Προβλημα με schweighofer σε σομπα MBZ hydro

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145882 από TASOS kavala

Κώστας Β. έγραψε: Το γνήσιο είναι το πρόβλημα γιατί μου το κάνει δε μπορώ να καταλάβω.

ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ Α
ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΛΕΤ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΕΡΟΛΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΑΛΕΙΨΩ ΤΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑΚΙΑ. ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΘΑΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Β ΠΟΙΟΤΗΤΑ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145897 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Προβλημα με schweighofer σε σομπα MBZ hydro

XAALAARAA έγραψε: Ετσι οπως το περιγραφεις μηπως σου σβηνει η σομπα στην κατασταση mod και μεχρι να πεσει η θερμοκρασια και να καταλαβει οτι εσβησε η σομπα συνεχιζει να ριχνει και τα μουκωνει ολα ?
το εχεις δεις να το κανει ???


Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα μου παρουσιάσθηκε μετά από 7 παλέτες με άλλη μάρκα (Veko).Η φωτιά μου έσβηνε και το ποτηράκι γεμάτο πελετ.Η εταιρεια του λέβητα με έβαλε και έλυσα το μοτέρ του κοχλία αλλά τα γρανάζια οκ.Διαπίστωσα ότι τα συγκεκριμένα πέλετ ήταν πιό κολώδη μεταξύ τους.Ισως να μου κάνει σπηλαίωση στο σιλό.Πάντως η συγκεκριμένη παλέτα ήταν κοντά στη ζέστη του λέβητα (1 μέτρο) περίπου από αρχές Οκτώβρη και είναι ένα πρόβλημα που δεν το έχω ξανασυναντήσει στα 2 χρόνια και είναι παραπλήσιο με το δικό σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153775 από cbridhs
Απαντήθηκε από cbridhs στο θέμα Προβλημα με schweighofer σε σομπα MBZ hydro
Καλησπέρα και συγνώμη που "ξεθάβω" ένα τόσο ξεχασμένο θέμα,αλλά όλοι εσείς που είχατε πρόβλημα με το schweighofer βρήκατε λύση???Αγόρασα φέτος(μετά από 3 χρόνια χρήσης pirin-pellet) και μου κάνει ότι και στους προηγούμενους συν το ότι μου παρουσιάζει πολλά (no injection)... :dry: :dry:

Το παν είναι να παραμένεις,άνθρωπος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153777 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Προβλημα με schweighofer σε σομπα MBZ hydro

cbridhs έγραψε: Καλησπέρα και συγνώμη που "ξεθάβω" ένα τόσο ξεχασμένο θέμα,αλλά όλοι εσείς που είχατε πρόβλημα με το schweighofer βρήκατε λύση???Αγόρασα φέτος(μετά από 3 χρόνια χρήσης pirin-pellet) και μου κάνει ότι και στους προηγούμενους συν το ότι μου παρουσιάζει πολλά (no injection)... :dry: :dry:


Άλλαξε τις ρυθμίσεις έναυσης και λειτουργίας ανάλογα με τη σόμπα σου (κυρίως τις ρυθμίσεις του κοχλία)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #154091 από cbridhs
Απαντήθηκε από cbridhs στο θέμα Προβλημα με schweighofer σε σομπα MBZ hydro
Δεν είναι κάτι που ξέρω να το κάνω και δε βλέπω κάτι στο manual, ήρθε ο μάστορας που μου την ρυθμίζει-συντηρεί αλλά τίποτα...το no injection πάει σύννεφο..στο μεταξύ δοκίμασα 2 άλλες μάρκες(πίριν και ένα Ρουμάνικο το losan)και ήταν μια χαρά,ούτε κολλήματα ούτε τίποτα...τι να πω,ίσως εμένα να μη μου έκατσε...απλά καλό είναι να δοκιμάζουμε πριν πάρουμε απ'ότι βλέπω...υπομονή 900 κιλά ακόμη :whistle: :whistle:

Το παν είναι να παραμένεις,άνθρωπος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #154096 από obelix
Απαντήθηκε από obelix στο θέμα Προβλημα με schweighofer σε σομπα MBZ hydro
Πιθανότατα έχεις πέσει σε μαλακισμενη παρτίδα η μουφα. Αυτό είχα πάθει και εγώ. Την επόμενη χρονιά που είχα αγοράσει πάλι σβαι από αλλού δεν είχε καμία σχέση το ένα με το άλλο. Αυτά πριν δύο χρόνια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ