Πρόβλημα καύσης με Raveli R70

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55023 από ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
έχω μια σόμπα πελλετ raveli r70 και έχω δοκιμάσει πολλα είδη πέλλετ και το μονο που καίει καλά είναι το ασπρο το αυστριακο. Στα άλλα πελετ( Bionergy, forest , alfawood κτλ)το δοχείο γεμίζει μέχρι πανω και δεν τα καίει καθόλου.να φαναταστείτε βάζω αέρα στο 5 και πελλετ να ριχνει στο -5 και πάλι δεν τα καίει!!!!!!. αυτο το rds δεν είναι να προσαρμόζεται η σόμπα στην ποιοτητα του πελλετ;; μήπως εχω κάνει κάτι και δεν λειτουργεί;;; μήπως όταν έχει το rds δεν πρεπει να αλλάζω τις ρυθμίσεις του αέρα και του πέλλετ;
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62622 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Πρόβλημα καύσης με Raveli R70
Τελικά βρήκες άκρη με το RDS, Χρήστο; Ή απλά λειτουργεί με πιστοποιημένα πέλλετ η σόμπα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62708 από t123321
Απαντήθηκε από t123321 στο θέμα Πρόβλημα καύσης με Raveli R70

ΚΑΤΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε: έχω μια σόμπα πελλετ raveli r70 και έχω δοκιμάσει πολλα είδη πέλλετ και το μονο που καίει καλά είναι το ασπρο το αυστριακο. Στα άλλα πελετ( Bionergy, forest , alfawood κτλ)το δοχείο γεμίζει μέχρι πανω και δεν τα καίει καθόλου.να φαναταστείτε βάζω αέρα στο 5 και πελλετ να ριχνει στο -5 και πάλι δεν τα καίει!!!!!!. αυτο το rds δεν είναι να προσαρμόζεται η σόμπα στην ποιοτητα του πελλετ;; μήπως εχω κάνει κάτι και δεν λειτουργεί;;; μήπως όταν έχει το rds δεν πρεπει να αλλάζω τις ρυθμίσεις του αέρα και του πέλλετ;

Θα σου έλεγα να πας στις ρυθμίσεις, στα recipes και να δοκιμάσεις ένα από τα 2 πρωτα (ή το ΒΤ ή το ST)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.053 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ