Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120351 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

sakisart έγραψε:

sdancer75 έγραψε:

sakisart έγραψε: Καλησπέρα κι από μένα απο Δράμα κι εγω Γιαννη-Δραμα.
Πριν λιγο καιρό αγόρασα μια ravelli R70.Δουλευει εδω και τρεις βδομάδες που αρχισαν τα κρύα. Στο διάστημα αυτό έσβησε δύο φορές από μόνη της.Ειχε βγάλει την ένδειξη οτι δεν είχε πελλετ ενω είχε μέχρι τη μέση (σιτα).Στη σκάλα modulate το είχε κάνει και έκανε υπερχείλιση πελλετ δηλ κατεβασε παρα πολλά μέχρι που εσβησε.Το κατάστημα μου έλεγε οτι να ναι.Ενας γνωστός μου είπε οτι είχε συμβεί και σ'αυτον και οτι μπορεί καππιες φορές να φρακαρει αν τύχει και κάποια κομμάτια πελλετ είναι λιγο μακρόστενα. Εδω και μέρες δεν μου ξαναεσβησε.Ξςρετε κάτι γι'αυτο;
Το πελλετ είναι το caldo natura.




Αν το ξανακάνει κάνε ένα reset. Το σίγουρο είναι ότι το λογισμικό δεν είναι και το δυνατό σημείο της εταιρίας, έχει bugs όποτε μπορεί να έτυχε κάτι τέτοιο.

reset κάνουμε αν κλείσουμε το διακοπή πίσω από τη σόμπα;



Όχι, reset κάνεις μέσα από το μενού ,από το default settings (κωδικός A9) --> Default Factory settings (τελευταία επιλογή) --> ΟΚ --> Επιλέγεις το μοντέλο της σόμπας και στη συνέχεια δίνεις τον κωδικό Ο0 (όμικρον μηδέν)

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120358 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

sdancer75 έγραψε:

sakisart έγραψε:

sdancer75 έγραψε:

sakisart έγραψε: Καλησπέρα κι από μένα απο Δράμα κι εγω Γιαννη-Δραμα.
Πριν λιγο καιρό αγόρασα μια ravelli R70.Δουλευει εδω και τρεις βδομάδες που αρχισαν τα κρύα. Στο διάστημα αυτό έσβησε δύο φορές από μόνη της.Ειχε βγάλει την ένδειξη οτι δεν είχε πελλετ ενω είχε μέχρι τη μέση (σιτα).Στη σκάλα modulate το είχε κάνει και έκανε υπερχείλιση πελλετ δηλ κατεβασε παρα πολλά μέχρι που εσβησε.Το κατάστημα μου έλεγε οτι να ναι.Ενας γνωστός μου είπε οτι είχε συμβεί και σ'αυτον και οτι μπορεί καππιες φορές να φρακαρει αν τύχει και κάποια κομμάτια πελλετ είναι λιγο μακρόστενα. Εδω και μέρες δεν μου ξαναεσβησε.Ξςρετε κάτι γι'αυτο;
Το πελλετ είναι το caldo natura.




Αν το ξανακάνει κάνε ένα reset. Το σίγουρο είναι ότι το λογισμικό δεν είναι και το δυνατό σημείο της εταιρίας, έχει bugs όποτε μπορεί να έτυχε κάτι τέτοιο.

reset κάνουμε αν κλείσουμε το διακοπή πίσω από τη σόμπα;



Όχι, reset κάνεις μέσα από το μενού ,από το default settings (κωδικός A9) --> Default Factory settings (τελευταία επιλογή) --> ΟΚ --> Επιλέγεις το μοντέλο της σόμπας και στη συνέχεια δίνεις τον κωδικό Ο0 (όμικρον μηδέν)

Στις σομπες τις σειρας eco(r70-r120)με κοντρολερ των 7 κουμπιων πας στο bank data και ο κωδικος ειναι ο1 η ο2 (εκει επιλεγεις το μοντελο),ετσι νομιζω τουλαχιστων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120422 από sakisart
Απαντήθηκε από sakisart στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες. Νομίζω ότι την ένδειξη ότι δεν έχει πελετ τη βγάζει γιατί κάποιες φορές δεν τα τραβάει ο κοχλιας λόγω του μεγέθους των πελετ είναι λίγο μακριά. .Το υποψιάζομαι γιατί πολλές φορές ανακατεύω το δοχείο των πελετ και τότε κατεβαίνει η στάθμη . Πρέπει κάποια κομμάτια μεγαλύτερα από το φυσιολογικό να εμποδίζουν την κάθοδο των πελετ.Εχει συμβεί και σε συναδέλφο με παρόμοια σόμπα.Το κακό είναι ότι έχει καλή απόδοση αυτή η ποιότητα και τα χαλάει εκεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120425 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli
Βγαλε ρεσυ εκεινη τη σιτα που εχει μεσα,και σε μενα το εκανε καποτε αυτο και την εβγαλα(ειναι για να μην σου πιασει κανα δαχτυλο ο κοχλιας).


Sent from my LG-E455 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120457 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli
Βρε παιδιά σωλήνα Φ35 για να φέρω αέρα από έξω που μπορώ να βρω; Σ' όλα τα καταστήματα υδραυλικών που ρώτησα δεν έχει κανένας. Μα καλά τι διάμετρο πήγαν και έβαλαν;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #120473 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli

t123321 έγραψε: Βρε παιδιά σωλήνα Φ35 για να φέρω αέρα από έξω που μπορώ να βρω; Σ' όλα τα καταστήματα υδραυλικών που ρώτησα δεν έχει κανένας. Μα καλά τι διάμετρο πήγαν και έβαλαν;

Και εγω προπερσι οσο κι αν ειχα ψαξει δεν ειχα βρει,μονο κανενα στυλ λαστιχο αν βαλεις(εγω ειχα βαλει λαστιχενιο σωληνα με συρμα μεσα)!
Ειτε κανενα πλαστικο σωληνα αποχετευσεων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.141 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ