Προσφορές - Δοκιμές φίλτρου νερού για σόμπα

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146748 από Tsimp
Γεια σας Έχω για τρίτη χρονιά φέτος το φίλτρο του κ.Μοσχαλη και είναι πρώτη φορά που δεν με δουλεύει σωστά το μπαλκόνι έξω έχει γίνει μαύρο Έχω αλλάξει και το φίλτρο και το λάστιχο αλλάττίποτα ξέρει κκάνεις κάτι να βοηθήσει παρακαλώ πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149715 από kosi

Tsimp έγραψε: Γεια σας Έχω για τρίτη χρονιά φέτος το φίλτρο του κ.Μοσχαλη και είναι πρώτη φορά που δεν με δουλεύει σωστά το μπαλκόνι έξω έχει γίνει μαύρο Έχω αλλάξει και το φίλτρο και το λάστιχο αλλάττίποτα ξέρει κκάνεις κάτι να βοηθήσει παρακαλώ πολύ

Tsimp τι έγινε τελικά με το φίλτρο έβγαλες άκρη? πήρα και εγώ το φίλτρο του "μοσχαλι" κάνα δυο ώρες το δούλεψα μονο αλλα νομίζω ότι που και που βγάζει λίγο καπνό άσπρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149716 από Tsimp
ΝΑΙ βρηκα άκρη εφτεγε το πελλετ πολυ μαπα το πελλετ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149817 από torto
Καλησπερα φιλοι μου!
Εβαλα φετος το φιλτρο , το χρησιμοποιω απο τις 25-28/10 δηλαδη ουτε μηνα καθημερινα!
Σημερα παρατηρησα οτι τον ασπρο καπνο που βγαζει μονο κατα το αναμα της σομπας τωρα (απο σημερα) τον βγαζει καθολη την διαρκεια που ειναι αναμμενη η σομπα μου!(cola termo focus hr 17,4kw)
Αυτο ειναι λογικο?Ειναι μηπως επειδη επεσε λιγο η θερμοκρασια?δεν αλλαξα κατι στην σομπα μου!
Οποιος ξερει κατι ας απαντησει!Οπως ο tsimp δειχνει σε μια φωτογραφια τον ασπρο καπνο.....ε καπως ετσι ισως λιγοτερο αλλα εγω εχω βαλει ενα ρεταλι και το ακουμπησα πανω στο καγκελο του μπαλκονιου για να μην εχω την φοβια και της υγρασιας που εχει ο tsimp αλλα και του μαυρισματος γιατι περυσι την πατησα με αλλο φιλτρο ομως!

Μπραβο στον Κο. Μοσχαλη, ολα καλα μεχρι τωρα απλα να πω τις δικες μου μικρο επεμβασεις που θα εκανα στο φιλτρο
....1)βγαλατε το σωληνα που πεταει νερο στο φιλτρο και προσθεσατε μια γωνια πλαστικη και ετσι δεν αγκαλιαζει την τρυπα και βγαινει καυσαεριο απο εκει αλλα και το φιλτρο καθαριζεται μονο στην μεση κ οχι σχεδον ολο,2)καλη η βαφη αλλα απο την πρωτη μερα εσωτερικα εχω σκουρια στο φιλτρο και δεν μου αρεσει αυτο!
γενικοτερα ομως βοηθαει πιστευω ως και 100% !

Και κατι ακομα το φιλτρο που βγαζουμε με τις δυο βιδουλες πως το καθαριζουμε ? γιατι με απλο νερο με πιεση απο λαστιχο δεν φευγει...καμια ιδεα ?εσεις πως το καθαριζεται?
και τον σωληνα εισαγωγης καποιοι τον τυλιξατε με υαλοβαμβακα...γιατι αυτο?
επισης περυσι ειχα τρελο κλινκερ αλλα φετος μονο με το φιλτρο εχς σχεδον καθολου αλλα παλι εχω λιγο σαν δαχτυλιδι μεσα στο τασακι στα τοιχωματα και στη μεση τπτ αλλα αναγκαζομαι παλι καθε μερα να την καθαριζω! καμια ιδεα, τι να κανω?
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by torto.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149818 από Tsimp
Καλησπερα αδειασε λιγο νερο φιλε να σκεπαζει ομως την αντλια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149861 από michalisgr
Φιλέ μου όταν πέσει ή θερμοκρασία βγάζει υδρατμούς όχι καπνό μην αγχωνεσαι

Στάλθηκε από το X11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ