Σόμπες pellet Ravelli

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #132697 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Re: Σόμπες pellet Ravelli

Babikos έγραψε: Σας ευχαριςτω πολυ κ τους δυο. Τώρα ένα άλλο προβληματακι. Με απο κάποια ώρα λειτουργίας κ όχι κάθε μέρα μου βγάζει alarm με την ένδειξη do cleaning, αυτό που απευθύνεται? να καθαρίζω τα μπουριά ή το ποτηράκι ? ευχαριςτω εκδότη των προτερων


Αυτο φιλε, με προβληματισε παρα πολυ και με εκανε να ανησυχησω αρκετα. Ειναι το πελλετ που καις. Μπουκωνουν οι τρυπες απο το ποτηρακι και ο αερας θαλαμου πεφτει κατω απο το ελαχιστο οριο, με αποτελεσμα ο αισθητηρας να το πιανει και χτυπαει το συγκεκριμενο αλαρμ. Το πελλετ εχει περισσοτερη υγρασια και καθεται στο ποτηρακι σαν στοκος. Αληθεια τι καις ? Εγω το επαθα πρωτη φορα με creta pellets και με 4-5 σακια alfawood.


Sent from my AT300SE using Tapatalk

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #132737 από Babikos
Απαντήθηκε από Babikos στο θέμα Re:Re: Σόμπες pellet Ravelli
Εμένα να δεις πόσο πολυ με προβλημάτισε. Δεν ήξερα τι να πρωτοκαθαρισω. Καίω ένα premium Eco pellet. Έχει ανοικτό χρωμα. Πριν έκλαιγα το ahira. Με το ahira δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θα μου πεις γιατί το άλλαξες? ε αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις ποτε. Σας ευχαριςτω όλους για τις απαντήσεις σας μου λύσατε απορίες που δεν μου τις έλυνε κανένας αντιπρόσωπος και τεχνικός. :kiss:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #132776 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Re: Re:Re: Σόμπες pellet Ravelli

Babikos έγραψε: Εμένα να δεις πόσο πολυ με προβλημάτισε. Δεν ήξερα τι να πρωτοκαθαρισω. Καίω ένα premium Eco pellet. Έχει ανοικτό χρωμα. Πριν έκλαιγα το ahira. Με το ahira δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θα μου πεις γιατί το άλλαξες? ε αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις ποτε. Σας ευχαριςτω όλους για τις απαντήσεις σας μου λύσατε απορίες που δεν μου τις έλυνε κανένας αντιπρόσωπος και τεχνικός. :kiss:


Ο αντιπροσωπος δεν σου ειπε τιποτε ? Παρατηρησες μη καλη καυση στο θαλαμο ? Δηλαδη μαυρισμα τζαμιου περισσοτερο απο αλλες φορες και πολλα υπολειμματα στο ποτηρακι σε βαθμο που να θελει καθαρισμα πριν το επομενο αναμα ? Επισης αυξησε τη ροη αερα καυσης απο το user menu --> set draught / pellet. Εγω ενεργοποιησα και την επιλογη activate cleaner απο την επιλογη fire pot cleaning στο μενου default settings (κωδικος Α9).

Sent from my AT300SE using Tapatalk

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #132797 από Babikos
Απαντήθηκε από Babikos στο θέμα Re:Re: Re:Re: Σόμπες pellet Ravelli

sdancer75 έγραψε:

Babikos έγραψε: Εμένα να δεις πόσο πολυ με προβλημάτισε. Δεν ήξερα τι να πρωτοκαθαρισω. Καίω ένα premium Eco pellet. Έχει ανοικτό χρωμα. Πριν έκλαιγα το ahira. Με το ahira δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θα μου πεις γιατί το άλλαξες? ε αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις ποτε. Σας ευχαριςτω όλους για τις απαντήσεις σας μου λύσατε απορίες που δεν μου τις έλυνε κανένας αντιπρόσωπος και τεχνικός. :kiss:


Ο αντιπροσωπος δεν σου ειπε τιποτε ? Παρατηρησες μη καλη καυση στο θαλαμο ? Δηλαδη μαυρισμα τζαμιου περισσοτερο απο αλλες φορες και πολλα υπολειμματα στο ποτηρακι σε βαθμο που να θελει καθαρισμα πριν το επομενο αναμα ? Επισης αυξησε τη ροη αερα καυσης απο το user menu --> set draught / pellet. Εγω ενεργοποιησα και την επιλογη activate cleaner απο την επιλογη fire pot cleaning στο μενου default settings (κωδικος Α9).

Sent from my AT300SE using Tapatalk


Βεβαίως και μου είπε. Οτι θέλει καθάρισμα το μπουρί. Η καύση ήταν καλη αλλά πολυ γρήγορα μαυρίζε το τζαμί και επίσης καλούσαν κάτι σαν στάχτες στην πλάκα που "χτυπάει" η φλόγα . Το ποτηράκι έπιανε κάτι σαν στοκο και το καθάριζα με την σπάτουλα. Άλλαξα ΠΕΛΛΕΤ , έβαλα το σβαισχοφεν και σώθηκα για την ώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #132872 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Re: Re:Re: Σόμπες pellet Ravelli

Babikos έγραψε:

sdancer75 έγραψε:

Babikos έγραψε: Εμένα να δεις πόσο πολυ με προβλημάτισε. Δεν ήξερα τι να πρωτοκαθαρισω. Καίω ένα premium Eco pellet. Έχει ανοικτό χρωμα. Πριν έκλαιγα το ahira. Με το ahira δεν είχα κανένα πρόβλημα. Θα μου πεις γιατί το άλλαξες? ε αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις ποτε. Σας ευχαριςτω όλους για τις απαντήσεις σας μου λύσατε απορίες που δεν μου τις έλυνε κανένας αντιπρόσωπος και τεχνικός. :kiss:


Ο αντιπροσωπος δεν σου ειπε τιποτε ? Παρατηρησες μη καλη καυση στο θαλαμο ? Δηλαδη μαυρισμα τζαμιου περισσοτερο απο αλλες φορες και πολλα υπολειμματα στο ποτηρακι σε βαθμο που να θελει καθαρισμα πριν το επομενο αναμα ? Επισης αυξησε τη ροη αερα καυσης απο το user menu --> set draught / pellet. Εγω ενεργοποιησα και την επιλογη activate cleaner απο την επιλογη fire pot cleaning στο μενου default settings (κωδικος Α9).

Sent from my AT300SE using Tapatalk


Βεβαίως και μου είπε. Οτι θέλει καθάρισμα το μπουρί. Η καύση ήταν καλη αλλά πολυ γρήγορα μαυρίζε το τζαμί και επίσης καλούσαν κάτι σαν στάχτες στην πλάκα που "χτυπάει" η φλόγα . Το ποτηράκι έπιανε κάτι σαν στοκο και το καθάριζα με την σπάτουλα. Άλλαξα ΠΕΛΛΕΤ , έβαλα το σβαισχοφεν και σώθηκα για την ώρα.


Ε! τα ίδια είχα και εγώ. Επάνω στην πλάκα που λες αλλά και στα πλάγια είχαν δημιουργηθεί κάτι σαν σταλακτίτες στάχτης. Με το σβαισχοφερ πάντως εγώ είχα πολύ μαύρισμα μέσα στο θάλαμο αλλά τέτοιο πρόβλημα σαν το προηγούμενο σίγουρα δεν θα έχεις.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #132981 από panagos7
Απαντήθηκε από panagos7 στο θέμα Σόμπες pellet Ravelli
Γιαννη σε ευχαριστω για την απαντηση!Συνεχισε την καλη δουλεια γιατι εχει καει πολυς κοσμος απο Ravelli!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ