Προσφορές - Δοκιμές φίλτρου νερού για σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60723 από sak
Έχεις καθαρίσει τα τούμπα και το δεύτερο δοχείο στάχτης σύντομα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60724 από stelios

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Συρτάρι στάχτης έχει. Η καμινάδα καθαρισμένη πριν τη χειμερινή σεζόν. Στη αρχή με alfawood, είχα μεγάλα προβλήματα και με τη θερμ καυσαερίων.

μαλλον ειναι καλα να καθαρισεις και την καμιναδα εχεις πολυ μεγαλες θερμοκρασιες.εγω μεχρι τωρα την εχω καθαρισει 2 φορες αυτην την σεζον.να μην σου πω τι ειχε μεσα το ταυ καθαρισμου αλλα και ολη η καμιναδα μετα το τιναγμα.βεβαια και το πελλετ που καιω φετος αποδειχθηκε μεγαλη πατατα ahira...ευτυχως καταφερα να επιστρεψω μια μεγαλη ποσοτητα.αλλα την ζημια την εκανε μεχρι και το φιλτρο νερου που εβαλα "μοσχαλης"το νερο το μαυριζει μεσα σε μια μερα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60849 από mastoras

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Όμως έχω αυξημένη στάχτη εξωτερικά, από τα μπουριά.(δε ξέρω γιατί)
Διάβασα λοιπόν από το Μάστορα εδώ, ν ανεβάσω τον αέρα καύσης.
Αν το πάω από το 60 στο 80 (π.χ) στην ίδια σταθερή σκάλα (7) ανεβαίνει η θερμοκρασία καυσαερίων και αρχίζει να επεμβαίνει ο κόφτης. Είναι σωστό αυτό? Θεωρείται καλύτερη κάυση?


Καλημέρα.

Καταρχήν η στάχτη υπάρχει, είτε πολύ, είτε λίγο σε όλα τα πέλλετ. Για εμένα προτιμότερο είναι μεγάλο μέρος στάχτης να φεύγει έξω, παρά να συσσωρεύεται στα μπουριά, η ακόμα χειρότερο στον προθάλαμο της σόμπας πριν την έξοδο των καυσερίων. Εάν συμβαίνει αυτό για χ λόγους, τότε χρειάζεται τακτικός καθαρισμός του θαλάμου.

Οσον αφορά την αυξομείωση της ταχύτητας του μοτέρ smoke, εδώ έχουμε μεγάλο θέμα με πολλές σόμπες

Γιάννη εάν από το 60 πηγαίνει στο 80 [πχ] και έτσι αυξάνεται κατά πολύ η ένταση της φλόγας [άρα υψηλές θερμοκρασίες] αυτό σημαίνει ότι το μοτέρ είναι προ ρυθμισμένο σε σταθερές "σκάλες" ταχύτητας. Σε αυτήν την περίπτωση δεν μας δίνεται η δυνατότητα να "παίξουμε" με την ταχύτητα του μοτέρ. Ετσι στην δική σου περίπτωση επιλέγουμε μια σκάλα έντασης του smoke, στην κατάλληλη σκάλα έντασης της σόμπας, και με αυτόν τον τρόπο βρίσκουμε περίπου την επιθυμητή καύση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60853 από love.bacardi
καλημερα σε ολους απο την χιονισμενη ορεστιαδα..εχω μια ερωτηση-απορια-ιδεα ολα μαζι ειναι!!!!
ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ μεσα στο φιλτρο νερου για να μην παγωνει ποτε.ουτε παραφλου ουτε τιποτα
www.petmania.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=155

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60878 από dimlyk
το παραφλου δεν θελει ρευμα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60916 από love.bacardi
αυτο λεω για να μην παιρνουμε παραφλου καθε τοσο γιατι περιπου την ημερα συμπληρωνω 1,5 λιτρο νερου που φευγει σε μορφη υδρατμων. ετσι περνεισ τον θερμοστατη τον βαζεισ μεσα και τελος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.109 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ