Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

• Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: thermiki tsalikis hydro pellet 33

thermiki tsalikis hydro pellet 33 1 Μήνας 2 Εβδομάδες πριν #168610

• panmag
  • Το Άβαταρ του/της panmag
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Κάρμα: 0
5 κιλά την ώρα πέλλετ?Δηλαδή πριν με πετρέλαιο πόσα ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

thermiki tsalikis hydro pellet 33 1 Μήνας 2 Εβδομάδες πριν #168611

• panmag
  • Το Άβαταρ του/της panmag
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

thermiki tsalikis hydro pellet 33 1 Μήνας 2 Εβδομάδες πριν #168612

• PAPADAKIS
  • Το Άβαταρ του/της PAPADAKIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • More Details
    • Ληφθείσες Ευχαριστίες89
4755 έγραψε:
περιοχη ευβοια, μονοκατοικια στον 2 οροφο του 2000 κατασκευη,διπλα τξαμια,μονωση νορμαλ.καταναλωση 5 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΩΡΑ περιπου αναλογα τι θελεις. υπ'οψιν ότι εχω και buffer tank 700 lits. επισης πρεπει κάθε λιγο και λιγακι να προσθετεις πελλετ διοτι παιρνει μονο 2 τσουβαλια εχει μικρο χωρο. ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ.

Δεν γνωρίζω την συγκεκριμένη σόμπα αλλα νομίζω (επαναλαμβάνω) νομίζω οτι καις υπερβολικά γιατι έχεις να ζεστάνει το buffer .Η λειτουργεία του buffer δεν συνιστάται σε λέβητες ή σόμπες πέλλετ,μονο ξύλο λέβητες.Αμα νομίζεις οτι πρεπει να δουλεύει με buffer η σόμπα σου θα πρεπει να μην την σβήνεις ποτέ προκειμενου να κρατάει τα νερά του Μπάφετ συνέχεια ζεστά. Κατανάλωση 5 κιλά έχουν όλοι οι λέβητες και σόμπες στην αρχή έναρξης τους και μετα επειδή φθάνουν τα νερά στη θερμοκρασία που έχουμε επιλέξει τοτε αλλάζει προγραμμα η σόμπα και χαμηλώνει το τάισμα (κατανάλωση) σε τιμές γύρω στο 1+ κιλό την ωρα.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.137 δευτερόλεπτα