Radijator TKAN 1 35kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #57065 από sdsf33
Απαντήθηκε από sdsf33 στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Φιλε μου σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Το θεμα ειναι οτι τον εχω συνδεμενω με τον λεβητα πετρελαιου. Ολα τα ηλεκτρολογικα δηλ. οι δυο θερμοστατες (2 σπιτια 120 τ.μ.)καταληγουν στον λεβητα πετρελαιου. Πως να ρυθμισω ποτε να ανοιγει ο κυκλοφορητης? Περιμενω ηλεκτρολογο για να διορθωθει λιγο η κατασταση.Επισης πως ρυθμιζεις τους βαθμους της καμιναδας? Εγω πανω στον λεβητα εχω ανοιγμα κυκλοφορητη 45. Ενταση αερα 55. Θερμοκρασια 60, καιω προς το παρον μονο ξυλο και εχω τον ενα θερμοστατη του πανω σπιτιου στους 30. Πολυ ζεστη ομως. Κατα την αγορα μου ειπαν οτι η λειτουργια του ειναι ακριβως οπως του πετρελαιου οτι οταν κλεινεις τους θερμοστατες κλεινει και ο αερας και ετσι πεφτει η ενταση της φλογας στο καψιμο του ξυλου. Απο οτι καταλαβα μονο οταν καις πελλετ ειναι ακριβως ιδια η λειτουργια, οπως του πετρελαιου. Αν εχεις τιποτα ρυθμισεις στα ελληνικα θα σε παρακαλουσα να μου τις στειλεις στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Σας ευχαριστω παντως για ολα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62301 από DroidAjax
Απαντήθηκε από DroidAjax στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW

John 24 έγραψε: Τελικά τοποθέτησα και εγώ τον ΤΚΑΝ1.Η τιμή αγοράς και τα περαστικά ίδιες με τις δικές σου.Αν μπορείς στείλε μου τις οδηγίες χρήσης στο e-mail:Jon.mavridis@gmail.com.


Μηπως μπορειτε να μου στειλετε και μενα τις οδηγιες
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62343 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW

DroidAjax έγραψε:

John 24 έγραψε: Τελικά τοποθέτησα και εγώ τον ΤΚΑΝ1.Η τιμή αγοράς και τα περαστικά ίδιες με τις δικές σου.Αν μπορείς στείλε μου τις οδηγίες χρήσης στο e-mail:Jon.mavridis@gmail.com.


Μηπως μπορειτε να μου στειλετε και μενα τις οδηγιες
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Ευχαριστω


το λογικο ειναι εσεις ως πωλητης να μας πληροφορησετε για τον λεβητα που πουλατε και οχι το αντιστροφο.
μηπως κανω καποιο λαθος???
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ddt.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63685 από DroidAjax
Απαντήθηκε από DroidAjax στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Καλά τα λες.Τις εχω στα αγγλικα και τα σερβικα και αν τις εχει καποιος στα ελληνικα απο καποιον που τις μετεφρασε καλο θα ητανε να τις εχουμε και εμεις για να τις δινουμε στον κοσμο.
Πάντως σοβαρες τεχνικες πληροφοριες θα παρετε απο αυτο εδω
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DroidAjax. Αιτία: add link

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #68149 από John 24
Απαντήθηκε από John 24 στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Εντυπώσεις από ΤΚΑΝ1: Τοποθετήθηκε 29-11-2012 σε μονοκατοικία του 1975, 150 τετραγωνικών και χωρίς μονώσεις. Μέχρι σήμερα έχω κάψει κοντά στον 1,6 τόνο πέλετ. Έχω κάψει AHIRA,IRELY kai AMECO. Τα 2 πρώτα βγάζουν αρκετή στάχτη, ενώ το AMECO λιγότερη. Ο θερμοστάτης από 21-23. Από ζέστη ικανοποιημένος. Φυσικά έως τώρα κανένα τεχνικό πρόβλημα. Δεν ξέρω αν η κατανάλωση είναι πολύ ή λίγη. Οι ρυθμίσεις στο πίνακα είναι κοχλίας 25, αέρας 28, κυκλοφορητής 50, θερμοκρασία 70.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": papastoikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #70736 από papastoikas
Απαντήθηκε από papastoikas στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
ddt θα μπορουσες να μου στειλεις το manual μεταφρασμενο για τον tk1 radijator? το e-mail einai Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ