Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35756 από giamix
Απαντήθηκε από giamix στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

γιαννης-δραμα έγραψε:

cuprakias έγραψε: Γιαννη αυτη η σομπα εχει ενα συστημα λεγεται καπως rds... ρυθμιζει τη ροη των καυσαεριων αυτοματα...
ξερεις κατι για αυτο?

Το rds ειναι ενα συστημα μετρησης ροης και θερμοκρασιας αερα(μετραει θερμοκρασια αερα σε δυο σημεια)οπου μεταβαλει την ροη του αερα εισαγωγης(m/sec)και ρυθμιζει αυτοματα τις στροφες του απαγωγεα καυσαεριων με σκοπο την καλυτερη καυση.Ετσι οταν αλλαζουμε πελλετ αυτορυθμιζεται καπως με απλα λογια!Ενταξει δεν ειμαι και τεχνικος της ravelli :blink:
Και το αλλο με τον υγραντηρα ειναι κατω απ το κεραμικο καπακι και βαζεις το νερο απ τις τρυπες επανω(παιρνει περιπου 500ml).Παρε τηλ οποτε θες.Οσο για το ups δεν εχω ιδεα!


Γιάννη θα μπούσες να ανεβάσεις μια φωτό να δω πως είναι η σόμπα σου χωρίς το κεραμικό καπάκι, για να δω που μπαίνει το νερό στο υγραντηρα?
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #35849 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

giamix έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε:

cuprakias έγραψε: Γιαννη αυτη η σομπα εχει ενα συστημα λεγεται καπως rds... ρυθμιζει τη ροη των καυσαεριων αυτοματα...
ξερεις κατι για αυτο?

Το rds ειναι ενα συστημα μετρησης ροης και θερμοκρασιας αερα(μετραει θερμοκρασια αερα σε δυο σημεια)οπου μεταβαλει την ροη του αερα εισαγωγης(m/sec)και ρυθμιζει αυτοματα τις στροφες του απαγωγεα καυσαεριων με σκοπο την καλυτερη καυση.Ετσι οταν αλλαζουμε πελλετ αυτορυθμιζεται καπως με απλα λογια!Ενταξει δεν ειμαι και τεχνικος της ravelli :blink:
Και το αλλο με τον υγραντηρα ειναι κατω απ το κεραμικο καπακι και βαζεις το νερο απ τις τρυπες επανω(παιρνει περιπου 500ml).Παρε τηλ οποτε θες.Οσο για το ups δεν εχω ιδεα!


Γιάννη θα μπούσες να ανεβάσεις μια φωτό να δω πως είναι η σόμπα σου χωρίς το κεραμικό καπάκι, για να δω που μπαίνει το νερό στο υγραντηρα?
Ευχαριστώ

Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giamix

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36843 από Akrit
Απαντήθηκε από Akrit στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

sdancer75 έγραψε: Μπορείτε να κατεβάσετε τα manual, firmwares, updates, videos κτλ στο link

rapidshare.com/files/2345754339/Ravelli_Manuals.rar

Τέρμα τα νταβατζιλίκια από τους αντιπροσώπους. Προσοχή πάντως με τα firmware διότι μπορεί να κάνετε ζημιά στον εγκέφαλο. Εννοείται ότι δεν φέρω καμία ευθύνη και αν ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ μην τα χρησιμοποιήσετε.

Σας τα βρήκα, σας τα πακετάρισα με WinRAR και σας τα ανέβασα για να τα πάρετε ΟΛΟΙ δωρεάν. Εδώ θα βρείτε ότι δίνει η Ravelli στους αντιπροσώπους της και βέβαια δεν έχει Ελληνικά, αλλά μπορείτε να βρείτε τα αγγλικά.

Εγώ παρήγγειλα την HRV 120 Hydro για χώρο 80τμ και περιμένω να έρθει. Την αγόρασα απευθείας από Ιταλία σε τιμή 2.170 Ευρώ. με κόστος μεταφορικών 135 Ευρώ.



Φίλε ευχαριστούμε πολύ για τα manual μήπως μπορείς να μας δώσεις διεύθυνση από που πήρες την σόμπα;
Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36926 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

Akrit έγραψε:

sdancer75 έγραψε: Μπορείτε να κατεβάσετε τα manual, firmwares, updates, videos κτλ στο link

rapidshare.com/files/2345754339/Ravelli_Manuals.rar

Τέρμα τα νταβατζιλίκια από τους αντιπροσώπους. Προσοχή πάντως με τα firmware διότι μπορεί να κάνετε ζημιά στον εγκέφαλο. Εννοείται ότι δεν φέρω καμία ευθύνη και αν ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ μην τα χρησιμοποιήσετε.

Σας τα βρήκα, σας τα πακετάρισα με WinRAR και σας τα ανέβασα για να τα πάρετε ΟΛΟΙ δωρεάν. Εδώ θα βρείτε ότι δίνει η Ravelli στους αντιπροσώπους της και βέβαια δεν έχει Ελληνικά, αλλά μπορείτε να βρείτε τα αγγλικά.

Εγώ παρήγγειλα την HRV 120 Hydro για χώρο 80τμ και περιμένω να έρθει. Την αγόρασα απευθείας από Ιταλία σε τιμή 2.170 Ευρώ. με κόστος μεταφορικών 135 Ευρώ.



Φίλε ευχαριστούμε πολύ για τα manual μήπως μπορείς να μας δώσεις διεύθυνση από που πήρες την σόμπα;
Ευχαριστώ.


Ναι δεν έχω πρόβλημα. Εγώ την αγόρασα από το ebay Ιταλίας στη διεύθυνση :



και τα στοιχεία της εταιρίας που βρίσκεται στο Bergamo ~ 70 χιλιόμετρα μακριά από το Μιλάνο είναι τα παρακάτω :

CLIMACALORE srl.
Via Milano 13
24011 Almè (Bg)
tel 035-541257
hours: from 08 to 12 and from 14 to 18

Η μεταφορά έγινε από τον Βεινόγλου

www.beinoglou.gr/

με 165 Ευρώ για Door-to-Door

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36927 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

γιαννης-δραμα έγραψε:

giamix έγραψε:

γιαννης-δραμα έγραψε:

cuprakias έγραψε: Γιαννη αυτη η σομπα εχει ενα συστημα λεγεται καπως rds... ρυθμιζει τη ροη των καυσαεριων αυτοματα...
ξερεις κατι για αυτο?

Το rds ειναι ενα συστημα μετρησης ροης και θερμοκρασιας αερα(μετραει θερμοκρασια αερα σε δυο σημεια)οπου μεταβαλει την ροη του αερα εισαγωγης(m/sec)και ρυθμιζει αυτοματα τις στροφες του απαγωγεα καυσαεριων με σκοπο την καλυτερη καυση.Ετσι οταν αλλαζουμε πελλετ αυτορυθμιζεται καπως με απλα λογια!Ενταξει δεν ειμαι και τεχνικος της ravelli :blink:
Και το αλλο με τον υγραντηρα ειναι κατω απ το κεραμικο καπακι και βαζεις το νερο απ τις τρυπες επανω(παιρνει περιπου 500ml).Παρε τηλ οποτε θες.Οσο για το ups δεν εχω ιδεα!


Γιάννη θα μπούσες να ανεβάσεις μια φωτό να δω πως είναι η σόμπα σου χωρίς το κεραμικό καπάκι, για να δω που μπαίνει το νερό στο υγραντηρα?
Ευχαριστώ


Γιάννη έχεις πρόβλημα με την οριζόντια τοποθέτηση της καμινάδας ? Πόσο καιρό τη δουλεύεις τη σόμπα ?Γιατί απ΄ ότι διαβάζω δεν είναι και πολύ καλή ιδέα διότι θα μαζεύει σχετικά γρήγορα τη στάχτη.

Ευχαριστώ,

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36980 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

sdancer75 έγραψε:


Γιάννη έχεις πρόβλημα με την οριζόντια τοποθέτηση της καμινάδας ? Πόσο καιρό τη δουλεύεις τη σόμπα ?Γιατί απ΄ ότι διαβάζω δεν είναι και πολύ καλή ιδέα διότι θα μαζεύει σχετικά γρήγορα τη στάχτη.

Ευχαριστώ,[/quote]
Οχι δεν εχω οριζοντια διαδρομη(μισο μετρο),και φυσικα δεν εχω και προβλημα.Την σομπα την εχω απο περσι(σεπτεμβριος 2011).
Δεν μου λες ρε συ sdancer75 με το firmware δεν εβγαλα ακρη μου ζηταει το προγραμα εναν κωδικο που πρεπει να τον παρω απο το σαιτ τις εταιριας ελα ντε που πρεπει να εισαι μελος για να μπεις και οσες φορες και να προσπαθησα να κανω εγγραφη δεν γινοταν!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ