Pellet η πετρέλαιο με τις τρεχουσες τιμές.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142981 από jnet

ddt έγραψε: μηπως να κανουμε ενα θεμα ΄η τρεχουσα τιμη πετρελαιου θερμανσης΄ ????
Παντως με τιμη πετρελαιου στα 0.55 προσωπικα θεωρω ΠΟΛΥ μεγαλο λαθος που αλλαξα λεβητα. Το μονο που κερδιζω ειναι χαμαλικι, βρωμια και ψιλα για κανενα κουλουρι.


Μπηκα στην ιδια απορία και συμπληρωσα την αιτηση. Απο τα 3500lt που χρειάζομαι μου δινουν τα 1125 αρα λιγοτερο από το 1/3



Πλακα πλακα τις επομενες μερες θα κανω τεστ τον καυστηρα πετρελαιου πανω στο λεβητα πελλετ και λεω να παρω μερικά λιτρα για να τα καιω σε τυχον αβαρίες του καυστηρα πελλετ.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142982 από jnet
Παντως προεκλογικά μια χαρα την καταφεραν την τιμή του θερμανσης.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142983 από Fokion
Απο την αλλη τη παρασκευη μιλαγα με ενα τεχνικό της πετροτζεν που ειχε ερθει για την ετησια συντηρηση κι οταν τον ρωτησα τι να κανω με το πετρελαιο ( καου 600 λιτρα ) που η γεννητρια εχει μεσα εδω και περιπου 3 χρονια, μου ειπε "τυχαιρος εισαι αστο οπως ειναι"

τα καινουργια ντιζελ οσο "καθονται" προκαλουν προβληματα εξ ου και οι εταιρειες εβγαλαν τα "φιλτραρισμενα"....

μη σου κανει εντυπωση μου λεει αν το πολυκαιριασμενο πετρελαιο σου μυριζει σα.... νεφτι..

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142989 από obelix

jnet έγραψε: Παντως προεκλογικά μια χαρα την καταφεραν την τιμή του θερμανσης.

Δεν νομιζω οτι ειναι προεκλογικο τρικ, απλα οι αμερικανοι εχουν κατεβασει και συνεχιζουν να κατεβαζουν τη τιμη για να την μπουν στους ρωσσους που νομιζουν οτι εχουν πιασει το παπα αποτα φρυδια. Το αναποδο βεβαια γινοταν πριν χρονια αλλα νομιζω οτι προς το παρον κερδιζει ο κοσμος.
Εβαλα 100αρα βενζινη εχθες με 1,54 :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142993 από KERBEROS

obelix έγραψε:

jnet έγραψε: Παντως προεκλογικά μια χαρα την καταφεραν την τιμή του θερμανσης.

Δεν νομιζω οτι ειναι προεκλογικο τρικ, απλα οι αμερικανοι εχουν κατεβασει και συνεχιζουν να κατεβαζουν τη τιμη για να την μπουν στους ρωσσους που νομιζουν οτι εχουν πιασει το παπα αποτα φρυδια. Το αναποδο βεβαια γινοταν πριν χρονια αλλα νομιζω οτι προς το παρον κερδιζει ο κοσμος.
Εβαλα 100αρα βενζινη εχθες με 1,54 :cheer:


Όταν 'εξουθενώσουν' οι Αμερικανοί τη Ρωσική οικονομία, τότε θα δείτε τιμές πετρελαίου!!!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143010 από electron

panosf01 έγραψε: Στις μεγαλες καταναλωσεις λογικα συμφερει το πελλετ.Για ενα διαμερισμα στην Αθηνα που μπορει να ζεσταθει πλεον με 600-700 ευρο πετρελαιο αλλαζουν τα πραγματα.Απλα ειναι δυσκολο να διατηρηθει αυτη η τιμη για καιρο ακομα..


Αυτη κατ'εμε ειναι και η ποιο σωστή απάντηση.Πχ το πατρικό μου που ειναι σε μεσοτοιχίες πάνω-κάτω-δεξια-αριστερα και εχει κεντρική θέρμανση με πετρέλαιο δεν θέλει πάνω από 300-400 ευρω την σεζον,εγω ομως που ειμαι σε μονοκατοικία και με χτυπανε βοριαδες-νοτιαδες κλπ θελω κοντα στα 2.500 λιτρα (εφοσον το καιω συνεχεία) τα οποία μεταφράζονται στα 1500€ (με την επιδότηση) όποτε με το πελλετ πέρυσι μου βγηκε κοντα στα 585€ ολη την σεζον. Οποτε προς το παρον ειμαι κοντα 1/3 της τιμης.Οποτε εμενα με συμφαιρει το πελλετ. Απαραίτητη φυσικά προϋπόθεση ειναι στο να βρίσκω φθηνό πελλετ, εν ανάγκη θα κάψω παλι σε αναλογία με πυρηνοξυλο καθως θα πέσει η τιμή του λόγω μη ζήτησης.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.110 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ