Κοινωνία - Οικονομία (Η Εκκλησία του Δήμου)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94318 από aithio
Οχι Κέρβερε δεν εχεις δίκαιο...
Δεν μας κάνουν τίποτα οι Γερμανοί...
Δεν μας κάνουν τίποτα ο Σαμαρας ο Βενιζέλος ή ο Παπανδρέου...
Εμεις τα κάνουμε μόνοι μας στους εαυτού μας...
Οι Κύπριοι μάλιστα δεν ειναι ούτε λιγες μερες που αποφασιαν μνημόνια...
Εμείς δε οι Ελληνες το αποφασίσαμε πριν απο λίγουν μήνες...
Οι δε άνεργοι απολαμβάνουν τον καφε τους από το πρωί στις καφετέριες συζητώντας για μπάλα γκομενες και νέες τεχνολογίες...
ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΟΙΠΌΝ

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94322 από KERBEROS

aithio έγραψε: Οχι Κέρβερε δεν εχεις δίκαιο...
Δεν μας κάνουν τίποτα οι Γερμανοί...
Δεν μας κάνουν τίποτα ο Σαμαρας ο Βενιζέλος ή ο Παπανδρέου...
Εμεις τα κάνουμε μόνοι μας στους εαυτού μας...
Οι Κύπριοι μάλιστα δεν ειναι ούτε λιγες μερες που αποφασιαν μνημόνια...
Εμείς δε οι Ελληνες το αποφασίσαμε πριν απο λίγουν μήνες...
Οι δε άνεργοι απολαμβάνουν τον καφε τους από το πρωί στις καφετέριες συζητώντας για μπάλα γκομενες και νέες τεχνολογίες...
ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΟΙΠΌΝ


Σ' ένα βαθμό έχεις δίκιο.
Αν παρακολουθήσεις όμως τα δελτία ειδήσεων σήμερα, τα οποία παρουσιάζουν τό κατάμαυρο άσπρο, -κάτι που κάνουν καθημερινά- τότε θα πρέπει να παραδεχτούμε ότι σ' ένα πολύ μεγάλο βαθμό ο κατά βάση απαίδευτος ελληνικός λαός χειραγωγείται με τρόπο αισχρό και απροκάλυπτο.
Οι δημιουργοί της έννοιας 'προπαγάνδα' Γερμανοί έχουν προσφέρει τα φώτα τους στα ντόπια φερέφωνα.

Στην Κύπρο σήμερα συνέβη το οικονομικά και ιστορικά απίστευτο να τιμωρείται ο απλός μικροκαταθέτης, επειδή οι τράπεζες της χώρας του, άπληστες και 'βουλιμικές', διογκώθηκαν σε τεράστιο βαθμό. Τα ελληνικά Μ.Μ.Ε. σιωπούν μπροστά στο ανήθικο έγκλημα των Γερμανών εις βάρος των Κυπρίων μικροκαταθετών. Το έγκλημα θα περάσει στα ψιλά. Η κοινή γνώμη θα διαμορφωθεί για άλλη μια φορά.
Έτσι ψηφίζονται τα μνημόνια.
Έτσι οι άνεργοι περνάνε την ώρα τους στις καφετέριες και στους υπολογιστές.
Η προπαγάνδα είναι επιστήμη. Σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι ανίκανος να αλλάξεις οτιδήποτε, σου διαλύει τη θέληση, σε πείθει ότι κάποιοι δεν αντιμετωπίζονται με τίποτα.
Οι καταστροφές έπονται...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94323 από aithio
Βρε καλά μας κάνουν σου λεεεεω....
Λαός χωρίς αξιοπρέπεια αλλά μικρο παρτακιδες και ραγιάδες είμαστε.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94327 από stergiosbik

aithio έγραψε: Βρε καλά μας κάνουν σου λεεεεω....
Λαός χωρίς αξιοπρέπεια αλλά μικρο παρτακιδες και ραγιάδες είμαστε.


Μη λες τετοια πραγματα γιατι προσβαλλεις τον περιουσιο λαο! ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94352 από aithio
Θα σας διηγηθώ μία ιστορία...
Οταν άρχισε η κρίση και γινόντουσαν οι πρώτες συγκεντρώσεις στο Σύνταγμα εγώ είχα μία μεγάλη ανακαίνιση 3 διαμερισμάτων με ύδρευση θέρμανση φυσικό αέριο και καλοπληρωμένη.
Ενα απόγευμα ενώ εμείς φτιάχναμε κάτι στο πεζοδρόμιο πέρναγε μία νεαρή κοπέλα και η μουρη της ήταν κατασπρη απο κάτι σαν πούδρα και στο χέρι της κράταγε μία αντιασφυξιογόνα μάσκα...
Τι έγινε ρε κοπελιά την ρωτάω γίνονται φασαρίες κάτω;
Με κοίταξε με ένα βλέμμα υποτιμητικό και μου απάντησε ένα ξερό ναι.
Εκείνη την μέρα ένιωσα απαίσια...
Είμαι σίγουρος ότι η κοπέλα είχε φάει τόσα χημικά στην μούρη και με το βλέμμα της και μόνο μου έλεγε....
ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ...
Απο εκείνη την μέρα ακόμα και δουλειά να είχα συμμετείχα σχεδόν σε όλες τις συγκεντρώσεις...
Το να μου το πει μια άγνωστη ότι είμαι μαλάκας που δεν βάζω πλάτη στην δύσκολή μπορεί και να το καταπιώ....
Αλλα αμα μου το πει μεθαύριο η κόρη μου δεν θα το ανεχθώ.
Ετσι λοιπόν ξεκίνησα και εγώ δειλά δειλά να πηγαίνω στις συγκεντρώσεις και να συμμετέχω στις απεργίες που μέχρι πριν από δύο χρόνια δεν είχα συμμετάσχει ποτέ.
Ετσι όμως άρχισα και εγώ να αποκτώ την ίδια οργή που είχε η κοπέλα για μένα εκείνη την μέρα.
Πήγα μία πήγα δυο πήγα τρεις αλλά κάθε φορά που πήγαινα πέρναγα απο τις καφετέριες και τις έβλεπα γεμάτες....
Τι έγινε ρε πούστη αναρωτήθηκα....
Εγω παρατάω την δουλειά μου και πάω να διαμαρτυρηθώ για τους άνεργους,τους χαμηλόμισθους τους χαμηλοσυνταξιούχους και αυτοί πίνουν καφέ....
Δεν είναι λογικό αυτό....
Μετα λοιπόν από δεκάδες συγκεντρώσεις πολλά δακρυγόνα απο τους χαμηλόμισθους ματατζήδες και έχοντας σώας τας φρένας δηλώνω ότι ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #94355 από PRIMUS 45

aithio έγραψε: Θα σας διηγηθώ μία ιστορία...
Οταν άρχισε η κρίση και γινόντουσαν οι πρώτες συγκεντρώσεις στο Σύνταγμα εγώ είχα μία μεγάλη ανακαίνιση 3 διαμερισμάτων με ύδρευση θέρμανση φυσικό αέριο και καλοπληρωμένη.
Ενα απόγευμα ενώ εμείς φτιάχναμε κάτι στο πεζοδρόμιο πέρναγε μία νεαρή κοπέλα και η μουρη της ήταν κατασπρη απο κάτι σαν πούδρα και στο χέρι της κράταγε μία αντιασφυξιογόνα μάσκα...
Τι έγινε ρε κοπελιά την ρωτάω γίνονται φασαρίες κάτω;
Με κοίταξε με ένα βλέμμα υποτιμητικό και μου απάντησε ένα ξερό ναι.
Εκείνη την μέρα ένιωσα απαίσια...
Είμαι σίγουρος ότι η κοπέλα είχε φάει τόσα χημικά στην μούρη και με το βλέμμα της και μόνο μου έλεγε....
ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ...
Απο εκείνη την μέρα ακόμα και δουλειά να είχα συμμετείχα σχεδόν σε όλες τις συγκεντρώσεις...
Το να μου το πει μια άγνωστη ότι είμαι μαλάκας που δεν βάζω πλάτη στην δύσκολή μπορεί και να το καταπιώ....
Αλλα αμα μου το πει μεθαύριο η κόρη μου δεν θα το ανεχθώ.

Δικιο εχεις αλλα που να το βρεις και εσυ και ολοι μας εδω μεσα


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.320 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ