Kostrzewa Mini Bio 20kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57528 από Diplomatis
Kostrzewa Mini Bio 20kW δημιουργήθηκε από Diplomatis
Χτες το απόγευμα επισκέφθηκα ένα φίλο σε χωριό της Δράμας ο οποίος κι εγκατέστησε το συγκεκριμένο λέβητα. Η εγκατάσταση περιλαμβάνει το λέβητα και δοχείο αδράνειας 500 λίτρων για μία μονοκατοικία 120 m2. Προτίμησε απ' ότι μου είπε αυτό από το fuzzy logic 25kw διότι είχε λίγο χώρο στο λεβητοστάσιο. Μου φάνηκε πολύ αξιόλογο μηχάνημα και θα ήθελα τις γνώμες σας διότι ο χώρος του λεβητοστασίου είναι ένα θέμα και για μένα.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Diplomatis. Αιτία: Λάθος στην επικεφαλίδα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57690 από Jimbo
Απαντήθηκε από Jimbo στο θέμα Kostrzewa Mini Bio 20kW
Πήγες κι είδες το λέβητα του Γιώργου;
Για λέγε ρε Δημήτρη, τι σου είπε;
Κι εμένα μ' ενδιαφέρει και σου το είχα πει νομίζω πως το έψαχνα.
Απλά από κοντά δεν έτυχε να το δω. Πως σου φάνηκε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57755 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Kostrzewa Mini Bio 20kW

Jimbo έγραψε: Πήγες κι είδες το λέβητα του Γιώργου;
Για λέγε ρε Δημήτρη, τι σου είπε;
Κι εμένα μ' ενδιαφέρει και σου το είχα πει νομίζω πως το έψαχνα.
Απλά από κοντά δεν έτυχε να το δω. Πως σου φάνηκε;

Λοιπόν Μήτσο, ναι πήγα και τον είδα. Το μηχανάκι μου φάνηκε πολύ καλό και αν δε κάνω λάθος μου είπε ότι έχει και αισθητήρα λάμδα. Ζεσταίνει πολύ καλά, δεν είχε μου είπε πρόβλημα ως τώρα και όσον αφορά για τη συντήρηση σου βγάζει μήνυμα κάθε πότε χρειάζεται καθάρισμα. Βέβαια τα λεφτά είναι πολλά (περίπου 4200€ χωρίς μαστορικά λέβητας και δοχείο), αλλά δε ξέρω ρε συ, αν είναι να γλυτώσεις τη ταλαιπωρία και τη στεναχώρια με χιλιάδες μικρά ή μεγάλα προβλήματα που βγάζουν οι άλλοι (όπως ας πούμε ο Pelletech 25 που βλέπαμε κι οι δύο λόγω χώρου) τότε ίσως και να τ' αξίζει τα λεφτά του. Γι αυτό έγραψα μήπως και μας πει κάποιος που να το ξέρει ή να το έχει δουλέψει αλλά μάλλον απάντηση δε θα πάρουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58004 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Kostrzewa Mini Bio 20kW
Τι έγινε ρε παιδιά, κανένας δεν έχει γνώμη για το λέβητα ή μήπως δε κυκλοφορεί εδώ γιατί νομίζω πως αυτόν που είδα τον έχουν φέρει από εξωτερικό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58014 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Kostrzewa Mini Bio 20kW

Diplomatis έγραψε: Τι έγινε ρε παιδιά, κανένας δεν έχει γνώμη για το λέβητα ή μήπως δε κυκλοφορεί εδώ γιατί νομίζω πως αυτόν που είδα τον έχουν φέρει από εξωτερικό.


Δύσκολο να βρεις κάποιον που να έχει τον συγκεκριμένο λέβητα αφού οι περισσότεροι έχουν πάει σε λύσεις άλλων εταιριών ή στον Fuzzy Logic της ίδιας εταιρίας. Πάντως η τιμή του λέβητα είναι αυτή
www.ecosmartenergy.gr/index.php?dispatch...iew&product_id=29795
και δεν υπάρχει λόγος να τον πάρεις απο εξωτερικό αν η τιμή που περιέγραψε ποιο επάνω είναι αυτή που τον αγόρασε. Παρεμπιπτόντως δεν είναι 25KW αλλά 20. Δεν αναφέρεται σε αισθητήρα Λ έχει όμως χαρακτηριστικά του μεγάλου του αδελφού. Η δε τιμή του δεν είναι και απαγορευτική αν σκεφτείς ότι μια σόμπα-λέβητας κοστίζει τουλάχιστον 2 χιλιάρικα και σίγουρα δεν έχει τα φοβερά πλεονεκτήματα - οικονομία του συγκεκριμένου μηχανήματος. Εγώ θα σου έλεγα να τον αγοράσεις χωρίς κανένα δισταγμό αν κρίνουμε απο την εμπορεία μας στον Fuzzy logic είναι πολύ καλά μηχανήματα (Value for money). Όσο για το δοχείο ανανδρίας εγώ θα σου έλεγα σε πρώτη φάση να μην το βάλεις. Κάνε ένα πείραμα (ειδικά τώρα που έχει και πολλά κρύα) και αν δεν σε ζεσταίνει το μόνο εύκολο είναι να το προσθέσεις μετά.
Ελπίζω να βοήθησα. :)

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #58030 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Kostrzewa Mini Bio 20kW

kakos έγραψε:

Diplomatis έγραψε: Τι έγινε ρε παιδιά, κανένας δεν έχει γνώμη για το λέβητα ή μήπως δε κυκλοφορεί εδώ γιατί νομίζω πως αυτόν που είδα τον έχουν φέρει από εξωτερικό.


Δύσκολο να βρεις κάποιον που να έχει τον συγκεκριμένο λέβητα αφού οι περισσότεροι έχουν πάει σε λύσεις άλλων εταιριών ή στον Fuzzy Logic της ίδιας εταιρίας. Πάντως η τιμή του λέβητα είναι αυτή
www.ecosmartenergy.gr/index.php?dispatch...iew&product_id=29795
και δεν υπάρχει λόγος να τον πάρεις απο εξωτερικό αν η τιμή που περιέγραψε ποιο επάνω είναι αυτή που τον αγόρασε. Παρεμπιπτόντως δεν είναι 25KW αλλά 20. Δεν αναφέρεται σε αισθητήρα Λ έχει όμως χαρακτηριστικά του μεγάλου του αδελφού. Η δε τιμή του δεν είναι και απαγορευτική αν σκεφτείς ότι μια σόμπα-λέβητας κοστίζει τουλάχιστον 2 χιλιάρικα και σίγουρα δεν έχει τα φοβερά πλεονεκτήματα - οικονομία του συγκεκριμένου μηχανήματος. Εγώ θα σου έλεγα να τον αγοράσεις χωρίς κανένα δισταγμό αν κρίνουμε απο την εμπορεία μας στον Fuzzy logic είναι πολύ καλά μηχανήματα (Value for money). Όσο για το δοχείο ανανδρίας εγώ θα σου έλεγα σε πρώτη φάση να μην το βάλεις. Κάνε ένα πείραμα (ειδικά τώρα που έχει και πολλά κρύα) και αν δεν σε ζεσταίνει το μόνο εύκολο είναι να το προσθέσεις μετά.
Ελπίζω να βοήθησα. :)

Φίλε και κοντοχωριανέ, ευχαριστώ για την απάντηση. Κατ' αρχήν να σου πω ότι όποια αγορά κάνω θα τη κάνω την Άνοιξη. Το χειμώνα θα τη παλέψω με το ενεργειακό τζάκι που ήδη έχω και λίγο πετρέλαιο από πέρυσι. Απλά θέλω ένα λέβητα πέλλετ που να χωράει στο μικρό λεβητοστάσιο που έχω. Οι θερμίδες του σπιτιού είναι μετρημένες 19000 και με το πετρέλαιο ζεσταινόμουν πολύ καλά. Οπότε και ο 20αρης λέβητας νομίζω θα με καλύψει. Τα ξέρω τα μηχανήματα όπως το δικό σου και ξέρω και τον τοπικό αντιπρόσωπο που έβαλε και σε σένα το λέβητα. Από αυτόν θα τον πάρω (αν τον πάρω) κι όχι από έξω. Όσο για το δοχείο δε θα το βάλω από την αρχή κυρίως λόγω έλλειψης χώρου. Απλά ψάχνομαι κι εγώ ώστε να πάρω ένα όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστο μηχάνημα στην όσο δυνατόν καλύτερη τιμή. Και πάλι σ' ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ