Συμβουλές για σόμπες Ravelli

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61984 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli

katsivass έγραψε: Καλημέρα...
Διαβάζοντας μου δημιουργήθηκε η απορία: Κάθε φορά που ανάβω ή σβήνω τη σόμπα, (HRV 120) μου βγάζει το μήνυμα "SET RDS". Πρέπει να κάνω κάτι;


Να ρωτήσω κάτι .... Έχω και εγώ την HRV 120. Ρυθμιζω το Eco stop με βάση τον αέρα πχ 25 βαθμούς. Η σόμπα παρόλο που πιάνει αυτούς τους βαθμούς δεν βγάζει air modulation και κατα συνέπεια δεν κάνει Eco stop . Έχεις ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει ; Το room temperature το Ρυθμιζω μέσα απο το ventilation menu . Οι αντίστοιχες ρυθμίσεις για το νερό δουλεύει κανονικά .




Walk of life

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62627 από katsivass
Απαντήθηκε από katsivass στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli
Απ΄ ότι έχω καταλάβει, όταν πιάσει τους βαθμούς του νερού, πέφτει στο ECO ανεξάρτητα εάν έχει ή όχι πιάσει τους βαθμούς του αέρα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62823 από ΠέτροςΤ
Απαντήθηκε από ΠέτροςΤ στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli
Στην ΗRV 160 που εχω εχει μια επιλογη στο ventilation που εχει και το θερμομετρο μεσα ενα κουτακι που το τικαρεις,αυτο ειναι ο εσωτερικος αισθητηρας.
Ο τεχνικος μου ειπε με 60 νερο και 22 θερμοκρασια που εχω βαλει εγω και τικαρισμενος ο εσωτερικος αισθητηρας κανει γυρω στην 1:30 ωρα να εμφανιστει το modulation.
Aυτα χωρις να εχω πειραξει το eco stop.

RAVELLI HRV 160.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68011 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli

ΠέτροςΤ έγραψε: Στην ΗRV 160 που εχω εχει μια επιλογη στο ventilation που εχει και το θερμομετρο μεσα ενα κουτακι που το τικαρεις,αυτο ειναι ο εσωτερικος αισθητηρας.
Ο τεχνικος μου ειπε με 60 νερο και 22 θερμοκρασια που εχω βαλει εγω και τικαρισμενος ο εσωτερικος αισθητηρας κανει γυρω στην 1:30 ωρα να εμφανιστει το modulation.
Aυτα χωρις να εχω πειραξει το eco stop.


Αυτό το έχει και η HRV120 και το ονομάζει sensor console και το είχα απενεργοποιημένο. Αν και στο manual λέει ότι χρησιμοποιείται στην περίπτωση που το panel ελέγχου, το βγάλεις από την θέση του και το τοποθετήσεις στον τοίχο. Τέλος πάντων θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

Ευχαριστώ,

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68126 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli

sdancer75 έγραψε:

ΠέτροςΤ έγραψε: Στην ΗRV 160 που εχω εχει μια επιλογη στο ventilation που εχει και το θερμομετρο μεσα ενα κουτακι που το τικαρεις,αυτο ειναι ο εσωτερικος αισθητηρας.
Ο τεχνικος μου ειπε με 60 νερο και 22 θερμοκρασια που εχω βαλει εγω και τικαρισμενος ο εσωτερικος αισθητηρας κανει γυρω στην 1:30 ωρα να εμφανιστει το modulation.
Aυτα χωρις να εχω πειραξει το eco stop.


Αυτό το έχει και η HRV120 και το ονομάζει sensor console και το είχα απενεργοποιημένο. Αν και στο manual λέει ότι χρησιμοποιείται στην περίπτωση που το panel ελέγχου, το βγάλεις από την θέση του και το τοποθετήσεις στον τοίχο. Τέλος πάντων θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

Ευχαριστώ,


Τελικά δεν ισχύει αυτό με το sensor console. Η λειτουργία του είναι αυτήν που περιγράφεται στο μάνουαλ.

sdancer75
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nikpapa52

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70633 από nikpapa52
Απαντήθηκε από nikpapa52 στο θέμα Συμβουλές για σόμπες Ravelli
Αξιότιμε ΠέτροΤ σ'ευχαριστώ πολύ για το RDS-2012-11-21.pdf αρχείο που έχεις ανεβάσει αλλά σε παρακαλώ ξανά ανέβασέτο με λίγη προσοχή στο format διότι οι εικόνες και τα σχήματα δεν υπάρχουν μέσα σε αυτό το pdf αρχείο.Θα σου είμαι ευγνώμον αν το κάνεις. Σ΄ευχαριστώ.
Το αρχείο που έχω λάβει εγώ είναι αυτό

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: RDS_2012-11-21.pdf
Μέγεθος αρχείου:450 KB
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.123 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ