Mπουριά και καπνοδόχοι για σόμπες

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27603 από ELECTRICALCHIEF
δεν εχω καταληξει ακομη στη τελικη διαμορφωση. Το "ματσινγκ" θα γινει μαλλον με εσωτερικο αμονωτο ινοχ σε μουφα μονωμένου αγωγου. Στο συνευθειακο μαλλον θα το αποκλείσω και θα βαλω ταυ με ταπα.

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142839 από sakisG
Απαντήθηκε από sakisG στο θέμα Mπουριά και καπνοδόχοι για σόμπες
Καλησπερα. Μπορω να βαλω συστολη σε μπουρι ξυλοσομπας ,η σομπα εχει Φ150 και θελω να βγαινει σε Φ130 ? Θα εχω κανενα προβλημα με τον καπνο? Και αν ναι που ειναι καλυτερα να το βαλω? στην εξαγωγη της σομπας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142915 από spartah3ad
Επιτόπου στην σόμπα όχι στην πορεία επειδή είναι συστολή, σε διαστολή κάνε οτι θες

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142955 από sakisG
Απαντήθηκε από sakisG στο θέμα Re:Mπουριά και καπνοδόχοι για σόμπες
Ευχαριστω πολυ....Δηλαδη δεν θα εχω κανενα προβλημα με τον καπνο επειδη μικραινει η εξοδος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142961 από spartah3ad
Δεν είναι 100% σίγουρο, υπαρχουν κι άλλοι παράγοντες που κάνουν την σόμπα να καπνίζει. Μην την φουντωνεις πολύ.

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153782 από Tito
Απαντήθηκε από Tito στο θέμα Re:Mπουριά και καπνοδόχοι για σόμπες
Παιδια sos εχω το εξης θεμα με υγροποιηση λοιπον η εγκατασταση μου εχει ως εξης:επειδη το μοναδικο σημει που βολεψε η υδραυλικη σομπα ηταν διπλα στο τζακι εκει τοποθετηθηκε και αρχικα εβαλα ενα σωληνα σπιραλ ευκαμπτο για την εξατμιση της σομπας μεσα στο τζακι αλλα επειδη μου εκανε σφαλματα λογω της κλισεως που ειχε το αλλαξα και τρυπησα τη γυψοσανιδα του τζακιου στα πλαγια και επειτα τρυπησα και το σωληνα του τζακιου και εκει εβαλα την εξατμιση της σομπας με inox σωληνες αυτη τη φορα αλλα οταν την εβαζα να παρει μπροστα τον πρωτο καπνο που εβγαζε το γυριζε μεσα στο σπιτι παντα το επομενο βημα που εκανα και εγω ηταν να ταπωσω απο μεσα στην εστια τον σωληνα του τζακιου στην αρχη του και ετσι εκανα τον ταπωσα με επιτυχια με υαλοβαμβακα και 0 καπνος.Σημερα ομως και ενω καθομουν το βραδυ αμεριμνος ακουγα κατι σαν σταλαματιες παω στο τζακι κοιταω γεματο νερο η εστια και να συνεχιζει να σταζει !!Τι μπορω να κανω παοδια ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ