Τι θερμοκρασία νερών πιάνετε σε κάθε σκάλα

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166852 από Arethas
15kw(11 στο νερο)
σκάλα 5 -> όσο θέλω μέχρι 70 βαθμους που έχω δοκιμάσει άνετα(πιο πανω δε θελω)
σκάλα 4 -> όσο θέλω αλλα σαφως πιο αργά μετά τα 65-66
σκάλα 3 -> 65-66 μαξ με το ζορι
σκάλα 2 -> 59-60 (απο τα 65-66 που δουλευε επεφτε μεχρι εκεινο το σημειο πολυ αργα)
σκάλα 1 -> 49-57( συντήρηση-ισα ισα που καταφερνει να γυρναει τα υγρα καθε τοσο-κυκλοφορητης ρυθμισμενος στο 55)

Οι δοκιμές έγιναν με Holz royal , και αφου εχω πιασει ήδη 65 βαθμους μεσω σκάλας 5(για να μην περιμενω πολυ ,μετα επελεγα τις αντιστοιχες σκάλες οριο.
Ερώτηση ,θα έπρεπε να ανεβάζουν και οι χαμηλότερες σκάλες την επιθυμητη θερμοκρασια των 65 βαθμων?Θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι σχετικα λίγα τα kw για το σπιτι μου επειδή δεν συμβαίνει αυτό?
Γενικά είμαι ικανοποιημένος ,ζεσταινομαι απλα εχουμε και τη τρελα μας να το ψαχνουμε

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166853 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Άσστη στη πιο μεγάλη σκάλα και όταν αυτό πιανει την θερμοκρασία νερό η ο θερμοστάτης σπιτιού αν έχεις (και έχεις ρυθμίσει συντήρηση φλόγας )να κάνει μόνο του αυτό που πρέπει!η να κατεβάζει σκάλα και να μπαίνει στη χαμηλότερη η να συντηρεί τα νερά περίπου εκεί που είναι η θερμοκρασία για κυκλοφωριτη.ΜΗΝ ΤΑ ΣΚΑΛΙΖΕΤΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ"ΑΡΕΣΕΙ".ΠΉΓΑΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166855 από Arethas
συμφωνω 100% και αυτο εφαρμοζω απλα ρωταω εγκυκλοπαιδικα για να μαθω καλυτερα τις δυνατοτητες της δικης μου,Στατιστικη ερευνα κανω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166856 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Να ξέρεις ότι ο κάθε κατασκευαστής έχει φάει τα μούτρα του αρκετές φορές με δοκιμές θεωρίες και ρυθμίσεις και έξοδα για να βγάλει κάποιο προϊόν με τα συγκεκριμένα ΣΤΑΝΤΑΡ.ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΙΥΜΕ ΝΑ βγούμε πάνω από το κατασκευαστή.αν θες να πειραματιστεί θα καταλήξεις πάλι στις ρυθμίσεις του κατασκευαστή η κοντά σε αυτόν.Αυταα από μενα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ