Μετατροπή από απλό τζάκι σε ενεργειακό

Περισσότερα
7 Χρόνια 10 Μήνες πριν #153169 από NIKOS N.XALKIDONA
Καλημέρα στο forum .Είμαι καινούργιος , και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με αγορά ενεργειακού τζακιού , και συγκεκριμένα , απο τα leroy merlin το INVICTA 700 Grande Vision 14 KW . Τι άποψη θα είχατε για το συγκεκριμένο τζάκι .Δεν ξέρω τι αλλο να ρωτήσω , πριν ξεκινήσω την αγορά του , και όλα τα παρελκόμενα , αλλα είδα κάτι κατασκευές και παρουσιάσεις εδώ μέσα , που πάνω κάτω θα το κάνω και εγώ έτσι .Σας ευχαριστώ πολύ .Μένω Αθήνα , 5 όροφο , σε 7 όροφη πολυκατοικία , και η καμινάδα ειναι πάνω από την ταράτσα άλλα 3-4 μέτρα .θα βοήθαγε να έβαζα καμία φωτό του χώρου , για μία καλύτερη γνώμη ? Καμινάδα ανεξάρτητη έχει τώρα το τζάκι .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 10 Μήνες πριν #153174 από dimlyk
τζακι δεν εχω αλλα απο το διαβασμα και μονο εδω μεσα ειναι σαν ναχω ....
η ερωτηση σου ειναι λιγο ατοπη αφου διαβασες εδω οπως λες εδω μεσα τοσα πολλα που εχουν γραφτει για το συγκεκριμενο :)
φυσικα δεν ειναι οτι καλυτερο κυκλοφοραει σε τζακι αλλα η τιμη του το κανει αξιολογοτατο
καμιναεδα 4 μετρα συνολικα τουλαχιστο κατα προτιμηση ανοξειδωτη και ακολουθας οπως και σε καθε σου βημα τις υποδειξεις του κατασκευαστη 1 μετρο πανω απο εμποδια αποστασεις απο ενδεχομενα πλαινα εμποδια και κυριως διαφορετικα υψη αν υπαρχουν καμιναδες διπλα του
αν θες καποια βοηθεια κανε πιο συγκεκριμενες ερωτησεις ...ειναι πολλοι που τα κατασκευασαν μοπνοι τους και μπορουν να βοηθησουν ...η φωτο θα βοηθαγε αλλα με τις ερωτησεις παραλληλα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 10 Μήνες πριν #153184 από NIKOS N.XALKIDONA
Συνημμένα:
Last edit: 7 Χρόνια 10 Μήνες πριν by NIKOS N.XALKIDONA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 10 Μήνες πριν #153185 από NIKOS N.XALKIDONA
ο χωρος στο τζακι ειναι αυτος .οι φωτο δεν βγηκαν και πολύ καλες .απλα ηθελα να ρωτησω αμα αξιζει το παραπανω τζακι η αγορα του , και ειμαι αναμεσα στο να επαιρνα το τζακι invicta selenic 700 14 kw ή το invicta 700 grande vision 14 kw .δεν το θελω γωνιακο διφατσο .μονο απο μπροστα να εχει τζαμι.εχεις κανεις αγορασει τα συγκεκριμενα για να μου πει την γνωμη του ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 10 Μήνες πριν #153188 από dimlyk
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58496&Itemid=384
klp klp
συνεχιζω να απανταω εγω για να μενει και το θεμα ενεργο ... αρκετοι εχουν τοποθετησει τα συγκεκριμενα τζακια και φαινεται να ειναι ευχαριστημενοι ...ενα ζητουμενο ειναι για πιο λογο θες την αλλαγη ...για να ζεστανεις το σπιτι σου?...για να ζεστανεις ενα χωρο η για ομορφια κυριως? στην πρωτη περιπτωση το ερωτημα ειναι αν το συγκεκριμενο αρκει για να σε ζεστανει η χρειαζεται κατι μεγαλυτερο η και ενδεχωμενως κατι μικροτερο

οποιο και να διαλεξεις παντως μεγαλη σημασια εχει η σωστη τοποθετηση ισως και μεγαλυτερη απο το ιδιο το τζακι


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": NIKOS N.XALKIDONA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 10 Μήνες πριν #153189 από soureal
Άλλο ένα που πρέπει να σκεφτείς είναι ο αποθηκευτικός χώρος για τα ξύλα(έχεις χώρο σε 7 7 όροφη πολυκατοικία; ) και η ευκολία του καθημερινού ανεβάσματος με ξύλα 5 ορόφων.

Αν το θέλεις για περιστασιακή χρήση προχώρα (με τις επιφυλάξεις που αναφέρει και ο @dimlyk,αν όμως γίνει η κύρια πηγή θέρμανσης τότε πρέπει να αναρωτηθείς αν μπορούν και άλλα μέλη της οικογένειας να κουβαλήσουν,ανάψουν,καθαρίσουν κλπ το τζάκι.
Last edit: 7 Χρόνια 10 Μήνες πριν by soureal.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": NIKOS N.XALKIDONA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ