Επιλογή ενεργειακού τζακιού

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149921 από antonis1197
Απαντήθηκε από antonis1197 στο θέμα Re:Επιλογή ενεργειακού τζακιού
Επίσης αυτό που λές ότι λειτουργεί σαν τζακόσομπα τι εννοείς??
Οπως διαβαζα άλλο theard,νομίζω εχθές, είδα ότι κάποιος το έχει αναφέρει ξανά αυτό ότι λειτουργεί σαν σόμπα για ένα τζάκι της Kratki.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149923 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Ρώτα πόσοι από εδω μέσα έχουν kratki και είναι δυσαρετστημένοι. ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ. Και αυτοί διότι οι τοποθέτες ήταν κουκουρούκου

Είναι τίμια λύση, αξιόπιστη, παίρνεις παρισσότερα για τα λεφτά που δίνεις, και υπάρχει και άνθρωπος που θα σου πει πως θα κάνεις σωστή εγκατάσταση. Που είναι εξίσου σημαντικό με την ίδια την εστία.

Τι νόημα έχει να πάρεις ένα αερόθερμο monoblocco που επειδή δε σε παίρνει να πάρεις και το βεντυλατέρ επειδή στο πουλάει 500 ευρώ (150 κάνει), το βάζεις και περιμένειςι να δουλέψει με φυσική ροή. Ε... δεν θα ζεσταθείς.....
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149924 από antonis1197
Απαντήθηκε από antonis1197 στο θέμα Re:Επιλογή ενεργειακού τζακιού
Σεβαστά όλα αυτά που λές και όσο έχω διαβάσει εδώ μεσα βλέπω ότι προτιμούν πολλοι την Kratki.Είναι βέβαια και θέμα τιμής και εξυπηρέτησης όπως το λές γιατί και αυτό το έχω διαπιστώσει και συμφωνώ σε αυτό μαζί σου.
ΟΜΩΣ αγοράζοντας και εγκιβωτίζοντας μια εστία κάνεις μία επένδυση γιατί κακά τα ψέμματα ανήκω στην ομάδα που έσπασα ένα τζάκι συμβατικό και αυτή την στιγμή θέλω να επενδύσω σε ένα ενεργειακό.
ΑΡΑ θεωρείται καλή επένδυση ένα τζάκι που δεν είναι μονομπλόκ??
Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον και μετά από πολλές ώρες λειτουργείας να κάνει ΚΡΑΚ???
Το ότι προτιμούν πολλοί μία εταιρεία δεν το καθιστά και την καλύτερη επιλογή αλλά οι άπειρες ώρες λειτουργίας της εστίας από αυτούς που την έχουν τοποθετήσει εδώ και ΧΡΟΝΙΑ.
Οσο αφορά το βεντυλατέρ που αναφέρεις θα σου απαντήσω με την προσωπική μου μικρή εμπειρία.
Από τις 3 μάρκες που ανέφερα έχω δει σε λειτουργία ΜΟΝΟ κασέτα της superkamin σε χώρο αντίστοιχο με τον δικό μου και ο χώρος γινόταν φούρνος και μιλάμε για κασέτα.Για τις άλλες δύο δεν έχω άποψη.Απλά μου κάνουν σε χρήματα και design.
Πραγματικά δεν κατηγορώ καμία εταιρεία αλλά και δεν υποστηρίζω καμία.Την δουλειά μου θέλω να κάνω όσο το δυνατόν οικονομικότερα και καλύτερα.Value for money!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149925 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Σίγουρα θα επιλέξεις με τα δικά σου κριτήρια.

Απλά την άποψή μας λέμε. Υποστηρίζω τα φυσικής ροής, γιατί έχω με βεντυλατέρ και κάνει θόρυβο. Το θεωρώ πολύ ενοχλητικό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149926 από antonis1197
Απαντήθηκε από antonis1197 στο θέμα Re:Επιλογή ενεργειακού τζακιού
Την άποψή σας ζήτησα και είναι απολύτως σεβαστή. :cheer: Εαν ήταν να επιλέξω μόνο με τα δικά μου κριτήρια θα το είχα κάνει,οπότε γι αυτό το ψάχνω παραπάνω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149927 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Re:Επιλογή ενεργειακού τζακιού
Η κρατκι χρησιμοποιεί μαντέμι ποιότητας 200 (grey cast iron class 200). Σύμφωνα με τις προδιαγραφές του δηλαδή αντέχει σε πιέσεις 200Mpa ή αλλιώς 200 newton/mm2. Οπότε το κρακ που αναφέρθηκε για τις συγκεκριμένες εστίες μόνο εσκεμμένα μπορεί να το καταφέρει κανείς.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ