Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #28932 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"

Δεν είπα ότι συμφαίρουν καλύτερα απλά είπα όπου κάτσει η μπίλια αλλά βλέπω πολλά συμφέροντα και τεράστιες αυξήσεις στα πέλλετ που σε τέτοιες εποχές ΔΕΝ δικαιολογούντε

Τα στοιχεία σου δεν τα έχω.

ελα στην έκθεση να σου πω καποια πράγματα όσον αφορά τις τιμές.
Απο μακριά όλα αλλοιώς φαίνονται.

Πόσα κιλά ξύλο απαιτουνται για παραγωγή ενος κιλού πελλετ ;
Πόσο πουλάνε σήμερα τα ξύλα οι συνεταιρισμοί και οι μεγαλοι διακινητές ξυλείας στην Βουλγαρία; Στην ίδια τιμή με τον Απρίλη ή με περυσι μήπως ;

Και όσο αυξανεται η ανάγκη να αποθηκεύσεις 20-30.000 τόνους μεχρι τέλους Νοέμβρη που σταματα η υλοτομία,(για να βγαλεις Χειμώνα και να μην καθονται οι εργατες) τοσο αυξανουν οι τιμές.

Μην ξεχνατε επίσης ότι στην Ελλάδα δεν έχει ωριμάσει η αγορά.
Θα μαθουμε και εδώ να προμηθευόμαστε πελλετ στην preseason discount pellet market, όπως σε όλη την Ευρώπη.
Ας μας πουν οι συμφορουμίτες που αγόρασαν τον Ιουνη-Ιουλη ποσοσ πληρωσαν τον τόνο.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28933 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"
Nasikas έγραψε:
sta1 έγραψε:
mastoras έγραψε:
"Οι έμποροι που σχετίζονται με το πέλλετ , είτε ως καύσιμο είτε ως μηχανήματα ΔΕΝ έδειξαν χαρακτήρα και ΔΕΝ κράτησαν τις τιμές"

Όποιος γνωρίζει από εμπόριο ξέρει ότι συναισθηματισμοί εκεί δεν υπάρχουν.

Οσο για το να βομβαρδίσουμε, εγώ κατάλαβα ότι αφορά την ηλίθια τηλεοπτική εκπομπή....το ξεπέτα θέμα.
Για το ΦΠΑ τι γνωμη εχεις?

Να αυξηθεί στο 25% (και να εγκαταλείψουμε τον αγωνα για μείωση)Αγώνα δεν κάνω για να κονομήσουν άλοι , αν με πείσεις για το αντίθετο είμαι ολος αυτιά.

Η δική σου γνωμη παντως είναι ότι τα κλιματιστικά συμφέρουν.
Τότε γιατί αγόρασες σόμπα πέλλετ ;;; Δεν είπα ότι συμφέρουν απλά είπα "όπου κάτσει η μπίλια" αλλά βλέπω πολλά συμφέροντα και τεράστιες αυξήσεις στα πέλλετ που σε τέτοιες εποχές ΔΕΝ δικαιολογούντε

Πάντως δεν αξίζω τετοια επιθεση αγαπητέ. Μόνον και μόνον επειδή ανέφερα ότι η σόμπα που πουλά ο φίλος σου είναι επικίνδυνη (εως ακρως επικίνδυνη) Βγάζεις λάθος συμπεράσματα και τον άνθρωπο ΔΕΝ τον έχω δει καν , πόσο μαλλον φίλος μου , απλά λέω την άποψή μου όποια κι αν είναι αυτή.Στο κατω κάτω αν ήταν φίλος μου θα παθιαζόμουν σαν εσένα με τα πέλλετ και δεν θα έλεγα τίποτα υπέρ των κλιματιστικών. Οσο για την επίθεση που λες , μην το παίρνεις έτσι. Απλά έχω την εντύπωση ότι έχεις παθιαστεί πάρα πολύ με τα πέλλετ και προσπαθείς να το μεταφέρεις και σε μας , αλλά δεν είναι έτσι, προσπάθησε να καταλάβεις τι γράφω και πες μου που έχω λάθος.
Έλα στην συγκέντρωση μεθαυριο να μαθεις ποιο ειναι το κύριο επάγγελμά μου, να μαθεις γιατί παθιάστηκα με την βιομάζα,(...Χατζηδάκης ) να σου πω και κάποια πράγματα που δεν γραφονται.Ναι αλλά εγώ είμαι καλύτερος στα γραπτά.
Και αν έλθει και η γυναίκα μου στην συγκέντρωση, θα σου πει πόσο μας στοιχισε η εμπλοκή μου με αυτό που κάνω χρόνια τωρα και μου φωναζει να αποτραβηχτω και να κοιταξω την φαρμα μου.

(και μπλόγκερ απο δεκαετίας, παντα φωναζα ότι η ΑΝΩΝΥΜΙΑ είναι δειλία)
Δεν κρύβομαι πίσω απο καμία ανωνυμια , σου το είπα και σε άλλο ποστ , έχεις τα στοιχεία μου αλλά και αν τα έχασες σου τα στέλνω ξανά με mail , απλά θέλω να καταλάβεις ότι είναι οι απόψεις μου χωρίς κανένα συμφέρον

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #28934 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Εκπομπή ΣΚΑΪ "Κυριακή με δράση"
Nasikas έγραψε:
Δεν είπα ότι συμφαίρουν καλύτερα απλά είπα όπου κάτσει η μπίλια αλλά βλέπω πολλά συμφέροντα και τεράστιες αυξήσεις στα πέλλετ που σε τέτοιες εποχές ΔΕΝ δικαιολογούντε

Τα στοιχεία σου δεν τα έχω.

ελα στην έκθεση να σου πω καποια πράγματα όσον αφορά τις τιμές.
Απο μακριά όλα αλλοιώς φαίνονται.

Πόσα κιλά ξύλο απαιτουνται για παραγωγή ενος κιλού πελλετ ;
Πόσο πουλάνε σήμερα τα ξύλα οι συνεταιρισμοί και οι μεγαλοι διακινητές ξυλείας στην Βουλγαρία; Στην ίδια τιμή με τον Απρίλη ή με περυσι μήπως ;

Και όσο αυξανεται η ανάγκη να αποθηκεύσεις 20-30.000 τόνους μεχρι τέλους Νοέμβρη που σταματα η υλοτομία,(για να βγαλεις Χειμώνα και να μην καθονται οι εργατες) τοσο αυξανουν οι τιμές.

To έχασες προφανώς γιατί μου είχες στείλει το φουρφούρι , ονομαστικά και με διεύθυνση και πραγματικά σε ευχαριστώ γι αυτό.Το mail μου φαίνεται στην υπογραφή μου , στείλε μου mail να σου απαντήσω με τα στοιχεία μου.
Οσο για το κόστος και τις τιμές δεν λέω ότι κάποιος συγκεκριμένος κλάδος απο την αλυσίδα φταίει απλά ξέρω ότι με το ίδιο ΦΠΑ , με μειώσεις τιμών σε όλους , κάποιοι της αλυσίδας κάνουν υπέρογκες αυξήσεις που όπως και να το δω δεν δικαιολογούντε.
Δεν μας ενδιαφέρει αν φταίνε οι συνεταιρισμοί και οι μεγάλοι διακινητές , εμάς μας ενδιαφέρει πόσο θα πάρουμε του χρόνου το πέλλετ και γι αυτό το λόγο προβληματιζόμαστε για το αν η επιλογή στο πέλλετ είναι τελικά συμφέρουσα.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ