Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120413 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
ειναι ομως ενα αλλο σπιτι! και στα σπιτια ολο το θεμα ειναι η μονωση και σε ποια περιοχη εισαι.
για να καταλαβεις το μαρτυριο μου στο σπιτι μου μενω στην Βεροια σε οροφοδιαμερισμα 110τ.μ.
στον δευτερο οροφο το χτυπαει ο αερας απο παντου, μονωση ελαχιστη 1ος οροφος αδειος 3ος επισης αδειος.και εγω στην μεση προσπαθω να ζεσταθω.
επισης καλα ειναι να ερθει ο τεχνικος σου και να δει της κρυφες ρυθμισεις της σομπας "αν της ξερει"
αλλιως να απαιτησεις να σου της δωσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120450 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
6. euro? Xrisafi les!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120455 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει

xionanthropos13 έγραψε: το πελλετ ειναι ameco με πιστοποιηση.μου το προτεινε κ ο πωλητης κ αυτο αγορασα.η σομπα αφου ειναι αεροθερμη δν πιστευω οτι ζεσταινει τα δομικα στοιχεια του σπιτιου τοιχους κλπ οποτε προφανως ενα χωρο 70 τμ σε μια ωρα στο 3 θα επρεπε να τον ζεστανει αν οχι σε 12 ωρες λειτουργιας.τι να πω ισως να κανω κ λαθος στο τι περιμενα αλλα ειμαι πολυ απογοητευμενος...


και τρεμαμενη φλογα και κλινκερ δεν ταιριαζουν ...το πελλετ σου δεν ειναι οτι καλυτερο (και με λιγο διαβασμα και ψαξιμο νομιζω οτι θα βρεις και καλυτερο και φτηνοτερο ) αλλα δεν ειναι κακο και δικαιολογει και το κλινκερ (πετρωμα της σταχτης)
αφου περιμενεις τον τεχνικο στριμωξε τον να σου δειξει τουλαχιστον καποιες βασικες ρυθμισεις (πελλετ-αερας και φυσικα κωδικο) να μπορεις να κανεις καμμια δοκιμη και μονος σου .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120647 από xionanthropos13
Απαντήθηκε από xionanthropos13 στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
πηρα τηλ καποιο ειδικο γιατι πλεον τους δικους μου δν τους εμπιστευομαι.ειπε παιζει να φταιει οτι εχω μικρη καμιναδ καθετη 2 μετρα οτι σιγουρα ειναι λαθος.επισης μου πε θελει μονωση εξωτερικα πραγμα που δν το χουν κανει.μου πε να βγαλω πανω απο τη σομπα την εισαγωγη αερα κ να την αφησω κοντα οχι ομως πανω της.μετα απο 10 ωρες εχει πετρωμενη σταχτη το τασακι.το πιο ανησυχητικο κ επικινδυνο ειναι τα καρβουνακια που πεταει απ την καμιναδα.οι τεχνικοι μου παν οτι μαλλον δν κανει καλη καυση κ ο πωλητης μου το παιζει τρελιτσα.πραγματικα απελπισια.θελει μερες ρε παιδια απο 13 να παει 22?αλλα μου ελεγαν εμενα...(προφανως για να πουλησουν).αν καποιος ξερει κατι ας βοηθησει.ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120667 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
οταν δεν ξερουν τι να πουν το ριχνουν στην καμιναδα ...εμενα ηταν 2 μετρα και κατι την εκανα 4 και κατι και τωρα 1,5 σχεδον ...και ουσιαστικη διαφορα δεν ειδα (ασε που μαλλον ειναι καπως καλυτερα με την κοντη)
αυτο που δεν ταιριαζει στην περιπτωση σου ειναι οτι δειχνει να εχεις πολυ αερα και ταυτοχρονα κλινκερ (εκανα και ενα λαθακι στο προηγουμενο ποστ ,,,,το πελλετ σου δεν δικαιολογει απο μονο του το πετρωμα της σταχτης η κλινκερ .)
δεν ξερω αν καποιος ξερει να σε βοηθησει ...απο την στιγμη που δεν ξερεις κιολας να κανεις καμμια ρυθμιση ... μαλλον θα πρεπει να στριμωξεις τον πωλητη σου που ειναι και ο μονος υπευθυνος για οτι πουλαει
και να μην μπλεξεις με αλλους τεχνικους ,,,,να σου στειλει αυτος και μονο γιατι αλλιως θα μπλεξεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120675 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
αν εχεις πιο κοντη καμιναδα απο αυτο.................

Συνημμένο αρχείο:

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ