Νομικές ενέργειες κατά εταιρείας

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #20090 από nivosgr
Θα ηθελα την άποψη σας και ιδιως των επαγγελματιων. Εχω ενα τζακι (LORCA της Ισπανικής BRONPI) το οποιο παει για τον τεταρτο Χειμωνα. Εχει πεντε χρονια εγγυηση. Στην ουσια δεν απεδωσε ποτε, ερχονται καθε χρονο το σκαλιζουν και φευγουν. Εννοειται οτι δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος. Το τζακι δεν αποδιδει και αρκει να σας πω οτι για να βγαλει λιγη ζεστη πρεπει να ανοιξεις την πορτα.
Φετος το παραμυθι παραεγινε καθως ανακαλυψαν μετα απο τρια χρονια οτι η ζεστη -ποια ζεστη;- φευγει απο την εσωτερικη σκαλα ή απο την καμιναδα η οποια προυπηρχε για να φτιαχτει συμβατικο τζακι.

Η ερωτηση: Τι μπορω να κανω και με ποιον τροπο μπορω να αντιδρασω - νομικες ενεργειες και καταγγελιες- πριν ληξει η εγγυηση και μεινω στον άσσο. Γιατι και δυο χιλιαρικάκια δεν τα βρισκεις πια στον δρομο.
Το ονομα της εταιρειας, η οποια ειναι πασιγνωστη και με 30 χρονια πειρα, θα το δημοσιοποιησω οταν αποτυχει και αυτη η αποπειρα επισκευης...
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20092 από Asteris
www.synigoroskatanaloti.gr/index.html

Συνήγορος του καταναλωτή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20093 από βασιλιης
Γεια σας.
Δυο περιπτωσεις υπαρχουν/
1.Να ζητησετε αλλαγη τζακιου απο την ιδια εταιρια και να αφαιρεθει η διαφορα χρηματων
2 Να το ξηλωσουν και να σας δωσουν τα χρματα πισω
Θα το κανουν φοβουμενει τη δυσφημηση που προφανως θα τους κανετε

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20138 από Βιομαζιστής

βασιλιης έγραψε: Γεια σας.
Δυο περιπτωσεις υπαρχουν/
1.Να ζητησετε αλλαγη τζακιου απο την ιδια εταιρια και να αφαιρεθει η διαφορα χρηματων
2 Να το ξηλωσουν και να σας δωσουν τα χρματα πισω
Θα το κανουν φοβουμενει τη δυσφημηση που προφανως θα τους κανετε



Θα αστειεύεσαι βέβαια!
Εδώ είναι Ελλαδιστάν. Δεν πιάνουν αυτά.
Και να μην ξεχάσω όσον αφορά τον συνήγορο του καταναλωτή:
Μια φορά που τον χρειάστηκα πριν από λίγα χρόνια και του εξέθεσα σαφώς το πρόβλημα μου μέσω μηνύματος μου στην ιστοσελίδα του, απλά με συνέδεσε κανονικά. Με κέντρο.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20140 από βασιλιης
Φιλε Βιομαζιστης
Ξερω 5 τετοιες περιπτωσεις απο εταιριες με εμπειρια απο 15 με 30 χρονων
Ειμαι σιγουρος οτι θα το αλλαξουν.η μαλλον ετσι πιστευω

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20144 από michalisgr
φιλε μου εδω μπορει να ειναι ελλαδιστα αλλα οι καταγγελιες ΠΛΕΟΝ πιανουν τοπο..

Ας αρχισω: το 2005 εκανα καταγγελια τα σουπερ μαρκετ Αρβανιτιδη επειδη αντι για 4ωρο που εγραφε η προσληψη μου με κρατουσαν 8ωρα χωρις να τα πληρωνουν.. το Κερδος;; 1250€ αποζημιωση διωξαν τα 2 αφεντικα απο το καταστημα!!

Εχω κανει παρα πολλες καταγγελιες κατα της ΔΕΗ, Υπ.Μεταφορων Υπ. Παιδειας κλπ κλπ ιατρων του ΕΟΠΠΥ κλπ.. ΠΑΝΤΑ κερδιζα ειτε το να με παρακαλανε ι ιδιοι να αποσυρω τη καταγγελια ειτε να γινεται η δουλεια μου με το σωστο τροπο.. Οπως εκανα και καταγγελια σε γνωστη τραπεζα για τα εξοδα δανειου οπως και για διαφορους τοκους.. Η τραπεζα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως με απειλουσε κλπ κλπ κλπ.. Μεσω του ΣΥΝ.Τ.Πολιτη γιναν ολα μια χαρα.. Πηρα και 850€ πισω.. ΒΑΡΑΤΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ!! ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

οσο για την εταιρεια με το τζακι.. ΠΟΔΟΠΑΤΗΣΕ την.. Ξεσκισε την.. Ολα θα στα αλλαξουν ΑΝ το χειρισεις σωστα!! Αν θελεις μπορουμε και μαζι να γραψουμε τη καταγγελια..
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ