Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130844 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Καλησπέρα παιδιά, μία ερώτηση θέλω να κάνω.
Πήρα για δοκιμή 15 τσουβαλάκια Creta-pellet. Μέχρι σήμερα ρυθμίσεις με πελλετ Καρυπίδη 1΄40 αέρας στα 3 λαμπάκια και 65β
Διάβασα όμως στην σελ. 56 ( είμαι μελετηρό παιδί :) ότι ο Βαγγέλης - vag 1234- αναφέρει με το Creta ρυθμίσεις 1'46 και αέρα στο 2.
Να το αλλάξω έτσι ή όχι ( τι λές Βαγγέλη;) Επίσης ισχύει όσα αναφέρονται για 15-20% οικονομία από pellet ξύλου και περισσότερη
στάχτη ( πόσο παραπάνω γιατί λόγω καιρού έχω κάψει λίγα τσουβαλάκια και βλέπω ότι ο καθαρισμός - 'έχουν περάσει 8 μέρες -αργεί ακόμα);

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130846 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Νίκο αν θέλεις δοκίμασε τις ρυθμίσεις αλλά οι εξωτερικές θερμοκρασίες των τελευταίων ημερών δεν προσφέρονται για ασφαλή συμπεράσματα !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130849 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε: Νίκο αν θέλεις δοκίμασε τις ρυθμίσεις αλλά οι εξωτερικές θερμοκρασίες των τελευταίων ημερών δεν προσφέρονται για ασφαλή συμπεράσματα !!


Οκ Βαγγέλη ευχαριστώ πολύ :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131102 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Καλησπέρα στην παρέα
Σήμερα, μετά από 10 μέρες χρήσης και αφού έκαψα και 10 σακκιά Creta - pellet
έκανα τον καθαρισμό του λέβητα. Εχω κάποιες ερωτήσεις - παρατηρήσεις
1) Ενώ στο πελλετ του Καρυπίδη είχα λίγη στάχτη σαν πούδρα, στο Creta ειχα πιο πολύ στάχτη
και σαν μάζα, όχι όμως συμπαγή. Αυτό είναι λογικό, από ότι διάβασα εδώ έτσι;
2) To Creta λόγω της ελιάς που περιέχει μπορεί να μπουκώσει καμινάδες κλπ ή λέω μ#@ίες; )
3) Παρατήρησα ότι με το Creta ξεχείλιζε το ποτήρι καύσης και για τον λόγο αυτό άλλαξα την ρύθμιση
από 1΄40 στο 1΄45 ( σταθερά τον΄άερα στα 3 λαμπάκια και θερμοκρασία στους 65 ) Σωστά ή λάθος; :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131103 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: Καλησπέρα στην παρέα
Σήμερα, μετά από 10 μέρες χρήσης και αφού έκαψα και 10 σακκιά Creta - pellet
έκανα τον καθαρισμό του λέβητα. Εχω κάποιες ερωτήσεις - παρατηρήσεις
1) Ενώ στο πελλετ του Καρυπίδη είχα λίγη στάχτη σαν πούδρα, στο Creta ειχα πιο πολύ στάχτη
και σαν μάζα, όχι όμως συμπαγή. Αυτό είναι λογικό, από ότι διάβασα εδώ έτσι;
2) To Creta λόγω της ελιάς που περιέχει μπορεί να μπουκώσει καμινάδες κλπ ή λέω μ#@ίες; )
3) Παρατήρησα ότι με το Creta ξεχείλιζε το ποτήρι καύσης και για τον λόγο αυτό άλλαξα την ρύθμιση
από 1΄40 στο 1΄45 ( σταθερά τον΄άερα στα 3 λαμπάκια και θερμοκρασία στους 65 ) Σωστά ή λάθος; :(


Σωστές ολες οι παρατηρήσεις σου Νίκο .. Δύστυχως το creta εχει μειωμένη τιμη και αυξημένη θερμογονο αλλά αρκετή στάχτη σε σχέση με τα καθαρά πελλετ ξύλου ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΝΧΟΝΤΖ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #132418 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Από ότι βλέπω όλα βαίνουν καλώς για τους χρήστες Termodynamiκ και μόνο εγώ σας ζαλίζω :unsure: με ερωτήσεις
Εχουμε καμμία λύση για το τζαμάκι του λέβητα, που αν και το καθαρίζω αμέσως μαυρίζει :( και δεν βλέπω τίποτα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.155 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ