Franke - Ιδιοκατασκευή λέβητα by Eliasger

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31302 από nivosgr
Ηλία πως πάει ο λέβητας τον τελειωσες;;
Αν πετυχει αντε και σε βιοτεχνια!
Στειλε μου το τηλεφωνο σου να βρεθουμε για καφε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31537 από eliasger
Αυτο το Σαββατοκύριακο θα κανω επιτέλους την εγκατάσταση και από Δευτέρα θα αρχίσουν οι καύσεις .
Σου στέλνω το τηλέφωνό μου τώρα .
Και για τα υπόλοιπα παιδιά εάν θέλουν να βρεθόυμε για κανένα καφεδάκι ( εκτός από αυτο το Σαββατοκύριακο )το mail μου είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

tzavars @ yahoo.gr
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by eliasger.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31543 από nivosgr
ΟΚ φιλε. Καλη επιτυχια στο μηχανημα σου ευχομαι και γιατι όχι να βγει τοσο καλο που να το βγαλεις στην κυκλοφορία.

Σου εστειλα τα τηλεφωνα μου και μιλαμε το άλλο Σαββατοκυριακο για καφεδακι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31570 από tileolo
εκπληκτικό εγχείρημα. Δυο απορίες αν μπορείς να απαντήσεις.
Έχεις καθόλου ιδέα ποσό ζυγίζει;
Τι δουλειά κάνεις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31578 από γιωργος

eliasger έγραψε:

kostas1 έγραψε: MΠΡΑΒΟ!!! Κώστα σε ευχαριστώ.

Δεν διαφέρει κατασκευαστικά από του εμπορίου.Μην τρελαθούμε κιόλας , μια ιδιοκατασκευή είναι από κάποιον άσχετο .Πολλή καλή δουλειά και με μεράκι.Πόσο σου πήγαν τα υλικά και από εργατοώρες?

Στον μηχανουργό για το βαρέλι με τα τούμπα έδωσα 200€ χωρίς φπα,μοτέρ καυσαερίων 120 κάτι€ , μοτέρ για το πέλλετ (γύρου) νομίζω 23€ ,ο κοχλίας αν θυμάμαι καλά ήταν 2 μέτρα 15€ ,να έδωσα 180€ για σίδερα κόλλες υαλοκόρδονα χρώματα ηλεκτρόδια δισκάκια βίδες κλπ ; Πετροβάμβακας νομίζω 15€ ,το αναλλογικό controller μαζί με το κύκλωμα ισχύος τους προσαρμογείς των αιςθητήρων , θερμοστατη , χρονικά γύρω στα 50€ και πολλά λέω .
Το ψηφιακό controller που έχω δρομολογήσει ( θα είναι πιο έυκολο στις ρυθμίσεις και με πιο πολλες δυνατότητες ) δεν ξέρω πόσο θα φτάσει αλλά θα σας ενημερώσω όταν είναι η ώρα του .Πολλή καλή δουλειά και με μεράκι.Πόσο σου πήγαν τα υλικά και από εργατοώρες?

Εργατοώρες δεν το λες γιατί άμα τις κοστολογήσω θα πάθω εγκεφαλικό .
Ένα θα σου πω σκεφτόμουν 10 ώρες και δούλευα μισή , δες το σαν χόμπι ή ψυχοθεραπεία που το έβλεπα εγώ .
[/quote

φιλε μου θα ηθελα να μου πεις περισσοτερα στοιχεια για μοτερ γυρου , βατ, στροφες, που αγορασες ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31659 από orfpap
Ηλία καλησπέρα και απο μένα!! Η χαρά της δημιουργίας είναι κάτι το απίστευτο, ψυχοθεραπεία που είπες και συ λίγο παραπάνω!!. Νομίζω οτι τελικά εδώ μέσα (fresh boarder) θα βρω αρκετές ανήσυχες ψυχές!! Θα ήθελα αν μπορείς να μας εξηγήσεις λίγο τη λειτουργία του αισθητήρα λ και του θερμοστάτη καυσαερίων που έχεις τοποθετήσει.Και κάτι ακόμα. Το πιστόλι θερμού αέρα κάνει απο μόνο του έναυση χωρίς αντίσταση; Ευχαριστώ!!

δε θα μας φάνε αυτοί, εμείς θα τους φάμε!!!
η κρίση θέλει εφευρετικότητα!!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by orfpap.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.120 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ