Κοινωνία - Οικονομία (Η Εκκλησία του Δήμου)

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6361 από stergiosbik
Κ επειδη ολοι οι Ελληνες δεν ειναι λαμογια καντε ενα κοπο οσοι θελετε κ ξοδεψτε 5,5euro κ αγοραστε τους 4Τ.
Υπαrχει αφιερωμα "Made in Greece" κ δειτε οτι οντως υπαρχει κ η αλλη Ελλαδα.
Η Ελλαδα αυτων που προσπαθουν κ αρνουνται να συμβιβαστουν με την υπαρχουσα κατασταση.
Πραγματικα αξιζει τον κοπο να το διαβασετε.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": navarxos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6405 από Nasikas

michalisgr έγραψε: Ανταλλακτικα για το αυτοκινητο μου ΟΛΑ τα αγοραζω απο το ebay.de

Ακομη και η χεστρα του σπιτιου μου ειναι απο το Ebay.de Vileroy Boch 750-890€ ειχε εδω στα καταστηματα ειδων υγ. και εγω απο Ebay.de μαζι με τα μεταφορικα τη αγορασα 185€!!! ΑΥΤΑ ειναι ΧΡΗΜΑΤΑ!!!!

off topic--I am sorry

Φιλαρακι μου Γερμανάκι
με ξανακλέψανε ποδήλατο πάλι :evil: (ποτε μα ποτε η Αστυνομία δεν έχει σταματησει αλλοδαπό να τον ρωτησει απο που αγόρασε το ακριβο ποδήλατο που οδηγεί)

Μπορείς να ψάξεις για τούτο εδώ το μαραφετι στο Ebay ?

Ευχαριστω και συγνωμη για το οφ τοπικ. (δεν εχουμε πμ εδω...)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6418 από KERBEROS
Βρήκα το πρώτο πέλλετ που δεν κάνει κλίνκερ!!!
Και είναι ελληνικό.
ΜΑΚΗ.
Αρνητικό: πολύ στάχτη, μα πάρα πολύ. Αρχικά, μπούκωσε μία φορά ο χώρος καύσης (από στάχτη κι όχι από κλίνκερ). Θα καθαρίζω αναγκαστικά πιό συχνά. Δυνάμωσα αέρα και για πρώτη φορά από τότε που πήρα τον λέβητα, μετά από 24 ώρες καύσης, υπήρχαν μόνο λίγα ίχνη στάχτης. Συγνώμη για τον ενθουσιασμό, αλλά έχω ταλαιπωρηθεί.
Επίσης, να το πω απλοϊκά,το σιλό αδειάζει πιο αργά απ' το ΑΗΙRA (εξίσου κρύες μέρες). Αυτό θα το παρατηρήσω και τα επόμενα 24ωρα.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6420 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Μου δόθηκε μιά απάντηση από το τεχνικό της σόμπας για το κλίγκερ. Μου ανέφερε πως κλίγκερ μπορέι να κάνουν και τα καλύτερα πελλετ, πως είναι παγκόσμιο φαινόμενο και (αν κατάλαβα καλά) οφείλεται στο ότι στη παραγωγή χρησιμοποιέιται φλούδα και "ψύχα από το ξύλο, τα οποία έχουν διαφορετικές θερμοκρασίες κάυσης με αποτέλεσμα τη δημιουργία του.
Σαφώς και είναι πρόβλημα.. αλλά τελικά νομίζω πως η στάχτη είναι μεγαλύτερο. Εκτός από το ότι εμποδίζει τη καύση, μάλλον γεμίζει και τις διόδους του αέρα στη σόμπα, με αποτέλεσμα να δημιουργέίται μεγαλύτερο πρόβλημα κάυσης λόγω "αναπνοής" και να χρειάζεται εσωτερικό καθάρισμα που πρέπει να γίνεται μιά φορά το χρόνο ή κάθε δύο.. από τεχνικό (κόστος).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6457 από sugarboy
Πω πω!!! "φωτογράφεεεεε"..... τράβα μια φωτογραφία που λέει και το ασμα!!! ;)

Πολύ το χιόνι ρε παιδιά και σε κάποια "επώνυμα" Βουλγαρικά εργοστάσια ενω σου δίνουν τιμή πολύ καλή (δεν την αυξήσαν παρά το κρύο των ημερών) έχουν έλλειψη διαθεσιμότητας λόγω πρώτης ύλης και ψύχους!!!

Αντε να ξεχειμωνιάσουμε........

AMECO, BIOENERGYPOINT, SAVA, SCHWEIGHOFER

Μην πατάς το (-), θα βραχεί το πέλλετ σου και θα καεί η αντίσταση απο τον καυστήρα σου! ;)

---ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΘΑ ΤΣΑΚΙΖΩ ΚΟΚΚΑΛΑ---
PRIMUS INTER PARES
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by sugarboy.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6466 από N1k0s

Nasikas έγραψε:

michalisgr έγραψε: Ανταλλακτικα για το αυτοκινητο μου ΟΛΑ τα αγοραζω απο το ebay.de

Ακομη και η χεστρα του σπιτιου μου ειναι απο το Ebay.de Vileroy Boch 750-890€ ειχε εδω στα καταστηματα ειδων υγ. και εγω απο Ebay.de μαζι με τα μεταφορικα τη αγορασα 185€!!! ΑΥΤΑ ειναι ΧΡΗΜΑΤΑ!!!!

off topic--I am sorry

Φιλαρακι μου Γερμανάκι
με ξανακλέψανε ποδήλατο πάλι :evil: (ποτε μα ποτε η Αστυνομία δεν έχει σταματησει αλλοδαπό να τον ρωτησει απο που αγόρασε το ακριβο ποδήλατο που οδηγεί)

Μπορείς να ψάξεις για τούτο εδώ το μαραφετι στο Ebay ?

Ευχαριστω και συγνωμη για το οφ τοπικ. (δεν εχουμε πμ εδω...)


δεν υπάρχει έτοιμο , σου προτείνουν να αγοράσεις τα κομμάτια χωριστά και να το φτιάξεις μόνος σου

translate.google.com/translate?hl=en&sl=...4849D36A947.ASTPCCP7

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.330 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ