Πρόβλημα με θερμοστατική βαλβίδα ασφαλείας!

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149905 από Argyrispro
Καλησπέρα στα μέλη του φόρουμ.

Να θυμήσω πώς πέρσι εγκατέστησα τον ξυλολέβητα πυρόλυσης Buderus Logano και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.

Σας γράφω για ένα θέμα σχετικά με την θερμοστατική βαλβίδα ασφαλείας. Έχω εγκαταστήσει την βαλβίδα που προτείνει η Buderus την WATTS STS-20 δηλαδή η οποία λέει πώς ανοίγει στους 96+/- 2 βαθμούς πράγμα που δεν συμβαίνει. Η Βαλβίδα ανοίγει μετά τους 101 βαθμούς με αποτέλεσμα να πέφτει το θερμικό ασφαλείας του λέβητα και υπάρχει περίπτωση σε μια δοκιμή να μου έκαψε και τον κυκλοφορητή.

Πόσοι απο εσάς έχετε εγκαταστήσει αυτήν ή μια παρόμοια βαλβίδα και αν έχετε παρόμοια προβλήμα και τι μπορεί να φταίει και να ανοίγει η βαλβίδα μετά τους 100 βαθμούς; Σήμερα το παιδί που μου έκανε την εγκατάσταση πήρε τηλέφωνο την Buderus και του είπε ότι κάποιες φορές συμβαίνει αυτό αλλά και πάλι υπάρχει πρόβλημα να μην ανοίγει στους 96 βαθμούς να πέφτει το θερμικό και να κινδυνεύει να μου καίει ο κυκλοφορήτης.

Όποιος γνωρίζει κάτι επι του θέματος να σχολιάσει γιατί θα με βοηθήσει πάρα πολύ.

Ευχαριστώ πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 1 Μήνας πριν #152541 από fox
Τυχαινει καποιες φορες να πιανουν αλατα και να δυσκολευοντε να ενοιξουν, το ιδιο συμβαινει και με τον αυτοματο πληρωσεως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ