Κάηκε η αντίσταση του λέβητα

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165321 από s93060
Απαντήθηκε από s93060 στο θέμα Re:Κάηκε η αντίσταση του λέβητα

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Δοκίμασες να ανεβάσεις τη χαμηλή ανάφλεξη 60 sec πιο πάνω 200sec π.χ. και δεν άναψε?κανε το σύστημα με το βαμβάκι και το οινόπνευμα που εχει ανεβάσει και εδω και στο YouTube ο ΝΑΣΙΚΑΣ για να δεις αν θα ξεκινήσει και μπει σε κανονική λειτουργία μέχρι να ερθει ηλεκτρολόγος η να δεις τι θα κανείς να μην κρυώνει και το σπίτι!!!!!!

Μα αν άναβε η αντίσταση δεν θα την έβλεπα ;την ώρα που ξεκινάει ο λέβητας και κάνει την πρώτη ανάφλεξη έχω ανοιχτή την πόρτα και βλέπω την τρύπα που μέσα είναι η αντίσταση δεν φενεται κάτι να αλλάζει χρωμα να κοκκινίζει τίποτα
Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω και πως βγαίνει από το πίσω μέρος του λέβητα
Ξεβιδωσα τέσσερις βίδες για να απελευθέρωση τον ανεμιστήρα αλλά δεν απελευθερώνεται υπάρχει περίπτωση να έχει κολλήσει το μέταλλο από την υψηλή θερμοκρασία και να θέλει πολύ ζορισμα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165323 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Επειδή θα πω ένα ΚΟΥΦΟ(μιας και δεν ξέρω πως ειναι το σχέδιο του κυκλώματος των αισθητήρων του συγκεκριμένου λέβητα) μηπως με το άνοιγμα τις πόρτας κόβει κάποιος αισθητηρας το ΡΕΥΜΑ τις αντίστασης?(ξέρω οτι δεν ισχύει σε άλλους λέβητες και κυκλώματος αλλα ποτέ δεν ξερεις!!!!!!!!'!!!!!)εχει το σχέδιο το μανιουαλ να το ανεβάσεις μια φωτό εδω?η αν εχεις και όλο το μανιουαλ με τις ρυθμιςεις ανέβασε το.βαλε και μια φωτό το χωρο που ειναι ανεμιστήρας μοτερ καυσαερίων και οτι αλλα εξαρτήματα φαίνονται .επεισης λέει το μανιουαλ οτι για την αντίσταση εχει ρελε 8 Αμπερ.οπλιζει τον βλέπεις η τον ακούς εκει στη πλακέτα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165327 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελικά τι είδες ?θα ανεβάσεις καμια φωτό :cheer: ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165329 από s93060
Απαντήθηκε από s93060 στο θέμα Re:Κάηκε η αντίσταση του λέβητα
Δεν έχω το μανουαλ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165336 από s93060
Απαντήθηκε από s93060 στο θέμα Re:Κάηκε η αντίσταση του λέβητα
το κόκκινο καλώδιο είναι μάλλον αυτό που καταλήγει στην αντίσταση
Πρέπει να βγάλω όλο το σύστημα του ανεμιστήρα ή να τραβήξω απλώς την αντίσταση προς τα έξω άραγε ;
Έβγαλα τις 4 βίδες που κρατάνε υποτίθεται τον ανεμιστήρα αλλά δεν κουνιέται


Sent from my iPhone using Tapatalk
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #165337 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Λογικα εκει θα ειναι δες το με προσοχη.καλυτερα ομως φωναξε εναν ηλεκτρολογο για σιγουρα να το δει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ