Μασίνα pellet... κάτι νέο που θα σαρώσει!

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108608 από kosmidis80

OANNHSEA έγραψε: Και υπάρχουν εκατοντάδες άλλες διαφορετικές ιδέες για την κουζίνα - από φούρνους μέχρι και απλοί βραστήρες... Και όχι μόνο πέλετ, αλλά και αεριοποίησης...
Δύο χρόνια προσπαθώ να πείσω κόσμο ότι αυτό είναι το μέλλον, αλλά αυτοί σκέφτονται μόνο τις γκόμενες και την πυρηνική ενέργεια. Μόνο εάν αρχίσουν όλοι να αγοράζουν ένα (οι γελοίοι που μέχρι στιγμής τα σνομπάρουν), θα αρχίσουν να τρέχουν σαν παλαβοί να πάρουν αντιπροσωπείες.
Ότι έγινε και τις σόμπες και τους λέβητες πέλετ δηλαδή...

Είναι που έχουν επιχειρηματικό πνεύμα οι Έλληνες... :P


Οχι φιλε μου, δεν ειναι αυτο το μελλον! Υστατη λυση αναγκης ειναι και λογικο ειναι να τα σνομπαρουν! Μην γελιομαστε οτι ειναι αλλιως.

Επειδη προλαβα και μασινα στο χωριο, αλλα και ως ενηλικας δουλεψα και σομπα και ξυλολεβητα, ασε να ξερω καλυτερα την γλυκα που εχει το καυσοξυλο και την δυσκολια του!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108615 από OANNHSEA

Οχι φιλε μου, δεν ειναι αυτο το μελλον! Υστατη λυση αναγκης ειναι και λογικο ειναι να τα σνομπαρουν! Μην γελιομαστε οτι ειναι αλλιως.

Επειδη προλαβα και μασινα στο χωριο, αλλα και ως ενηλικας δουλεψα και σομπα και ξυλολεβητα, ασε να ξερω καλυτερα την γλυκα που εχει το καυσοξυλο και την δυσκολια του!


Άλλο το καυσόξυλο της παλιάς μασίνας και άλλο οι νέες μασίνες αεριοποίησης ή πέλετ ή ακόμα και chip.
Ουσιαστικά εάν είσαι σε χωριό και έχεις την ξυλεία, μπορείς να μαγειρεύεις τσάμπα!!!
Ή ακόμα και σε πόλη, και απλά κάνεις καμία βόλτα για να βρεις ξύλα που πετάνε διάφοροι...

Αλλά όπως πάντα λέω, το μέλλον θα δείξει - και μέχρι στιγμής έχω πέσει μέσα... :evil:
Θα δούμε σε μερικά χρόνια τι έχει να γίνει...
Βάζεις στοίχημα μία λαμαρίνα μπουγάτσες; :P
.

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108617 από kosmidis80
Μπουγατσα με τι?? :lol: :lol: :lol:

Εγινε! πποτε ανεβεις προς εδω, πες μας να κανονιστει κατασταση και το ταψι το εχεις για τον δρομο! ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108635 από nikolas
Αλλη μια με φουρνο ελληνικη ????????
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108652 από egglezos

spyroskosmas έγραψε: όπως και σε όλα τα καλά εργαλεία - το μειονέκτημα είναι η τιμή.
κ.Σαμαρά, το κουκλί με το....κουκλί!


ούτε αυτοί κάνουν μάγια δηλαδή? εεχχμ, και έλεγα ότι μόνο εγώ δεν μπορώ να κάνω μάγια...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108671 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Μασίνα pellet... κάτι νέο που θα σαρώσει!

egglezos έγραψε:

spyroskosmas έγραψε: όπως και σε όλα τα καλά εργαλεία - το μειονέκτημα είναι η τιμή.
κ.Σαμαρά, το κουκλί με το....κουκλί!


ούτε αυτοί κάνουν μάγια δηλαδή? εεχχμ, και έλεγα ότι μόνο εγώ δεν μπορώ να κάνω μάγια...


Αυτοί που κάνουν μαγια δεν παράγουν γιατί ζούνε από τα μάγια ;) :woohoo: !!!

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ