Προσφορές - Δοκιμές φίλτρου νερού για σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20450 από love.bacardi
αυτο το φιλτρο περιμενω και εγω για να μην εχω κανεναν να μου ροκανιζει τα αυτα καθε τοσο οχι μαυρισε οχι εκανε οχι πεσαν πανω στο πεζοδρομιο.περσι καθε λιγο την ελεγαν σε εναν αλλο που ειχε βαλει σομπα καθε φορα το ιδιο τροπαριο λεγαν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20554 από Moschalis

love.bacardi έγραψε: αυτο το φιλτρο περιμενω και εγω για να μην εχω κανεναν να μου ροκανιζει τα αυτα καθε τοσο οχι μαυρισε οχι εκανε οχι πεσαν πανω στο πεζοδρομιο.περσι καθε λιγο την ελεγαν σε εναν αλλο που ειχε βαλει σομπα καθε φορα το ιδιο τροπαριο λεγαν...


Καλημέρα ,
Ετοιμάζουμε το φίλτρο σου , λογικά εντός εβδομάδας θα αποσταλεί.

Οσον αφορά τα φίλτρα νερού , υπολογίζαμε για 3 τεμάχια για δοκιμές , σκεφτόμαστε να τα κάνουμε 4-5 , σύντομα θα έχετε νεότερα.
@Γιάννης δράμα, οπότε λογικά φίλε Γιάννη κάτι θα κάνουμε και για σένα. :)

ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Moschalis.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20556 από michalisgr
καλημερα σε ολους..χθες το βραδυ εκανα ακομη ενα τεστακι.. με το πελλετ της alpha wood mix με το Βουλγαρικο DIN Pellet. την αφησα να δουλεψει 1,5 ωρα.. Σε ολα τα πελλετ δεν εχει βγαλει το παραμικρο σωματιδιο και καθολου μαυριλα.. Βεβαια στο συγκεκριμενο πελλετ μου εβγαλε καπνο στη φαση της αναματος...κατι που θεωρω φυσιολογικο.

@Γιαννη. Το Νερο ειναι καλα να το αλλαξω πριν ξεκινησει ο χειμωνας η δεν υπαρχει προβλημα αν αφησω το ιδιο;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20558 από Moschalis
Michalisgr,

Το νερό δεν υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα για να το αλλάζεις, φυσικά παίζει ρόλο και ο χρόνος που έχει δουλέψει η σόμπα και η ταχύτητα που δουλεύει η σόμπα. Θεωρητικά πάντα η αιθάλη θα "κάθεται" στο πάτο του φίλτρου. Αν ανοίξεις τη βάνα μπορείς να αλλάξεις ένα μέρος του νερού αυτό με τα περισσότερα ξένα σωματίδια.

Οσον αφορά το καπνό στην εκκίνηση , όταν βλέπεις άσπρο καπνό αυτός είναι κυρίως υγρασία και όχι αιθάλη , ο οποίος δεν μπορεί να κατακρατηθεί απο το φίλτρο αλλά δεν είναι βλαβερός και φυσικά ΔΕΝ προκαλεί μαυρίλα.

Υ.Γ. Μου αρέσει που δοκιμάζεις και κοκτέϊλ πέλλετ. :)

ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Moschalis.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20563 από michalisgr
@Μοσχαλη

Ρωταω για το νερο επειδη βλεπω την αντλια να εχει γινει καφε αντι για μαυρη....Θα το αλλαξω λιγο πριν ξεκινησει ο χειμωνας.. Παντως ξανα λεω οτι κατα την αποψη μου ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ η μονιμη παροχη νερου. μετα απο ωρες ακους το φλοτερακι να γεμιζει παλι το φιλτρο με νερο.

Στην εκκινηση πριν το φιλτρο γινοταν χαμος στο μπαλκονι μου.. τωρα ισα ισα που βλεπεις καπνο και αυτο στο ο,τι ναναι πελλετ απο Βουλγαρια...Να σημειωσω δε οτι η εκκινηση της σομπας εγινε αποκλειστικα με ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟ πελλετ ,μετα προσθεσα και λιγο ΑΛΦΑ ΒΟΥΤ.

Εμενα το προβλημα ηταν ειδικα στη τριτη σκαλα που η καμιναδα της σομπας μου καπνιζε σαν καμιναδα τζακιου..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20723 από michalisgr
Γεια χαρα σε όλους.. Χθες εκανα παλι δοκιμες με το φιλτρο.. το πελλετ που εκαψα ειναι της Pellata Kresna Bulgaria. Σε αλλη ενοτητα εχω βαλει και σχετικο συνδεσμο.

Ετσι για να ΜΗ λενε καποιοι εδω μεσα οτι το εχω και κεθεται το φιλτρο... Δειτε το νεο βιντεακι..


νεο τεστ με βιντεο
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ