Radijator TKAN 1 35kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42846 από serf
Απαντήθηκε από serf στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Όταν λέω αναμονή εννοώ ότι το βράδυ πχ που δεν είναι σε λειτουργία ο λέβητας γιατί δεν ζητάω να ανάψει από τον θερμοστάτη του σπιτιού....το πρωί βλέπω στο πάνελ του ότι η θερμοκρασία που αναφέρει είναι από 47 έως 50 το πολύ βαθμούς......
Αυτός που μου τον εγκατέστησε μου είπε ότι καλύτερα είναι να παραμείνω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις........
Αν έχεις μεταφρασμένο στα ελληνικά manual θα με ενδιέφερε να μου το στείλεις αν έχεις την καλοσύνη......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42897 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
δωσε μου ενα e-mail για να σου το στειλω.
Πριν κανεις ομως οποιαδηποτε αλλαγη καλα θα ειναι να κρατησεις τις εργοστασιακες ρυθμισεις που εχεις εφοσον το μηχανημα δουλευει καλα για να τις επαναφερεις αν χρειαστει.
Θα ηθελα αν μπορουσες τις ρυθμισεις που εχει τωρα ο λεβητας σου να μου τις δωσεις για να συγκρινω καποια πραγματα με τον δικο μου.
Για να δεις τις ρυθμισεις σου χωρις ομως να μπορεις να κανεις καποια αλλαγη κανε τα εξης:
Πρωτα πατησε παρατεταμενα το πληκτρο Τ μεχρι να αλλαξει η ενδειξη στην οθονη.
Επειτα πατα 2 φορες το πληκτρο - (μειον)
Μετα παρατεταμενα το πληκτρο με την μικρη φλογα
Τωρα εισαι στο μενου των παραμετρων οι οποιοι ειναι 55
Με την παραπανω διαδικασια μπορεις απλα να τους δεις χωρις τη δυνατοτητα αλλαγων.
Τωρα με τα πληκτρα -(μειον) και + (συν) μπορεις να περιηγηθεις σε ολους τους παραμετρους.
Στην επανω οθονη δειχνει τον αριθμο της παραμετρου(1-55) και στην κατω το μεγεθος.
Τελος πατωντας παρατεταμενα το πληκτρο με τη μικρη φλογα γυριζεις στο αρχικο μενου.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ddt.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": John 24, serf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43022 από John 24
Απαντήθηκε από John 24 στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι και εγώ για του Biomax.Τον ddt να ρωτήσω πόσο του στοίχισαν τα περαστικά και τα υλικά του υδραυλικού.Θέλω να τον λειτουργήσω παράλληλα με τον λέβητα του πετρελαίου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43127 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Εγω οπως καταλαβες εχω τον tkan 1,η αγορα του οποιου κοστισε 3000 ευρω και επιπλεον 300 ευρω η εγκατασταση.Τον λεβητα πετρελαιου τον ξηλωσα και χρησιμοποιησα τα παλια παρελκομενα,δοχειο αδρανειας-κυκλοφορητη-ηλεκτροβανες,δηλαδη απο υλικα χρειστηκαν σωληνωσεις-βανες και αλλα ψιλοπραγματα.
Επιπλεον 756 ευρω κοστισε η αγορα και τοποθετηση καμιναδας διπλου τοιχωματος περιπου 8 μετρα με τις γωνιες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": John 24

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43449 από John 24
Απαντήθηκε από John 24 στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Ευχαριστώ γι την ενημέρωση.Αύριο θα έρθει ο υδραυλικός για να μου πεί τελική τιμή εγκατάστασης και υλικών.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44783 από serf
Απαντήθηκε από serf στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Το μειλ μου είναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Θα προσπαθησω να δω τις ρυθμισεις και θα σου τις στείλω......
Ευχαριστώ πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ