Τι μπορείς να πάθεις από κακή καύσιμη υλη

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3212 από michalisgr

mastoras έγραψε: Τίθεται τέτοιο θέμα ? :huh:

Να σταματήσει η κάπνα μονώνοντας την καμινάδα ?


χθες σε γνωστο μου καναμε αυτη τη δουλεια..μιλαμε ανοιγε τη πορτα και ο κανος ερχοταν στη μαπα μας.. μονωσαμε σωστα τη καμιναδα με τη καμπυλη που πρεπει να εχει και ο καπνος εξαφανιστηκε!! Προσοχη στης καμιναδες σας!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3213 από michalisgr

ΜΑΡΙΑ έγραψε: Καλησπέρα,τελικά ἀλλάξαμε καί ἐμεῖς πέλλετ καί ἀπό ἄλφα γούντ πήραμε Σακκᾶς....καί ἀρχισε ὁ ἐφιάλτης!!!
Ἄκαυστα πέλλετ,ἐμπλοκή Α01 συνεχῶς(ἄκαυστο πέλλετ στό τασάκι,καθημερινό καθάρισμα κ.ἄ)
Ἀλλάζουμε καθημερινά ρυθμίσεις.....τό νευρικό μας σύστημα κουρέλια!

Ελπίζω νά εἶναι θέμα ρυθμίσεων,γιατί 310€ στά σκουπίδια....ἔ δέν θά τό καταπιῶ ἔτσι.

Υ.Γ.
μέ τό προηγούμενο,τέλεια καύση.στάχτη πούδρα,καθάρισμα κάθε 5-6 μέρες.....


Μαρια;;;Γιατι δε το το επιστρεφεις;; Δυσκολο ειναι να πας και να τους πεις αυτα που γραφεις εδω;;;
Αν ψαχνει για μαλακες να παει αλλου!! Ζητα αντικατασταση ή επιστροφη χρηματων!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3214 από michalisgr

N1k0s έγραψε: Σήμερα καθάρισα έκτακτα το ποτήρι της καύσης , και όχι όπως σάββατο ... Τελειώνει σιγά σιγά η παρτίδα που πήρα τον Σεπτέμβρη και πρέπει να πω ότι ήμουν σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος , αλλά σήμερα έβγαλα από το ποτήρι μία σωρό που έμοιαζε με σφουγγάρι που διαλύεται εύκολα και όχι σκληρή πέτρα ... Μάλλον δεν πρόκειται για κλίνγκερ αλλά καύση σε υπερβολική ποσότητα πέλλετ , οπότε και μπούκωσε το ποτήρι , η λύση απλή , αδειάζεις το ποτήρι ... Απλά πρώτη φορά μετά από 900 κιλά πέλλετ είδα κάτι άγνωστο ... Ισως πήρε υγρασία το πέλλετ , αλλά αμφιβάλλω γιατί η μεγάλη σορός φυλάσετο σε γκαράζ στη Πυλαία , οπότε στη υγρασία της Καλαμαριάς καθόταν το πολύ 10 μέρες ...


Νικο;;παρε τηλεφωνο να σου πω απο που να πας να παρεις πελλετ!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": N1k0s

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3217 από egglezos
μόλις γύρισα από εγκατάσταση που είχε πρόβλημα με πελλέτα από κακή συμπίεση...για να το αντιμετωπίσει, είπα στον πελάτη και πήρε Αlfa Wood από Leroy Merlin και μετά βεβαιότητας σας λέω ότι ο καυστήρας "σκότωνε"!

Δεν ξέρω πώς θα πάει από κλίνκερ, αλλά από απόδοση τεράστια δοαφορά με την προηγούμενη.

(σημείωση: η προηγούμενη πελλέτα ήταν από ένα νέο εργοστάσιο λέει που του συστήσανε...δεν είχε συμπίεση σχεδόν καθόλου και η σκόνη δημιούργησε πολλά πολλά προβλήματα)

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by egglezos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3218 από mastoras

michalisgr έγραψε:

mastoras έγραψε: Τίθεται τέτοιο θέμα ? :huh:

Να σταματήσει η κάπνα μονώνοντας την καμινάδα ?


χθες σε γνωστο μου καναμε αυτη τη δουλεια..μιλαμε ανοιγε τη πορτα και ο κανος ερχοταν στη μαπα μας.. μονωσαμε σωστα τη καμιναδα με τη καμπυλη που πρεπει να εχει και ο καπνος εξαφανιστηκε!! Προσοχη στης καμιναδες σας!!


Εάν λύσω και αυτό το πρόβλημα, θα σταματήσουν οι γύρω μου να μου μιλούν για το REXONA :cheer: :cheer:

Σε παρακαλώ Μιχάλης τι υλικό γωνία και καμινάδα ήταν, και με τι υλικό την μόνωσες ? Και πόσο το πάχος του μονωτικού υλικού ?
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #3221 από Kanouk
Πριν 3 εβδομάδες, είχα βάλει ποστ οπού έγραφα ότι οι δυσαρεστημένοι αγοραστές πελλετς έπρεπε να επικοινωνήσουν με τις κατασκευαστές εταιρίες πελλετς, και είμαι σίγουρη ότι μερικοί παραξενευθήκαν.

Η αγορά πελλετς στη Ελλάδα είναι στα πρώτα στάδια, αλλά δεν χρειάζεται να περάσουν 10 χρόνια για να μπουν στο νόημα οι αγοραστές. Για κάθε πελάτη που παραπονιέται, υπάρχουν πολλοί άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα και δεν θα ξαναγοράσουν από αυτές τις εταιρίες.. Οι εταιρίες υπάρχουν για να βάλουν κέρδος και δεν θέλουν να χάσουν πελάτες. Για αυτό πρέπει να τις ενημερώσουμε για τα προβλήματα. Φυσικά, μιλαω για σοβαρές εταιρίες.

Βλέπω τώρα ότι μερικοί μπήκαν στο κόπο να επικοινωνήσουν με εταιρίες και πήραν κάποια απάντηση. Δεν λύθηκε το πρόβλημα τους, αλλά τουλάχιστον, αυτοί (οι πελάτες) ξέρουν ότι δεν φταίνε οι ίδιοι ούτε και το λέβητα τους. Ήταν όντως η παρτίδα που έφταιγε. Κάτι είναι και αυτό.

Εμείς καίμε ξύλο. Και ξέρω ότι πρέπει να αγοράσουμε το καλοκαίρι, αλλά δεν περίσσεψαν χρήματα για αγορά ξύλο. Συνεπώς, αγοράσαμε το φθινόπωρο. Το πρόβλημα είναι ότι φέτος πολλοί πιαστήκαμε «ξεβράκωτοι» . Με τα χρήματα που ξοδέψατε για καλό σύστημα, δεν περίσσεψαν χρήματα για να αγοράσετε πολλά πελλετς/ξύλο .Ελπίζω για το 2012, θα έχουμε χρήματα για να αγοράσουμε υλικό για 2 χρόνια.
Για το 2012 ,σας εύχομαι πολύ λίγο κρύο, και καλή, φθηνή παρτίδα πελλετς

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.135 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ