Τι γνωμη σας για τα dovre?

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151651 από Enplwcafe
Απαντήθηκε από Enplwcafe στο θέμα Re:Τι γνωμη σας για τα dovre?
Καταρχιν ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.εγω τωρα μαθαινω μιας και νησιοτης και πολυυυυ νοτια δεν εμαθα ποτε με τζακια.τωρα λογο οικογενειας ανεβενω μακεδονια.house δεν ειναι ετσι οπως τα λες ακριβως.ναι στο σπιτι εχει μπει ειδη εντοδαπεδια για ενιαια θερμανση σε ολους τους χορούς.το τζακι ομως εχω σκοπο να το χρισιμοποιω 1.γιατι εχω δωρεαν ξυλα (στεγνα,ξυρα)
2.γιατι με τους εσθητιρες χορού που εχει η εντοδαπεδια ευλπιστω στον χωρο που θα ειναι το τζακι να μην δουλευει η εντοδαπεδια οποτε και οικονομια.
3.γιατι υπαρχουν περιοδοι του χρονου που απλα για να σοασει η υγρασια αναβεις λογο το τζακι και οκ.
4.γιατι αν οντως δουλευει σωστα ισως να καλύπτει και τους υπολοιπους χωρους με καποια τεχνικη....
5. Δεν ψεινω.
6.ναι μου αρεσει σαν ατμοσφαιρα
6.εχω ετοιμασει υποδομη για την χαμαλικα....
Συγουρα αφτα που θελω θα με καλυπτε και μια αλλη εστία.η αληθεια ειναι οτι δεν εκανα αμν και την ερευνα.ειδαμε 5 εταιρείες που δεν διαφερουν και τωσο στις τιμες.η αληθεια ειναι οτι ειμαι της αποψης οτι πληρωσεις περνεις.δεν σημενει οτι υσχιει παντα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151652 από Enplwcafe
Απαντήθηκε από Enplwcafe στο θέμα Re:Τι γνωμη σας για τα dovre?
Καταρχιν ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.εγω τωρα μαθαινω μιας και νησιοτης και πολυυυυ νοτια δεν εμαθα ποτε με τζακια.τωρα λογο οικογενειας ανεβενω μακεδονια.house δεν ειναι ετσι οπως τα λες ακριβως.ναι στο σπιτι εχει μπει ειδη εντοδαπεδια για ενιαια θερμανση σε ολους τους χορούς.το τζακι ομως εχω σκοπο να το χρισιμοποιω 1.γιατι εχω δωρεαν ξυλα (στεγνα,ξυρα)
2.γιατι με τους εσθητιρες χορού που εχει η εντοδαπεδια ευλπιστω στον χωρο που θα ειναι το τζακι να μην δουλευει η εντοδαπεδια οποτε και οικονομια.
3.γιατι υπαρχουν περιοδοι του χρονου που απλα για να σοασει η υγρασια αναβεις λογο το τζακι και οκ.
4.γιατι αν οντως δουλευει σωστα ισως να καλύπτει και τους υπολοιπους χωρους με καποια τεχνικη....
5. Δεν ψεινω.
6.ναι μου αρεσει σαν ατμοσφαιρα
6.εχω ετοιμασει υποδομη για την χαμαλικα....
Συγουρα αφτα που θελω θα με καλυπτε και μια αλλη εστία.η αληθεια ειναι οτι δεν εκανα αμν και την ερευνα.ειδαμε 5 εταιρείες που δεν διαφερουν και τωσο στις τιμες.η αληθεια ειναι οτι ειμαι της αποψης οτι πληρωσεις περνεις.δεν σημενει οτι υσχιει παντα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151653 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Τι γνωμη σας για τα dovre?
Άλλη Ελλάδα η Κρήτη. Ήμουν 8 μήνες στα Χανιά. Οι Κρητικοί ποτέ δεν θα καταλάβουν τους Βορειοελλαδίτες.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151654 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Τι γνωμη σας για τα dovre?

liakjim έγραψε: Άλλη Ελλάδα η Κρήτη. Ήμουν 8 μήνες στα Χανιά. Οι Κρητικοί ποτέ δεν θα καταλάβουν τους Βορειοελλαδίτες.


na ρε νοτιος λεει , νησιοτης .... ανέβηκε μακεδονια !!!
Αν και μπορει να ειναι απ τον Ψηλορείτη , και εκει κρυο κανει , αλλα οταν εδω λεει απο 0-10 , στα χανια λεει απο 10-20 !

παντος φιλος οτι και να παρεις , 8 Kw na einai σε καλυπτει ανετα τα 65 τετραγωνικα ..... ενιαίος χωρος ε

2 . εσυ ξερεις , αν εστρωσεσ ολο το σπιτι πλακακια και μαρμαρα , ε παλι καλα που την εβαλες , αν εχεις ξυλινο πατωμα ειναι σχεδον άχρηστη μαζι με το τζακι
3. ναι στα δοματια θα σπαει η υγρασια ??? μεζονετα εχεις ?
4.τεχνικες πολλες , τους χωρους πες
5.τουλαχιστον τρως η΄ εισαι τις μοδας τα καιμενα τα ζωακια ??? χαχαχαχα
6 εεεεεεεεεεεεε το τζακι ειναι χάσιμο χρόνου , κυριολεκτικά μεταφορικά , αμα πιεις κιολας ,κολας καργα χανετε ο χρονος-τοπος
6. αμα το σπιτι ειναι με μονωση , 5-6 τονους τον χρονο δεν ειναι τιποτα !φαντασου οτι ειναι ενα καροτσι τις οικοδομης την μερα ! φορτωνεις ενα την ημερα και το βαζεις εξω απ την πορτα ! Αμα αυτο ειναι μεγαλη χαμαλικα , ε τοτε τη να πω , σιγα μην σπάστε κανένα νύχι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151659 από Enplwcafe
Απαντήθηκε από Enplwcafe στο θέμα Re:Τι γνωμη σας για τα dovre?
Οροφοδιαμερισμα.αριστερα-δεξια αλλα κτηρια,μπρωστα-πισω θα γεινει θερμομόνωση.πλακακια μπηκαν σε ολο το σπιτι.με σωστες κολες και αρμους καταλιλους για εντοδαπεδια.το σπιτι εκτος απο τον ενιαίο χωρο 65τμ που θα μπει το τζακι εχει εναν αρκετα μεγαλο διαδρομο και στο βαδος κρεματοκαμαρες καο μπανιο.δεν εχω την απετηση να ζεσταθουν και τα δοματια μιας και δεν εγιναν καναλια.ομως με την μεθοδο βετιλατερ σε σημειο ψιλά σε ενα ντουβαρι ευελπιστω τον θερμο αερα να τον προοθω και στον διαδρομο.αφτο μονο χωρις να περιμενω τρελες αποδωσεις.στο σπιτι ειμαστε απο της 4 το απογευμα και μετα οποτε νομιζω ουτε καν τοσα ξυλα.εδω ενα ανοοχτου τυπου πιυ υπερχε πριν την ανακενηση που ολοι ξερουμε πως τα καταινει και παλη ενα καροτσι το απογευμα δεν τα ηθελε με τιποτα.οσω για μενα δεν λεω τα καημενα τα ζωακια απλα δεν ειμαι κρεατοφαγας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151665 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Re:Τι γνωμη σας για τα dovre?
Προσέχετε τα λόγια σας για την Κρήτη. :-) Δημήτρη, έχεις υπηρετήσει φαντάρος εδώ? Μπορεί "να μη σας καταλαβαίνουμε", αλλά σας αγαπάμε. Και είναι αμοιβαίο.

Μη φοβάστε, από Δευτέρα θα καταλάβουμε όλοι το πάει να πει βερύκοκο. Φαίνεται ότι χαλάει για τα καλά ο καιρός.

Εν κατακλείδι, το Dovre 2180 είναι πολύ καλή εστία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ