να τη ρυθμισουμε :P :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166515 από Arethas
Απαντήθηκε από Arethas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εγώ έχω μια laminox 15kw ester υδραυλική στο σαλόνι και ότι και αν έχω δοκιμάσει σε Α1 πάντα δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα Κλινκερ και μαύρα τζάμια ,αποτυχημενη εναυση, κοχλιεσ δεν Έχω δει ποτέ και ας καίει συνεχόμενα και 24ωρο,αν και να πω Την Αμαρτία μου έχω μια υποψία ότι έχει παραπάνω Αέρα από ότι χρειάζεται αλλά ψιλό φοβάμαι να μπω στο τρυπάκι των δοκιμών. Δεν ρυθμίζω κάτι αφού δεν έχω Πρόσβαση σε κρυφά μενου. Έχω άποψη για golden nuggets, gruneholz και holz royal. Δεν Έχω δοκιμάσει Α2 αλλά 4.49€ που το βλέπω το θεωρώ απαράδεκτο. Οπότε λόγω τιμής προτιμησα το 4.69 Holz και Είμαι ικανοποιημένος Παίρνω 20αδες κάθε τόσο γιατί δεν έχω χώρο οπότε πληρώνω μόνιμα πάνω από 4€!χθες που φόρτωσα είδα ότι πραγματικά υπήρχε έλλειψη, είχαν μείνει μόνο ανοιγμένα τσουβάλια και το άλλο το foco (έχει δοκιμάσει κανείς?)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sun

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166586 από Nyne
Απαντήθηκε από Nyne στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπερα και καλως σας βρηκα.Πηρα και εγω αναγκαστικα φοκο απο το λεροι γιατι δεν ειχε αλλο σχετικα οικονομικο.Το αρκαδια ειχε τελειωσει(δεν ηθελα κ να ξαναπαρω δε) αλλα κ απο την εμπειρια μου απο φετος δεν ειναι και οτι καλυτερο.Το φοκο προς το παρον φαινεται καλο οχι στην ποιοτητα του golden πχ αλλα μια μεση λυση.Ειναι ξανθο(εχω γινει αναγκαστικα ρατσιστης στα πελλετ) θα το συγκρινα με το πελλετ της alfawood.Ειναι απο Σερβια και φαινεται μια μεση προς καλη λυση,δεν μου εχει βγαλει κατι προς το παρον,σταχτη σε νορμαλ επιπεδα.Τιμη 4,19 οποτε ειναι κ σχετικα οικονομικο.
Last edit: 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Nyne.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.547 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ