Διάβρωση ποτηριου σομπας πελλετ

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160478 από sdancer75

panagos7 έγραψε: Η απαντηση είναι δυστυχως μια!
45 ευρω το παρηγγειλα περυσι για έναν φιλο.
Τρυπησε σε HRV 120 στον πατο.Για στοιχεια του εμπορου που το πηρα στειλε inbox αν δεν βρηκες ακομα


Παναγιώτη θα επικοινωνήσω μαζί σου για να το εχω υπόψιν μου, σε ευχαριστώ.

ΥΓ:Αν και δεν νομίζω ότι αποτελεί διαφήμιση να ενημερώσεις και τα υπόλοιπα μέλη που μπορεί να ενδιαφέρονται.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161245 από stratri1
Απαντήθηκε από stratri1 στο θέμα Διάβρωση ποτηριου σομπας πελλετ
Δεν θυμάμαι ακριβώς τιμή. Γύρω στα 40 € ήταν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #161249 από sdancer75

stratri1 έγραψε: Δεν θυμάμαι ακριβώς τιμή. Γύρω στα 40 € ήταν.


Απο που ;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 8 Μήνες πριν #168319 από Kyrillos
Απαντήθηκε από Kyrillos στο θέμα Re:Διάβρωση ποτηριου σομπας πελλετ
Καλησπέρα στην παρέα,
Φέτος παρατήρησα ότι έχει κάνει ρωγμές και το ποτηράκι της δικής μου σόμπας (HP22 Βολιώτικη) που ξεκινάνε από τις κάτω τρύπες. Ευτυχώς δεν επεκτάθηκαν για την ώρα. Έχω τη σόμπα από το 2013 και στα 7 χρόνια λειτουργίας έχω κάψει συνολικά γύρω στις 14 παλέτες (3 παλέτες RZ και οι υπόλοιπες Golden Nuggets).
Ρώτησα στο κατάστημα του Βόλου που την είχα αγοράσει και μου είπαν ότι το ανταλλακτικό κοστίζει 75 ευρώ + μεταφορικά. Για την ώρα δεν το έχω αλλάξει αν και σκεφτόμουν να πάρω ένα να υπάρχει μήπως μου χρειαστεί.
Δεδομένου ότι είναι καλοκαίρι και δεν βιάζομαι, μήπως γνωρίζει κάποιος μαγαζιά στο εξωτερικό (Ευρώπη ή Κίνα) με φτηνότερα ανταλλακτικά; Σε παρόμοιο μοντέλο στην αμερική (Comfortbilt HP22) το ανταλλακτικό κοστίζει 35$.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 8 Μήνες πριν #168320 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΝ δεν το βρεις φτηνοτερο φτιαξτο μονο σου αν πιανουν τα χερια σου με 4-5 χιλιοστα λαμαρινα ινοξ!!!!!βαλε καμμια φωτο να δουμε το ραγισμα διοτι αν ειναι στο πατο (που εκει που γινεται η καυση χαλαει συνηθως)να κολλησεις μια προσθετη λαμαρινα ινοξ και να ξετρυπησεις με οδηγο τις ηδη υπαρχουσες τρυπες προς την καινουργια λαμαρινα
Last edit: 4 Χρόνια 8 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 7 Μήνες πριν #168426 από Kyrillos
Απαντήθηκε από Kyrillos στο θέμα Re:Διάβρωση ποτηριου σομπας πελλετ

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: ΑΝ δεν το βρεις φτηνοτερο φτιαξτο μονο σου αν πιανουν τα χερια σου με 4-5 χιλιοστα λαμαρινα ινοξ!!!!!βαλε καμμια φωτο να δουμε το ραγισμα διοτι αν ειναι στο πατο (που εκει που γινεται η καυση χαλαει συνηθως)να κολλησεις μια προσθετη λαμαρινα ινοξ και να ξετρυπησεις με οδηγο τις ηδη υπαρχουσες τρυπες προς την καινουργια λαμαρινα











Καλημέρα στην παρέα, επανέρχομαι στο θέμα με φωτογραφίες μια και χτες αξιώθηκα να ανοίξω την σόμπα.
Δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να βρώ καλύτερη τιμή για καινούριο ποτήρι.

Για την ώρα τα 75 ευρώ + μεταφορικά αποτελούν τη μόνη λύση εκτός κι αν υπάρχει δυνατότητα

1) για επισκευή με μπάλωμα επιπλέον κομματιού και άνοιγμα των τρυπών, όπως προτείνει ο Κώστας ή

2) κατασκευή νέου ποτηριού σε σιδερά αν είναι εφικτό.

Και στις δύο περιπτώσεις θα πρέπει να απευθυνθώ σε σιδερά μιας και ενώ πιάνουν τα χέρια μου γενικά, δεν ξέρω να κολλάω.

Οποιεσδήποτε συμβουλές - προτάσεις είναι ευπρόσδεκτες.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ