Πετρέλαιο Θέρμανσης για την περίοδο 2015-2016

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148375 από john88s
Όσο πιο μεγαλή κατανάλωση έχεις η απόσβεση γίνεται πιο γρήγορα ανεξάρτητα τιμής πετρελαίου(εκτός αν πάει 0,50). Όσο πιο Β. Ελλάδα μένεις και πληρώνεις το πέλλετ φτηνά το ίδιο.

Ένας που καίνει 1 τόνο θα αργήσει να κάνει απόσβεση.

Πάντως μερικά σπίτια δεν μπορούν να έχουν πετρέλαιο και με 0,50. Π.χ σε παλιά πολυκατοικία που δεν συμφωνούνε όλοι για το θέμα του πετραλαίο. Αν έχεις μικρό παιδί τι κάνεις; Πολλοί παίρνουν μια σόμπα πέλλετ η την βγάζουν με θέρμανση μέσω ρεύματος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148376 από karibu
Καλη και κυριως ζεστη χειμωνιατικη σεζον ευχομαι σε ολους μας.
Και αφορμης δοθεισης,ακομα και με 0,5 ευρω το πετρελαιο,χωρις να κοιταξω τα αρχεια μου για αναλυτικους υπολογισμους,με το χερι στην καρδια θα επιμεινω πελλετ.
Κυριως για την αρχοντια της αυτονομιας (εχω υδραυλικη σε οροφοδιαμερισμα,ενω πετρελαιο καιμε 2 οροφοι με κοινο λεβητα και ωρομετρητες...)
Ακομη για την ηρεμια απο απατεωνες βυτιοφορεις,για την κυριολεκτικα παραμετροποιηση της στις εκαστοτε συνθηκες ακριβως,για την θαλπωρη της φλογας στο ματι και στην ψυχη ,για τοσα αλλα που δεν τα εχω προχειρα στην μνημη αλλα εχουν βαλει το λιθαρακι σε αυτη την αποφαση μου και τα φρεσκαρω καθε χειμωνα,πολλα χρονια πια τωρα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148392 από sdancer75
Η αλήθεια ειναι ότι και εγω με την υδραυλικη μου σόμπα σε διαμέρισμα είμαι παρά πολυ ευχαριστημένος με την οικονομία και τη ζέστη που έχουμε. Με το αέριο που είχαμε με κεντρικό καυστήρα και πολλά πληρωναμε και ζέστη δεν είχαμε. Χωρια οι διακοπές λόγω οφειλών τα μαλώματα οι φωνές και εντάσεις . Όσο για το κράτος και το ΠΘ απλά μπουρδελο .. Τι περιμένεις απο υποτακτικούς ανθελληνες .... Ίσως αν ζητήσουν και τρίχες απο το νινι των γυναικών μας να μας αναγκάσουν να τα πάμε με φάκελο στην εφορία .

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148403 από karibu
τουλαχιστον εμεις θα τους το παμε καψαλισμενο...το δειγμα ,αφου εχουμε ανοιχτη φλογα σπιτι μας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148423 από sdancer75

karibu έγραψε: τουλαχιστον εμεις θα τους το παμε καψαλισμενο...το δειγμα ,αφου εχουμε ανοιχτη φλογα σπιτι μας...


:-) ασε γιατι το γέλιο μας πραγματικά ειναι πικρό όταν το 2015-2016 οικογένειες δεν έχουν να ζεσταθούν και η θέρμανση αποτελεί πολυτέλεια ..... Δεν μας αξίζει κατι τέτοιο όσα λάθη και να κάναμε σαν κοινωνία .

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148424 από karibu
Δικιο εχεις,αλλα με το γελιο κοροιδευουμε και τους εαυτους μας.Για φετος δεν εχω αγορασει ακομα πελλετ και αν δεν φτασουν τα χρηματα για ολα τα αλλα με βλεπω να τα αγοραζω απο 10 σακκουλακι την φορα.
Αλλο ενα πλεονεκτημα πραγματι,οταν εισαι μπατιρης,μιας και πετρελαιο δεν θα ξεκιναγα να παιρνω με τα μπιτονια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ