Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120406 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
η φλογα ετσι ειναι σε ολες της σομπες.
μεχρι να μαθεις καλα την σομπα να την δουλευεις με της σκαλες. ποσες σκαλες εχεις? γιατι η δικια μου εχει μεχρι Ρ5.
της πρωτες μερες της σομπας πρεπει να δουλεψει στο τερμα ωστε να καουν ολα τα μεταλλα της.
πες μας τι πελλετ καις!
και πως ειναι η καμιναδα σου και ποσα μετρα.
και οπως ειπαν και οι φιλοι ποιο πανω πρεπει να ζεσταθει το σπιτι και αυτο ισως παρει πολλες μερες!
για να καταλαβεις ελειπα απο το σπιτι ενα 3μερο γυρισα την κυριακη το βραδυ . και βρηκα το "σπιτι" ΠΑΓΑΚΙ στους 7 βαθμους ειναι τριτη η σομπα ολο αυτο το διαστημα δουλευε στο ρ4 και ηταν σβηστη συνολο το πολυ 10 ωρες και καταφερε να φτασει μεχρι 19 βαθμους!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120410 από xionanthropos13
Απαντήθηκε από xionanthropos13 στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
φιλε μου δν ηξερα οτι πρεπει να δουλεψει τερμα.ισα ισα οι τυποι μου πανε βαλτην 22 δν κανει για αρχη πιο πανω.σκαλες εχει 3.η καμιναδα μου ειναι καθετη σε μπαλκονι 2 μετρα.το πελλετ που καιω ειναι ameco 6 ευρω με πιστοποιησεις.μακαρι να ειναι αυτο που λες να αργει τοσο πολυ αλλα ενας γνωστος μου που εχει ravelli 12kw του ζεσταινει σε μιση μια ωρα το πολυ 120 τετραγωνικα στους 22.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120411 από xionanthropos13
Απαντήθηκε από xionanthropos13 στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
το πελλετ ειναι ameco με πιστοποιηση.μου το προτεινε κ ο πωλητης κ αυτο αγορασα.η σομπα αφου ειναι αεροθερμη δν πιστευω οτι ζεσταινει τα δομικα στοιχεια του σπιτιου τοιχους κλπ οποτε προφανως ενα χωρο 70 τμ σε μια ωρα στο 3 θα επρεπε να τον ζεστανει αν οχι σε 12 ωρες λειτουργιας.τι να πω ισως να κανω κ λαθος στο τι περιμενα αλλα ειμαι πολυ απογοητευμενος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120413 από stelios
Απαντήθηκε από stelios στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
ειναι ομως ενα αλλο σπιτι! και στα σπιτια ολο το θεμα ειναι η μονωση και σε ποια περιοχη εισαι.
για να καταλαβεις το μαρτυριο μου στο σπιτι μου μενω στην Βεροια σε οροφοδιαμερισμα 110τ.μ.
στον δευτερο οροφο το χτυπαει ο αερας απο παντου, μονωση ελαχιστη 1ος οροφος αδειος 3ος επισης αδειος.και εγω στην μεση προσπαθω να ζεσταθω.
επισης καλα ειναι να ερθει ο τεχνικος σου και να δει της κρυφες ρυθμισεις της σομπας "αν της ξερει"
αλλιως να απαιτησεις να σου της δωσει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120450 από kinezos
Απαντήθηκε από kinezos στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει
6. euro? Xrisafi les!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120455 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Εdilkamin bora 12kw δεν ζεσταινει

xionanthropos13 έγραψε: το πελλετ ειναι ameco με πιστοποιηση.μου το προτεινε κ ο πωλητης κ αυτο αγορασα.η σομπα αφου ειναι αεροθερμη δν πιστευω οτι ζεσταινει τα δομικα στοιχεια του σπιτιου τοιχους κλπ οποτε προφανως ενα χωρο 70 τμ σε μια ωρα στο 3 θα επρεπε να τον ζεστανει αν οχι σε 12 ωρες λειτουργιας.τι να πω ισως να κανω κ λαθος στο τι περιμενα αλλα ειμαι πολυ απογοητευμενος...


και τρεμαμενη φλογα και κλινκερ δεν ταιριαζουν ...το πελλετ σου δεν ειναι οτι καλυτερο (και με λιγο διαβασμα και ψαξιμο νομιζω οτι θα βρεις και καλυτερο και φτηνοτερο ) αλλα δεν ειναι κακο και δικαιολογει και το κλινκερ (πετρωμα της σταχτης)
αφου περιμενεις τον τεχνικο στριμωξε τον να σου δειξει τουλαχιστον καποιες βασικες ρυθμισεις (πελλετ-αερας και φυσικα κωδικο) να μπορεις να κανεις καμμια δοκιμη και μονος σου .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ