Επιλογή λέβητα πέλλετ

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132410 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Απο αυτα που λέτε καταλαβαίνω οτι η επιλογές είναι ή φτηνός ξυλολεβητας και δοχείο αδράνεια ή πελλετ,στο πελλετ το δοχείο αδράνειας δεν ειναι απαραίτητο αν εχω καταλάβει καλά απο αυτα που εχω διαβάσει,εχεται να προτείνεται κάποιον λεβητα-καυστηρα κοντά στα 2000 οποτε με άλλα 500 να γινει και η τοποθετηση,αν δεν μπορειτε εδω μεσα για να μην θεωρηθεί διαφημιση καντε το στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Εχω διαβασει καλα λογια εδω μεσα για αυτον www.skroutz.gr/s/4131212/Sunsystem-WBS-Active-25-Burnit.html πια η γνωμη σας να βαλω σε αυτον καυστηρα πελετ ?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132414 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Και στο πελλετ το δοχειο ειναι απαραίτητο. Δεν ειναι οτι χωρις δοχειο δεν δουλεύει απλά δεν δουλεύει σωστά . Στο ξύλο όμως θα έχεις θέματα σοβαρά
Επειδή αγοράζεις κατι για πολλά χρόνια καλό ειναι να κανείς λίγο υπομονή και να μαζέψεις μερικά χρήματα ακόμα παρά να βάλεις κατι που δεν θα δουλεύει σωστά και φυσικα δεν θα μπορείς και να αλλάξεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132423 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Καλησπέρα εχω ενα φιλαράκι που μένει εκει κοντά σου (Άνω ΛΙΟΣΙΑ) όποτε ξερω την περιοχή, είστε πιο ψηλά από εμάς (περιστέρι) άρα έχετε και περισσότερο κρυο.. Εγω θα σου πρότεινα έναν λέβητα βιομάζας που καίει τα πάντα ολα, και μπορεις να εχεις και αυτονομία καύσιμου χωρίς να σε τρώνε τα δρομολόγια..
Βεβαία προϋποθέτει baget λιγο πάνω απο 2000 που λες εσυ... Εγω πηρα αυτον πέρυσι και μου καλύπτει άνετα τα 90τμ σπίτι που εχω.
Εγω εχω το λεβητοστασιο στην ταρατσα. Απλα επειδη περυσι με εφαγε το κουβάλημα, φετος το καλοκαιρι πηρα γερανό και αρκετή ποσότητα πελλετ για ολο τον χειμώνα και στο στέγασα σε άλλο σημείο της ταράτσας και ετσι δεν εχω θεμα.
Βασικά δωσε μεγαλη σημασια στο τι θα βάλεις απο την αρχη γιατι μετά αν παρεις κατι που δεν σου κάνει είναι εξίσου δύσκολο αν οχι αδυνατο να το αλλάξεις..


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132431 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Καλησπέρα ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σας,μια βοήθεια για να καταλάβω το δοχείο αδράνειας στον ξυλολεβητα καταλαβαίνω σε τη εξυπηρετεί στον λεβητα πελλετ που αν εχω καταλάβει καλα ανάβει οταν ζητάει το σπίτι και σβήνει μετά σε τη χρησιμευει?electon εντάξει ειναι μικρή η διαφορά παλεύεται αν τον έχεις δουλέψει και είσαι ευχαριστημενος,αν μπορείς πες μου σε παρακαλώ αν εχεις βάλει δοχείο αδράνειας τη καταναλώσει είχες περίπου και πόσο πήγε η εγκατάσταση(σίγουρα παίζουν πολλά ρόλο αλλά για να εχω μια ιδέα).

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by VOSDOGIAN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132432 από TSIGIS
Απαντήθηκε από TSIGIS στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
φιλε μου με 2000 που διαθετεις μπορεις να βαλεις ενα σχετικα φθηνο ξυλολεβητα ή ενα πολυ φθηνο καυστηρα πελλετ.για 120τμ δεν χρειαζεσαι δοχειο,ειναι υπερβολη.εγω θα προτιμουσα σομπα πελλετ με νερο με βαση τα χρηματα που εχεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132433 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Σόμπα δεν θέλω προτιμώ σε λεβητα,νομίζω οτι στον ξυλολεβητα είναι απαραίτητο το δοχείο ανεξάρτητα τ.μ

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ