Πιθανή μείωση φόρου στο πετρέλαιο θέρμανσης;

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138073 από vag1234
Μαλλον μεγαλύτερη πιθανότητα υπάρχει να ανεβεί παρά να πέσει το πετρέλαιο ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138078 από dimlyk
και πριν 10 χρονια 80 ευρω ειχε το βαρελι ...αλλα η βενζινη 0,70 και το πετρελαιο 0,60
μαλλον ακριβυναν τα μεταφορικα :woohoo:
κατι μου θυμιζει αυτο παντως :evil: :P


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138079 από vag1234
Κατι θα σκεφτούν για να ανεβάσουν το κοςτος ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138160 από foxsat

theoilia έγραψε: Εγώ πετρέλαιο θα κάψω φέτος μιας και μετακόμισα σε ένα σπίτι καλά μονομένο (ας είναι καλά το εξοικονομώ) που περσι χρειάστηκε 900 λίτρα για την θέρμανση του και με βολεύει μια χαρά η τιμή η φετινή.Αλλά να μην ξεχνάμε πως αυτή η τιμή είναι αποτέλεσμα συγκυριών μιας και έχει πέσει πολύ η τιμή του σε παγκόσμιο επίπεδο.Κάτι άκουσα για διαμάχη της Σαουδικής Αραβίας με τις υπόλειπες χώρες του ΟΠΕΚ και την αύξηση της ημερήσιας παραγωγής με αποτέλεσμα το βαρέλι να κοστίζει περίπου 80$.Του χρόνου;Θα είναι έτσι τα πράγματα;

Η περιγραφη της απαντησης σου θα μπορουσε να ηταν δικη μου.Ακριβως το ιδιο θα κανω και εγω.
Ας ειναι καλα το εξοικονομω.Αν η ετησια καταναλωση μου βγει εκει γυρω στα 1000 λιτρα θα ειναι σχετικα καλα,το θεμιτο ειναι να πεσω στα 600-700.Δεν ξερω ποσο θα παει.Απο τοτε που εκανα την μόνωση δεν το δουλεψα καθολου το πετρελαιο μονο ξυλοσομπα.
Τα 900 λιτρα που λες εσυ σε ποια περιοχη αναφερεσαι?
Εγω ειμαι Καστορια.

Παντος απο φιλους και γνωστους που βλεπω και ακουω ας εχουνε βαλει ξυλολεβητες,τζακια ενεργιακα,ξυλοσομπες.....για ποτε το γυριζουνε στο πετρελαιο :) με μια τιμη εκει κοντα στα 70 λεπτα....πετρελαιο και παλι πετρελαιο λενε ολοι.
Απο 15 μεχρι 18 τονους ξυλα για ενα σπιτι 110 τμ για ολη την σεζον ξερετε τι κουραση εχει μονο να τα ριξεις στο λεβητα και να καθαρησεις την σταχτη??Ολοι ειναι με το δαχτυλο στην σκανδαλη για πετερελαιο και γυρισμα την βανας απο τον ξυλολεβητα στον λεβητα πετρελαιου.Ας μεινουν τα ξυλα για του χρονου λενε.

Θα δουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138161 από Fokion
Μονο... να θυμηθουν να κανουν ΚΑΙ σερβισ στο πετραιλεολεβητα πριν τον αναψουν... Πολλοι εχουν να κανουν τσακ 2 χειμωνες...

Ως μη δικαιουχος επιδόματος - ευτυχως/δυστυχως - και με μισό τονο υπολοιπο απο περσι απο τους 2 πανω κατω που θελω δεν το συζηταω καν...
ασε δε που απο το συγκρωτημα κανης δε θα βαλει - εχουν βολευτει με αλλα μεσα - και θα ταιζω ενα λεβητα 120.000 θερμιδων(???) μονο για ενα σπιτι... ο κουκος αιδόνι
Σομπιτσες...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by Fokion.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138168 από theoilia
foxsat Βέροια μένω.Να σου πω την αλήθεια και εγώ νομίζω πως μπορεί να πέσει η κατανάλωση μου κι άλλο.Ο λέβητας που έχω είναι ένας παλιός 35kw που νομίζω πως πια είναι τεράστιος για τις ανάγκες του σπιτιού αλλά λεφτά για να αλλάξει δεν παίζουν...Θα δούμε για το χρόνου.
Καστοριά ε;Η καταγωγή μου είναι από Πεντάβρυσο. :)

ΥΓ:Η συντήρηση του λέβητα έγινε εδώ και 20 μέρες

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ