Ευβοια πελλετ. Καιει κανεις???

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162253 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλημερα χτες πηρα 10 τσουβαλια Eυβοια πελλετ μιλησα με τον Σταθη και χαμηλωσα αερα καυσης και τελικα τα αποτελεσματα απο αυτο το πελλετ ΤΡΑΓΙΚΑ!!!!!!!!!!!δες τε τις φωτο με σχεδον ενα τσουβαλι που εκαψα στο τασακι σημερα το πρωι ηταν σαν πλαστικη μαζα και διαφορα κομματια :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .αν δεν το φτιαξουν δεν βλεπω να στεκεται στην αγορα με τετοια ποιοτητα!!!!!!!δηλαδη στις σομπες πρεπει να περνανε μεγαλη ταλαιπωρια ΣΦΥΡΟΚΑΛΕΜΟ!!!!!!!!κριμα που ειναι Ελληνικο και ειναι και κοντα μου στη Ριτσωνα Βοιωτιας.




Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162255 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Ευβοια πελλετ. Καιει κανεις???

popovitis έγραψε: Δεν είναι πολλα 500 κιλα για αμαξι; εγω του βαζω 250 και θεωρω οτι το υπερφορτωνω


σαν.... 7 ατομα. Η απόσταση είναι 500-600 μετρα.

μιλησα με τον Σταθη και χαμήλωσα αέρα καύσης


Χαμήλωσες????

κακά τα ψέματα. Στέκεται όσο στέκεται λόγω τιμής...
τωρα τι πρώτη υλη εχει μεσα δε ξερω... μεχρι και για καλαμιές άκουσα....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162257 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ευβοια πελλετ. Καιει κανεις???

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Καλημερα χτες πηρα 10 τσουβαλια Eυβοια πελλετ μιλησα με τον Σταθη και χαμηλωσα αερα καυσης και τελικα τα αποτελεσματα απο αυτο το πελλετ ΤΡΑΓΙΚΑ!!!!!!!!!!!δες τε τις φωτο με σχεδον ενα τσουβαλι που εκαψα στο τασακι σημερα το πρωι ηταν σαν πλαστικη μαζα και διαφορα κομματια :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .αν δεν το φτιαξουν δεν βλεπω να στεκεται στην αγορα με τετοια ποιοτητα!!!!!!!δηλαδη στις σομπες πρεπει να περνανε μεγαλη ταλαιπωρια ΣΦΥΡΟΚΑΛΕΜΟ!!!!!!!!κριμα που ειναι Ελληνικο και ειναι και κοντα μου στη Ριτσωνα Βοιωτιας.




AYTO το καταλυπω δεν ειναι κλικερ!!!!!ειναι υπολειμα απο φλοιο δεντρου η απο προσθετο μεσα στο πελλετ.πρεπει να εχει ομως μεγαλη θερμικη ισχύει!!!


ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162264 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Μετα απο δοκιμες ολο το απογευμα και με μειωση τις ροης πελλετ πραγμα που ο λεβητας παιδευοταν να ανεβασει νερα διοτι ηθελε παλι το ΦΑΙ του που ειχα μειωσει και επεισης ειχα χαμηλωσει στην σχεδον πιο μικρη σκαλα το μοτερ φυσιτηρα καυσης.ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ σαν καμμενη μαζα πλαστικο.το μονο θετικο ηταν που θερμοκρασια καυσαεριων ηταν 145-155 ενω με αλλα πελλετ εφτανε 170-175 αλλα λογικο αφου ηταν ολα χαμηλα.ευτυχως που δεν φορτωθηκα κανενα τονο και να μπλεξω!!!!!!!!!!!εβααλε και ενας ξαδερφος 2 τσουβαλια για δοκιμη στο λεβητα του 20kw και το δουλεψε μιση μερα και ειδε το δοχειο παστωμενο σαν πλαστικο και το αδειασε απο το σιλο και ξαναεβαλε SBAI.οι φωτο ειναι απο τις δοκιμες


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162277 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Ευβοια πελλετ. Καιει κανεις???
Το δικό μου ποτυράκι το εχω φτάσει εδω μετα απο 5-6 ωρες καυση.
Σε αυτη τη κατασταση ξανα-αναβει

το οτι ειναι στη μεσα μερια με προβληματιζει.... γιατι το τασακι στην πλατη δεν εχει τρυπες. Δεν φαινεται στη φωτο αλλα εκει που ειναι η τρυπα αναματος κανει κοιλια. Δηλ αν περναγε αερας και απο πισω θα επιανε ακομα λιγότερο...
συν βεβαια το γεγονός οτι στην πισω μερια δεν πεφτουν φρεσκα πελλετ να "χτυπησουν" τα καταλοιπα να τα παρει ο "αερας"



ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Συνημμένα:
Last edit: 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162380 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Ευβοια πελλετ. Καιει κανεις???
Μετά απο καποια περισσότερα τσουβάλια αναφέρω τα εξης:

Μια μερα που ξεχάστηκα κι εσβησε απο ανυπαρξία πελλετ στο σιλό ( ντροπή μου ) το κατάλοιπο ήταν σημαντικά περισσότερο απο την ανωτέρω φωτο που ειναι μετα απο κανονικό σβησιμο.

Κάτι που ενισχύει τη θεωρία μου περι καθαρισμού όσο είναι "ζεστο" απο τα πελλετ που πέφτουν και απο τον αερα...

Πάντως με ολα φυσιολογικά δεν ειχε πρόβλημα σε επανειλημμένα ( ναι οκ όχι 10..) ανάματα χωρίς να έχω καθαρίσει το ποτηράκι..
Αρα αυτο μου λέει οτι πρέπει να ανεβάσω ΚΑΙ τον αερα καθαρισμού στο σβήσιμο στα επίπεδα του ενδιάμεσου καθαρισμού

ΥΓ. Κατι που δείχνει οτι αυτό δεν είναι πελλετ για απλό χρήστη ή αυτόν που πολύ φυσιολογικά δε θελει "να ασχολείται" - και γιατί να θελει ντε και καλά.... Επίσης θέλει κοντρόλερ με "επιλογές"...

ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ λοιπόν ΔΟΚΙΜΗ ΠΡΙΝ την αγορά ποσότητας......

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.109 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ