Κυκλοφορητης

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165535 από Manolou
Απαντήθηκε από Manolou στο θέμα Κυκλοφορητης
Έβαλα τον κυκλοφορητη να ξεκινάει στους 52 και εντάξει κάτι εγινε ζεσταθηκαν τα καλοριφέρ ολόκληρα μπορώ να.πω ..Τώρα δεν εχω βάλει θερμοστατη για να.κλείνει η σόμπα δουλεύει συνέχεια για την.Οικονομική της λειτουργία ενεργοποίησης το stand-by ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165536 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Κυκλοφορητης
Συνήθως εκει που ορίζεις τον θερμοστάτη (π.χ.52 βαθμούς) εκεί κλείνει όταν σβήσει η σόμπα και κρυώνουν τα νερά.
Τώρα άμα ο κυκλοφορητής είναι στην αργή σκάλα σου στέλνει αργά τα νερά στα σώματα του καλοριφέρ. Δες που τον έχεις και με το αυτί θα καταλάβεις την ταχύτητα του.
Last edit: 5 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165537 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Κυκλοφορητης
Βάλε κυκλοφωριτη 55 αν χρησιμοποιείτε και μποιλερ για νερό χρήσης και ζήτηση νερού στο κοντρολ 67-70. Και βάλε ανάλογα τις αποστάσεις σκάλα κυκλοφωριτη πιο πανω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165540 από Manolou
Απαντήθηκε από Manolou στο θέμα Κυκλοφορητης
Στο 55 το είχα αλλά δεν είχα ούτε ζεστό νερό και τα καλοριφέρ ήταν τα μισά ζεστά Τώρα που το έβαλα στο 52 Έχω λίγο ζεστό νερό και τα καλοριφέρ έχουν ζεσταθεί μέχρι κάτω όταν την δουλεύω στο 5 στο φουλ όταν την Έχω στο 3 η 2 δεν εχω Καλή απόδοση γτ δεν μπορώ να.την Έχω στο φουλ συνέχεια γτ έχει μεγάλη κατανάλωση πελλετ..θέλει να δω την σκάλα του κυκλοφορητη αν μπορώ να την δω Γτ την σόμπα την Έχω στον.τοίχο και.Δεν Έχω πρόσβαση.απο πίσω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165543 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Κυκλοφορητης
Πρέπει να δεις τι γίνεται στο μποιλερ και σου κρυώνει το νερό χρήσης η καταναλώνεις ήδη το νερό χρησης και μπαίνει το κρύο μέσα που μπαίνει στο ζεστό και το κρυώνει δοκίμασε να κόψεις από τις βανες το μποιλερ μόνο εισαγωγή επιστροφή και δες αν τα σωμματα ζεστενονται τουλάχιστον καλά έως τη μέση του
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Manolou

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165544 από Manolou
Απαντήθηκε από Manolou στο θέμα Κυκλοφορητης
Όταν το είχα στο 55 δεν προλάβαινε να Πάει το νερό στο πιο.μακρινό καλοριφέρ γτ δούλευε λίγο ο κυκλοφορητης και μάλλον σε χαμηλή ταχύτητα θα κοιτάξω να δω αν μπορώ να ανεβάσω ταχύτητα Μήπως γίνει δουλειά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ