thermiki tsalikis hydro pellet 33

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168596 από 4755
Απαντήθηκε από 4755 στο θέμα thermiki tsalikis hydro pellet 33
περιοχη ευβοια, μονοκατοικια στον 2 οροφο του 2000 κατασκευη,διπλα τξαμια,μονωση νορμαλ.καταναλωση 5 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΩΡΑ περιπου αναλογα τι θελεις. υπ'οψιν ότι εχω και buffer tank 700 lits. επισης πρεπει κάθε λιγο και λιγακι να προσθετεις πελλετ διοτι παιρνει μονο 2 τσουβαλια εχει μικρο χωρο. ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ.
Last edit: 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν by 4755.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168599 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα thermiki tsalikis hydro pellet 33
Επειδη ειμαστε κοντοχωριανοι απο Λαμια εγω στη ΛΙΜΝΗ εχετε εναν κορυφαιο μηχανολογο το ΣΤΑΘΗ (που γραφει και εδω στο energ με το ψευδονυμο ETSA).Αυτος θα σε βοηθησει σιγουρα μιας και ειναι απο την περιοχη και καλος γνωστης σε πελλετ λεβητες εγκαταστασεις και ολα τα μηχανολογικα.αν θες να σου δωσω το τηλεφωνο του γραψε ενα εμαιλ να στο στειλω μην το γραφω εδω δημοσια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168602 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα thermiki tsalikis hydro pellet 33

4755 έγραψε: περιοχη ευβοια, μονοκατοικια στον 2 οροφο του 2000 κατασκευη,διπλα τξαμια,μονωση νορμαλ.καταναλωση 5 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΩΡΑ περιπου αναλογα τι θελεις. υπ'οψιν ότι εχω και buffer tank 700 lits. επισης πρεπει κάθε λιγο και λιγακι να προσθετεις πελλετ διοτι παιρνει μονο 2 τσουβαλια εχει μικρο χωρο. ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ.

θα συμφωνησω για τον μικρο χωρο ...το buffer ομως σε πελλετοσομπα τι κανει ?
εχεις και πετρελαιο η τζακι πανω του ?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168610 από panmag
Απαντήθηκε από panmag στο θέμα thermiki tsalikis hydro pellet 33
5 κιλά την ώρα πέλλετ?Δηλαδή πριν με πετρέλαιο πόσα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168611 από panmag
Απαντήθηκε από panmag στο θέμα thermiki tsalikis hydro pellet 33
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168612 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα thermiki tsalikis hydro pellet 33

4755 έγραψε: περιοχη ευβοια, μονοκατοικια στον 2 οροφο του 2000 κατασκευη,διπλα τξαμια,μονωση νορμαλ.καταναλωση 5 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΩΡΑ περιπου αναλογα τι θελεις. υπ'οψιν ότι εχω και buffer tank 700 lits. επισης πρεπει κάθε λιγο και λιγακι να προσθετεις πελλετ διοτι παιρνει μονο 2 τσουβαλια εχει μικρο χωρο. ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ.


Δεν γνωρίζω την συγκεκριμένη σόμπα αλλα νομίζω (επαναλαμβάνω) νομίζω οτι καις υπερβολικά γιατι έχεις να ζεστάνει το buffer .Η λειτουργεία του buffer δεν συνιστάται σε λέβητες ή σόμπες πέλλετ,μονο ξύλο λέβητες.Αμα νομίζεις οτι πρεπει να δουλεύει με buffer η σόμπα σου θα πρεπει να μην την σβήνεις ποτέ προκειμενου να κρατάει τα νερά του Μπάφετ συνέχεια ζεστά. Κατανάλωση 5 κιλά έχουν όλοι οι λέβητες και σόμπες στην αρχή έναρξης τους και μετα επειδή φθάνουν τα νερά στη θερμοκρασία που έχουμε επιλέξει τοτε αλλάζει προγραμμα η σόμπα και χαμηλώνει το τάισμα (κατανάλωση) σε τιμές γύρω στο 1+ κιλό την ωρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ