Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146300 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Αγαπητέ Βαγγέλη γειά σου και καλό μήνα!
Έχω ένα 40/άρι του 2011 και θα ήθελα να σε ρωτήσω,μου έκαψε μία ασφάλεια στον πίνακα αυτονομίας και είναι από το μοτέρ. έβγαλα τον κοχλία ,τον καθάρησα όλα εντάξει και πάλι μου την έκαιγε εκτός λέβητα δουλεύει επάνω την καίει...το άφησα εκτός να δουλέψει για λίγα λεπτά και μόλις το ξανα έβαλα επάνω όλα καλά δουλευύει.γιατί άραγε το κάνει αυτό ο κοχλίας στην άκρη είναι λίγο φαγομένος.
Σε ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146315 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

pXGL έγραψε: Αγαπητέ Βαγγέλη γειά σου και καλό μήνα!
Έχω ένα 40/άρι του 2011 και θα ήθελα να σε ρωτήσω,μου έκαψε μία ασφάλεια στον πίνακα αυτονομίας και είναι από το μοτέρ. έβγαλα τον κοχλία ,τον καθάρησα όλα εντάξει και πάλι μου την έκαιγε εκτός λέβητα δουλεύει επάνω την καίει...το άφησα εκτός να δουλέψει για λίγα λεπτά και μόλις το ξανα έβαλα επάνω όλα καλά δουλευύει.γιατί άραγε το κάνει αυτό ο κοχλίας στην άκρη είναι λίγο φαγομένος.
Σε ευχαριστώ.


Χρειάζεσαι καινούριο κοχλία..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kimon 33

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146326 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Ευχαριστώ Πολύ για την απάντηση και για την γενικότερη βοήθεια που προσφέρεις στους χρήστες του λέβητα...
και κάτι τελευταίο εάν δεν σε κουράζω,ο κοχλίας είναι πολύ λίγο φαγομένος πολύ μπροστά στους δύο με τρείς πόντους,δηλαδή πετρώνει το υλικό με την στάχτη στην εστία και δυσκολεύεται γι΄αυτό λες να την καίει;Μαλλον θα το ξανακάνει;Δεν έχει κάτι άλλο...
Και που βρίσκουμε κοχλία;Στον προμηθευτεί ή λες στο εμπόριο ή σε κάποιο σιδερά και βεβαίως ανοξείδωτο;
Ευχαριστώ για τον χρόνο σου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146330 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Κοχλία πρέπει να προμηθευτείς από τον έμπορο που σου πούλησε το μηχάνημα. ¨Εχεις δύο επιλογές, μαύρο ή ανοξείδωτο. Πρότείνω ανοξείδωτο. Αν και ακριβότερος θα κρατήσει περισσότερο.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146650 από manosvitacar
Απαντήθηκε από manosvitacar στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Καλημέρα ψάχνω μια τουμποβουρτζα για τον συγκεκριμένο λέβητα γνωρίζει κανείς απο που αγοράζω ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146657 από pXGL
Απαντήθηκε από pXGL στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Μπορείς να βρείς σε χρωματοπωλείο που έχει είδη για καυστήρες,με προσοχή να πάρείς τις σωστές διαστασάσεις στην διατομή δεν πρέπει να είναι πιό μικρή γιατί δεν θα κάνει δουλειά ουτέ πιό μεγάλη,ίσως χρειαστείς και το κονταράκι που βιδώνει η βούρτσα γιατί ενδέχεται να μην ταιριάζει με αυτή που έχεις.Άρα παίρνεις μαζί το κονταράκι με δείγμα την βούρτσα που έχεις ή μετράς την διατομή και θα βρείς,είναι εύκολο γιατί πλέον υπάρχούν σε όλα σχεδόν τα ενημερωμένα χρωματοπωλειά και μαγαζιά με εργαλεία.
Εάν έχεις πρόβλημα μας λες.....
Καλό Βράδυ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.165 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ