Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21373 από AMBIENTES
Αυτό το καλοκαίρι μου έτυχαν 2 περιπτώσεις που με έκαναν να καταλάβω πως διαμορφώνονται λίγο πολύ οι τιμές στο πελλετ.1η περίπτωση έμπορος που έιχε μια αρκετά καλή για πέλλετ μάρκας που έχει αναφερθεί εδώ στο φόρουμ -και έχουν δώσει και προσφορές κάποιοι έμποροι-,μετά από συζήτηση που είχα μαζί του για να δώσει και αυτός προσφορά για τα μέλη του φόρουμ,εντελός ξαφνικά όταν πήγα για να παραγγείλω πέλλετ για μένα η τιμή είχε ανέβει και είχε πλησιάσει τις τιμές των προσφορών παραμένοντας οστόσω λίγο ποιό φτηνός.Εξηγήσεις μασεμένες οπότε και εγώ ακύρωσα την παραγγελία έτσι από πείσμα για να μη νιώθο κια μ.....ας. 2η περίπτωση έμπορας από άλλη πόλη βρεθήκαμε τυχαία στις διακοπές και πάνω σε συζήτηση που γινότανε για την αυξηση του φόρου στο πετρέλαιο μου είπε ότι πουλάει ξύλα, πέλλετ,μπρικέτες κ.α .Στην αρχή τον αντιμετώπησα πολύ επιφυλακτικά και έχοντας συμβεί το 1ο περιστατικό,του μίλησα για τα κέρδοι που βγάζουνε πολλοί από το συνάφοι του.Το μόνο που έκανε μου έδειξε ένα μέιλ απο εργοστασιο πέλλετ στη Σερβία ,η τιμή 140 ευρώ στο εγοστάσιο που με μεταφορικά ,φόροι,εκτελονισμοίτου έβγαινε γύρο στα 200 ευρώ,έλα όμως που το εργόστάσιο δεν του έδεινε απευθείας και θα έπρεπε να δώσει προμήθεια σε έναν από 2-3 άτομα που ήτανε οι "αντιπρώσοποι" στην Ελλάδα.Η τιμή τους απο 20-40 ευρώ ο τόνος.Ολα αυτά μου τα έλεγε και είπε οτι αν δεν τον πιστεύω να πάρω τηλ.στο εγοστάσιο και να το "παίξω" έμπορας.Το τι έκανε στο τέλος δεν το γνωρίζω γιατί ο άνθρωπος την έψαχνε και σε 'αλλα εργοστάσια .Το μόνο που έχω να πώ ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21376 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet

AMBIENTES έγραψε: Αυτό το καλοκαίρι μου έτυχαν 2 περιπτώσεις που με έκαναν να καταλάβω πως διαμορφώνονται λίγο πολύ οι τιμές στο πελλετ.1η περίπτωση έμπορος που έιχε μια αρκετά καλή για πέλλετ μάρκας που έχει αναφερθεί εδώ στο φόρουμ -και έχουν δώσει και προσφορές κάποιοι έμποροι-,μετά από συζήτηση που είχα μαζί του για να δώσει και αυτός προσφορά για τα μέλη του φόρουμ,εντελός ξαφνικά όταν πήγα για να παραγγείλω πέλλετ για μένα η τιμή είχε ανέβει και είχε πλησιάσει τις τιμές των προσφορών παραμένοντας οστόσω λίγο ποιό φτηνός.Εξηγήσεις μασεμένες οπότε και εγώ ακύρωσα την παραγγελία έτσι από πείσμα για να μη νιώθο κια μ.....ας. 2η περίπτωση έμπορας από άλλη πόλη βρεθήκαμε τυχαία στις διακοπές και πάνω σε συζήτηση που γινότανε για την αυξηση του φόρου στο πετρέλαιο μου είπε ότι πουλάει ξύλα, πέλλετ,μπρικέτες κ.α .Στην αρχή τον αντιμετώπησα πολύ επιφυλακτικά και έχοντας συμβεί το 1ο περιστατικό,του μίλησα για τα κέρδοι που βγάζουνε πολλοί από το συνάφοι του.Το μόνο που έκανε μου έδειξε ένα μέιλ απο εργοστασιο πέλλετ στη Σερβία ,η τιμή 140 ευρώ στο εγοστάσιο που με μεταφορικά ,φόροι,εκτελονισμοίτου έβγαινε γύρο στα 200 ευρώ,έλα όμως που το εργόστάσιο δεν του έδεινε απευθείας και θα έπρεπε να δώσει προμήθεια σε έναν από 2-3 άτομα που ήτανε οι "αντιπρώσοποι" στην Ελλάδα.Η τιμή τους απο 20-40 ευρώ ο τόνος.Ολα αυτά μου τα έλεγε και είπε οτι αν δεν τον πιστεύω να πάρω τηλ.στο εγοστάσιο και να το "παίξω" έμπορας.Το τι έκανε στο τέλος δεν το γνωρίζω γιατί ο άνθρωπος την έψαχνε και σε 'αλλα εργοστάσια .Το μόνο που έχω να πώ ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ


Δεν είναι έτσι.......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21383 από erimitis
Γκουντελιας αδερφε θα ηθελα να κανεις ενα ποστ και να ιεραρχησεις το πελλετ απο το καλυτερο στο χειροτερο και διπλα εκτιμωμενες τιμες πωλησεις μια και ειναι η δουλεια σου.

Σε περιπτωση αλλαγης λεβητα στην δοκιμη θα απαιτησω να καψει το χειροτερο πελλετ της αγορας.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21385 από erimitis
Dear Mr Gs,

Regarding your mail for pellet, we are informing you about prices :

PELET 15/1 140,00 eura / t - AVANS 100% F-co fabrika
PELET 1000/1 130,00 eura / t - AVANS 100% F-co fabrika

We have pellet on stock, therefore it can be delivered during june.
Feel free to visit us any time.

In attachment are pictures and certificate for pellet.

Best regards,
Miodrag Stankovic


Ενα μαιλ που ελαβα μετα απο ερευνα αγορας που εκανα σε συνεχεια αυτων που λεει ο AMBIENTES
Και ειχα παρει αναλογο mail με τιμη και απο το BIOENERGY POINT χωρις κανενα προβλημα
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21391 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet

erimitis έγραψε: Γκουντελιας αδερφε θα ηθελα να κανεις ενα ποστ και να ιεραρχησεις το πελλετ απο το καλυτερο στο χειροτερο και διπλα εκτιμωμενες τιμες πωλησεις μια και ειναι η δουλεια σου.

Σε περιπτωση αλλαγης λεβητα στην δοκιμη θα απαιτησω να καψει το χειροτερο πελλετ της αγορας.

α

Υπάρχουν πέλλετ τα οποία ότι και να τα κάνεις, δεν καίγονται.
Το να καθίσω και να πω ποια πέλλετ είναι καλά και ποια όχι, δεν είναι σωστό.
Η αγορά έχει φροντίσει να κατηγοριοποιήσει τα πέλλετ σύμφωνα με την τιμή και την ποιότητα τους.
Δύσκολα θα βρεις κάποιο πέλλετ που δεν εμπίπτει στον κανόνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #21394 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Συζήτηση μελών για την τιμή του pellet

giogud έγραψε:

AMBIENTES έγραψε: Αυτό το καλοκαίρι μου έτυχαν 2 περιπτώσεις που με έκαναν να καταλάβω πως διαμορφώνονται λίγο πολύ οι τιμές στο πελλετ.1η περίπτωση έμπορος που έιχε μια αρκετά καλή για πέλλετ μάρκας που έχει αναφερθεί εδώ στο φόρουμ -και έχουν δώσει και προσφορές κάποιοι έμποροι-,μετά από συζήτηση που είχα μαζί του για να δώσει και αυτός προσφορά για τα μέλη του φόρουμ,εντελός ξαφνικά όταν πήγα για να παραγγείλω πέλλετ για μένα η τιμή είχε ανέβει και είχε πλησιάσει τις τιμές των προσφορών παραμένοντας οστόσω λίγο ποιό φτηνός.Εξηγήσεις μασεμένες οπότε και εγώ ακύρωσα την παραγγελία έτσι από πείσμα για να μη νιώθο κια μ.....ας. 2η περίπτωση έμπορας από άλλη πόλη βρεθήκαμε τυχαία στις διακοπές και πάνω σε συζήτηση που γινότανε για την αυξηση του φόρου στο πετρέλαιο μου είπε ότι πουλάει ξύλα, πέλλετ,μπρικέτες κ.α .Στην αρχή τον αντιμετώπησα πολύ επιφυλακτικά και έχοντας συμβεί το 1ο περιστατικό,του μίλησα για τα κέρδοι που βγάζουνε πολλοί από το συνάφοι του.Το μόνο που έκανε μου έδειξε ένα μέιλ απο εργοστασιο πέλλετ στη Σερβία ,η τιμή 140 ευρώ στο εγοστάσιο που με μεταφορικά ,φόροι,εκτελονισμοίτου έβγαινε γύρο στα 200 ευρώ,έλα όμως που το εργόστάσιο δεν του έδεινε απευθείας και θα έπρεπε να δώσει προμήθεια σε έναν από 2-3 άτομα που ήτανε οι "αντιπρώσοποι" στην Ελλάδα.Η τιμή τους απο 20-40 ευρώ ο τόνος.Ολα αυτά μου τα έλεγε και είπε οτι αν δεν τον πιστεύω να πάρω τηλ.στο εγοστάσιο και να το "παίξω" έμπορας.Το τι έκανε στο τέλος δεν το γνωρίζω γιατί ο άνθρωπος την έψαχνε και σε 'αλλα εργοστάσια .Το μόνο που έχω να πώ ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ


Δεν είναι έτσι.......


Γιωργο εννοεις οτι δεν ειναι παντου ετσι η οτι δεν ειναι πουθενα ετσι ;

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ