Μετατροπη ατομικη μοναδα πετρελαιου σε πελλετ

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113547 από vag1234
Πόσα kw είναι ο λέβητας σου και πόσο θα σου στοιχίσει η μετατροπή? Είναι για μονοκατοικία?

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113553 από gousan
και εμενα μου εχει προτινει υδραυλικος κατι τετοιο
εχω εναν 50αρι saturn navien ολοκαινουργιο και λυπαμαι να τον χαλασω (1 χρονο εκαψε μονο)
το σκεφτομαι ομως για το μαγαζι μου που εχω εναν παλιο με πορτα...αξιζει τετοια πειραματα ρε παιδια η θα φαμε καμια πατατα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113565 από giannhs123

giannhs123 έγραψε:

giannhs123 έγραψε: γεια σας.θα ηθελα την γνωμη σας αν γινετε αλαγη καυστηρα πετρελαιου σε πελλετ σε ατομικη μοναδα,δηλαδη αν προσαρμοστη ενας καυστηρας πελλετ πανω εκει με τις απαιτουμενες τυχον μετατροπες αν θα δουλεψει. η ατομικη μοναδα ειναι σε σχημα βαρελιου ορθιο

ειναι 30.000

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113629 από vag1234
Μην μπλέκεται θα εχετε παρά πολλα θέματα . Αγοράστε ένα λεβητα η σόμπα βιομάζας !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113648 από xrysafis72
μετατροπη απο εμενα χωρις μεγαλες γνωσεις απο θερμουδραυλικα.δεν υπαρχουμ προβληματα εκτος απο καθαρισμα σταχτης καθε 2-3 μερες.με την περσινη καυση του καυστηρα εβγαλα και την αξια του!!












ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": johann

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113713 από stratis 1
Εσυ Χρυσαφη πληρωνεις το πελλετ στο κοστος του και δεν σε πειραζει που θα κανεις και δυο μηνες να καθαρισεις αυτα τα μαντεμενια εξογκώματα.
Καποιος ομως που το αγοραζει 270 και πανω για να πετυχει οικονομια , θα πρεπει να καθαριζει πολυ ποιο συχνα.
Και αυτο στο μαντεμι ειναι προβλημα
Η γνωμη μου ειναι οτι καλύτερα να δωσει ενα χιλιαρικο για εναν ξυλολεβητα απο λαμαρίνα και να του κατσει επανω εναν καυστηρα πελλετ,παρα να κανει μετατροπη που θα του στοιχισει 200-300 ευρω σε πετρελαιολεβητα.
Αν ο πετρελαιολεβητας ειναι 30 χιλιάδες θερμιδες ,με τη μετατροπη θα πεσει στις 10 χιλιαδες θερμιδες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ