Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146710 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli

dimitris11 έγραψε: Το εχω δει.Σου ευχομαι να μην παθεις οτι επαθα (φωτια στους σωληνες).Ειδα φωτογραφιες της εγκατασταση σου,σκεψου και αυτο το ενδεχομενο.Μου συνεβη δυο φορες φετος,ευτυχως το ειδα και προλαβα τα χειροτερα.Την πρωτη ηταν με αλλη σομπα.Αρα δεν παιζει ρολο η σομπα.
Τοτε μου μπηκαν οι ιδεες να αλλαξω σομπα.


Δεν κατάλαβα τι ακριβώς επαθες και γιατι έχω προβλημα με την εγκατάσταση μου ; Που έχω προβλημα ;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146711 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli
Πήρα φωτιά στην έξοδο της σόμπας στο ταφ. Κάλο είναι να μην έχεις εύφλεκτα αντικείμενα τριγύρω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146712 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli

dimitris11 έγραψε: Πήρα φωτιά στην έξοδο της σόμπας στο ταφ. Κάλο είναι να μην έχεις εύφλεκτα αντικείμενα τριγύρω.



Πως πήρε φωτιά ρε Δημήτρη ; Inox δεν ειναι ο σωλήνας ; Μπορεί το Inox να πάρει φωτιά και πως ; Τι θερμοκρασίες εξόδου έχεις ;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146714 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli
energ.gr/index.php?option=com_kunena&vie...&id=59237&Itemid=384
Διαβαστο και θα καταλαβεις.
Last edit: 9 Χρόνια 1 Μήνας πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146755 από george71
Απαντήθηκε από george71 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Καλησπέρα σε όλους, έχω μια ravelli rv100 η οποία εδώ και 4 μήνες που την έχω, κάνει πολύ θόρυβο όταν λειτουργεί. Ο ήχος ακούγεται από το πίσω μέρος της σόμπας και κάτω. Ο τύπος από τον οποίο την πήρα μου είπε ότι έτσι λειτουργεί πράγμα που μου φαίνεται αδύνατο. Πείραξα τις ρυθμίσεις από μόνος μου αλλά έχει πέσει πολύ η απόδοση. Ο πωλητής ήρθε για να επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά δεν τα κατάφερε. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως επανέρχονται οι εργοστασιακές ρυθμίσεις, ποιες είναι οι βέλτιστες ρυθμίσεις για την ravelli rv100, και που μπορεί να οφείλεται ο έντονος ήχος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146757 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Σόμπες pellet Ravelli

george71 έγραψε: Καλησπέρα σε όλους, έχω μια ravelli rv100 η οποία εδώ και 4 μήνες που την έχω, κάνει πολύ θόρυβο όταν λειτουργεί. Ο ήχος ακούγεται από το πίσω μέρος της σόμπας και κάτω. Ο τύπος από τον οποίο την πήρα μου είπε ότι έτσι λειτουργεί πράγμα που μου φαίνεται αδύνατο. Πείραξα τις ρυθμίσεις από μόνος μου αλλά έχει πέσει πολύ η απόδοση. Ο πωλητής ήρθε για να επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά δεν τα κατάφερε. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως επανέρχονται οι εργοστασιακές ρυθμίσεις, ποιες είναι οι βέλτιστες ρυθμίσεις για την ravelli rv100, και που μπορεί να οφείλεται ο έντονος ήχος;


Ψάξε λίγο σε αυτό το topic . Έχει αναφερθεί αρκετές φορές . Ο κωδικός πρόσβασης στο ειδικό μενού ειναι Α9 και η επαναφορά των εργοστασιακών τιμών το 35.

Οι ρυθμίσεις δεν έχουν καμία σχέση με τον οποίο θόρυβο .

Θόρυβο κανονικά δεν έχει αλλα έναν υποκουφο ήχο απο τον Κοχλια που γυρίζει όταν κατεβάζει το πελλετ. Αυτο όχι συνεχόμενο . Ο θόρυβος ειναι συνεχομενος; Αν όχι γίνεται απο την αρχή πριν ακόμη δεις φλόγα στον θάλαμο καύσης ; Δώσε μας λεπτομέρειες για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε .

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ