Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132797 από Babikos
Απαντήθηκε από Babikos στο θέμα Re:Re: Re:Re: Σόμπες pellet Ravelli

sdancer75 έγραψε:

Babikos έγραψε: Εμένα να δεις πόσο πολυ με προβλημάτισε. Δεν ήξερα τι να πρωτοκαθαρισω. Καίω ένα premium Eco pellet. Έχει ανοικτό χρωμα. Πριν έκλαιγα το ahira. Με το ahira δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θα μου πεις γιατί το άλλαξες? ε αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις ποτε. Σας ευχαριςτω όλους για τις απαντήσεις σας μου λύσατε απορίες που δεν μου τις έλυνε κανένας αντιπρόσωπος και τεχνικός. :kiss:


Ο αντιπροσωπος δεν σου ειπε τιποτε ? Παρατηρησες μη καλη καυση στο θαλαμο ? Δηλαδη μαυρισμα τζαμιου περισσοτερο απο αλλες φορες και πολλα υπολειμματα στο ποτηρακι σε βαθμο που να θελει καθαρισμα πριν το επομενο αναμα ? Επισης αυξησε τη ροη αερα καυσης απο το user menu --> set draught / pellet. Εγω ενεργοποιησα και την επιλογη activate cleaner απο την επιλογη fire pot cleaning στο μενου default settings (κωδικος Α9).

Sent from my AT300SE using Tapatalk


Βεβαίως και μου είπε. Οτι θέλει καθάρισμα το μπουρί. Η καύση ήταν καλη αλλά πολυ γρήγορα μαυρίζε το τζαμί και επίσης καλούσαν κάτι σαν στάχτες στην πλάκα που "χτυπάει" η φλόγα . Το ποτηράκι έπιανε κάτι σαν στοκο και το καθάριζα με την σπάτουλα. Άλλαξα ΠΕΛΛΕΤ , έβαλα το σβαισχοφεν και σώθηκα για την ώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132872 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Re: Re:Re: Σόμπες pellet Ravelli

Babikos έγραψε:

sdancer75 έγραψε:

Babikos έγραψε: Εμένα να δεις πόσο πολυ με προβλημάτισε. Δεν ήξερα τι να πρωτοκαθαρισω. Καίω ένα premium Eco pellet. Έχει ανοικτό χρωμα. Πριν έκλαιγα το ahira. Με το ahira δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θα μου πεις γιατί το άλλαξες? ε αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις ποτε. Σας ευχαριςτω όλους για τις απαντήσεις σας μου λύσατε απορίες που δεν μου τις έλυνε κανένας αντιπρόσωπος και τεχνικός. :kiss:


Ο αντιπροσωπος δεν σου ειπε τιποτε ? Παρατηρησες μη καλη καυση στο θαλαμο ? Δηλαδη μαυρισμα τζαμιου περισσοτερο απο αλλες φορες και πολλα υπολειμματα στο ποτηρακι σε βαθμο που να θελει καθαρισμα πριν το επομενο αναμα ? Επισης αυξησε τη ροη αερα καυσης απο το user menu --> set draught / pellet. Εγω ενεργοποιησα και την επιλογη activate cleaner απο την επιλογη fire pot cleaning στο μενου default settings (κωδικος Α9).

Sent from my AT300SE using Tapatalk


Βεβαίως και μου είπε. Οτι θέλει καθάρισμα το μπουρί. Η καύση ήταν καλη αλλά πολυ γρήγορα μαυρίζε το τζαμί και επίσης καλούσαν κάτι σαν στάχτες στην πλάκα που "χτυπάει" η φλόγα . Το ποτηράκι έπιανε κάτι σαν στοκο και το καθάριζα με την σπάτουλα. Άλλαξα ΠΕΛΛΕΤ , έβαλα το σβαισχοφεν και σώθηκα για την ώρα.


Ε! τα ίδια είχα και εγώ. Επάνω στην πλάκα που λες αλλά και στα πλάγια είχαν δημιουργηθεί κάτι σαν σταλακτίτες στάχτης. Με το σβαισχοφερ πάντως εγώ είχα πολύ μαύρισμα μέσα στο θάλαμο αλλά τέτοιο πρόβλημα σαν το προηγούμενο σίγουρα δεν θα έχεις.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132981 από panagos7
Απαντήθηκε από panagos7 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Γιαννη σε ευχαριστω για την απαντηση!Συνεχισε την καλη δουλεια γιατι εχει καει πολυς κοσμος απο Ravelli!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133168 από Babikos
Απαντήθηκε από Babikos στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

panagos7 έγραψε: Γιαννη σε ευχαριστω για την απαντηση!Συνεχισε την καλη δουλεια γιατι εχει καει πολυς κοσμος απο Ravelli!



Απο τις ravelli δεν κάηκε ο κόσμος παναγο, απο την ανευθυνότητα και ημιμάθεια ή αμάθεια των αντιπροσώπων και των τεχνικών καήκαμε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": carmen

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #133170 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli

Babikos έγραψε:

panagos7 έγραψε: Γιάννη σε ευχαριστώ για την απάντηση!Συνέχισε την καλή δουλειά γιατί έχει καεί πολύς κόσμος από Ravelli!



Από τις ravelli δεν κάηκε ο κόσμος Παναγο, από την ανευθυνότητα και ημιμάθεια ή αμάθεια των αντιπροσώπων και των τεχνικών καήκαμε.

Έτσι είναι όπως τα λες αλλά ίσως πρέπει να έχουμε και εμείς λίγο υπομονή γιατί όπως για μας είναι καινούργιο αυτό το εναλλακτικό καύσιμο έτσι και για εκείνους,βέβαια κάποια στιγμή θα ξεχωρίσουν οι καλοί επαγγελματίες και οι άλλοι θα φάνε τα μούτρα τους.
Αλώστε και εγώ γι αυτό το λόγο άρχισα να διαβάζω με τις ώρες(πολλές όμως)ξένα φόρουμ για να μάθω και να μπορέσω να δουλέψω σωστά αυτό το νέο(εδώ νέο) προϊόν!
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #134717 από sakisart
Απαντήθηκε από sakisart στο θέμα Re:Re: Σόμπες pellet Ravelli
Παιδιά θα βάλω φίλτρο στο μπαλκόνι γιατί λερώνει το μπαλκόνι και την τέντα κυρίως. Η ερώτηση μου είναι να το τοποθετήσω λίγο ψηλότερα όσο είναι το ύψους του μπουριού ώστε να μην έχω απώλειες από το να είναι κάτω στο μπαλκόνι.
Γιάννη- Δράμα είναι εύκολο να μου στείλεις το τηλέφωνο σου μιας και είμαι από Δράμα κι εγώ να τα πούμε;
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.143 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ