Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138849 από hunters1977
Απαντήθηκε από hunters1977 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Επειδη περασα κατα καιρους απο πετρελαιο. Περιστασιακα πελλετ και τελος ελαιοπυρηνα...κατεληξα στην αντλιουλα μου με 400 ευρω εξοδα ετησιως, μηδενικη συντηρηση και χωρις προβληματα. Γουστα ειναι αυτα
:silly:
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by hunters1977.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138853 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

hunters1977 έγραψε: Επειδη περασα κατα καιρους απο πετρελαιο. Περιστασιακα πελλετ και τελος ελαιοπυρηνα...κατεληξα στην αντλιουλα μου με 400 ευρω εξοδα ετησιως, μηδενικη συντηρηση και χωρις προβληματα. Γουστα ειναι αυτα
:silly:


Αναλόγως ποσο βαστάει η τσέπη του καθενός για αγορα αντλίας και τις ιδιαιτερότητες της κάθε κατοικίας ( μόνωση , κατασκευή, τετραγωνικά κλπ κλπ κλπ )...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138910 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Γιώργο (jole) παράγγειλε νέο κοχλία .. Τα ζουμιά του πυρήνόξυλου σε συνδυασμό με τις θερμοκρασίες έχουν χαλάσει τις πρώτες 2 σπείρες και κολλάει το πέλλετ στο τούμπο του κοχλία. Ειδικά η πρώτη σπείρα σε εμένα έχει μικρύνει 14 χιλιοστά σε διάμετρο. Πάρε τον ανοξείδωτο και τον παλιό πήγαινε τον σε ένα μηχανουργείο να στο επισκευάσουν για να τον έχεις καβάτζα..

Γενικά αγοράστε όλοι έναν ανοξείδωτο κοχλία και επισκευάστε τον παλιό για καβάτζα.. Μας είπαν από το εργοστάσιο ότι ο μαύρος έχει χρόνο ζωής 2-3 χρόνια ανάλογα με το υλικό και ο ανοξείδωτος 4-5 χρόνια.. Μετά δεν θα έχετε πρόβλημα γιατί είναι εύκολο να επισκευάζεις τον κοχλία τοπικά. Μόνο οι σπείρες χρειάζονται αντικατάσταση, ο άξονας δεν παθαίνει τίποτα.

Σε άλλους ελέγχους που έκανα στον πυρηνοκαυστήρα και στον λέβητα δεν παρουσιάζετε κάποιο άλλο θέμα.
Καλό θα ήταν επίσης να έχετε και μία πλάκετα για τον πίνακα σε καβάτζα.. Γενικά όλα τα ανταλλακτικά έχουν 3-7 ημέρες παράδοση από το εργοστάσιο μέσω του προμηθευτή σας..

Κόστος πλακέτας περίπου 110€ και κόστος κοχλία 120€ (τουλάχιστον από τον δικό μου εισαγωγέα).

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jole

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139010 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Επιτελους βρηκα λιγο χρονο για να γραψω...
Τον παρηγγειλα κ εγω τον κοχλια, βεβαια εκανα κ 3-4 τηλ σε αλλους εισαγωγεις του eky/40 ή optimus οπως τον ονομαζουν αλλοι...
Κ οι τιμες που δινει ο καθενας καθως κ τί ακριβως γνωριζουν, με εξεπληξε.....
Πχ, για τον μαυρο κοχλια, οι τιμες με ΦΠΑ ηταν: 65€ κ αμεση παραδοση, 80€ κ παραδοση τελος Νοεμβριου, 95€ κ παραδοση σε μια εβδομαδα...
Δεν τις λες κ μικρες τις αποκλισεις......
Οπως κ να ´χει, πιστευω πως αυτο ειναι το προβλημα που κολλαει ο κοχλιας, κ μου φαινεται κ φυσιολογικη φθορα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139019 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Γιώργο εγώ παράγγειλα τον ανοξείδωτο με 120€ ..

Θα επισκευάσω και τον μαύρο .. Παει το κέρδος απο το πετρέλαιο 15 ημερών ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kimon 33

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139211 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε: Γιώργο εγώ παράγγειλα τον ανοξείδωτο με 120€ ..

Θα επισκευάσω και τον μαύρο .. Παει το κέρδος απο το πετρέλαιο 15 ημερών ..


Βαγγελη ( vag1234), πότε θα παραλαβεις τον καινουργιο κοχλια;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.156 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ