αγορα σομπας να καιει μπρικετα ξυλου

Περισσότερα
6 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 7 Μήνες πριν #159601 από nikdes
καλησπερα σε ολους...ενδιαφερομαι να αγορασω μια σομπα να καιει επι το πλειστον μπρικετες και οχι ξυλα γτ εχω προβλημα μεταφορας προς το σπιτι(αποσταση)..το σπιτι ειναι 55 τετραγωνικα και θελω η σομπα να εχει και φουρνο με ενδειξη θερμοκρασιας...εχω ψαξει πολλα..εχω δει πολλα..ακουσα και για βουλγαρικες αν και τις θεωρω φτηνη λυση..αν ειναι να παρω κατι να ειναι καλο..τωρα μαντεμι η ατσαλι δεν ξερω ακομα..θα ηθελα τη γνωμη σας σε προιοντα για να βγαλω μια ακρη..ευχαριστω
Last edit: 6 Χρόνια 7 Μήνες πριν by nikdes.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159692 από nikdes
κατεληξα σε μια κουζινα ατσαλινη..μοντελο ΣΑ 230 αγοραστος...αν την εχει καποιος θα ηθελα γνωμη..επισης αν την δουλευει καποιος μονο με μπρικετες απο την αρχη...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159712 από dimlyk
ειναι τοσο πολλα τα μοντελα που ειναι λιγο απιθανο να εχει καποιος την ιδια ...δες την απο κοντα αξιολογησε οσο μπορεις την κατασκευη ,,,δες κι αλλες για να εχεις καποιο μετρο συγκρισης ...αλλα κυριως δες πως πρεπει να τοποθετηθει σωστα ...σε βλεπω ομως να κολλας στις μπριγκετες ...δεν διαφερουν και πολυ απο τα ξυλα εκτος του οτι ειναι αρκετα πιο "καθαρες" και χρειαζονται λιγο προσοχη στην ποσοτητα (σε σχεση με το ξυλο) ...οτι καιει παντως ξυλο καιει και μπριγκετες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159718 από nikdes
κολλαω εκει γτ εχω θεμα μεταφορας των ξυλων..αποσταση///μιλησα με ενα δυο προμηθευτες και μερικοι μου ειπαν καποια μοντελα δεν καινε μπρικετες σκετες..μονο σε συνδιασμο με ξυλα..για αυτο θελω να καιει αποκλειστηκα μπρικετες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159729 από dimlyk
γιατι η μπριγκετα δεν ειναι ξυλο ? ...απλα αν πχ ειναι να βαζεις 5 κιλα ξυλα θα βαλεις 3 κιλα μπριγκετες για να αποφυγεις υπερθερμανσεις ..αλλα και οι μπριγκετες θελουν ψαξιμο γιατι καποιες καιγονται γρηγορα και καποιες πολυ αργα ...αυτο που πιθανοτατα θα χρειαστεις ειναι καποια ξυλαρακια για προσαναμα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nikdes

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159737 από nikdes
εχουμε αποψη για μπρικετα να κανει αργη καυση?γνωμες απο χρηστες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ