Ρύθμιση λέβητα βιομάζας Mensa

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #23262 από ΔΗΜΗΣ
Ο λέβητας βιομάζας mensa δεν έχει έτοιμες εργοστασιακές ρυθμίσεις , μήπως γνωρίζει κανείς για ανταλαγή απόψεων και οικονομία στο πέλλετ?
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24273 από sakic
Απαντήθηκε από sakic στο θέμα Απ: Ρύθμιση Λέβητα Βιομάζας Mensa
Εχεις τοποθετησει τετοιο λεβητα?
Ψαχνω καποιον απεγνωσμενα τις τελευταιες μερες με τετοιο λεβητα να μου πει τις αποψεις του γιατι ενδιαφερομαι να τον αγορασω και εγω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24313 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Ρύθμιση Λέβητα Βιομάζας Mensa

ΔΗΜΗΣ έγραψε: Ο λέβητας βιομάζας mensa δεν έχει έτοιμες εργοστασιακές ρυθμίσεις :blink:

, μήπως γνωρίζει κανείς για ανταλαγή απόψεων και οικονομία στο πέλλετ?

Εννοείς ότι πουλήθηκε αρρυθμιστος ; Και καιει όπως θέλει, χωρίς ογκομέτρηση κλπ. ?
Ο εισαγωγέας έχει σίγουρα τις ρυθμίσεις - το μενού αλλαγής παραμέτρων.

Τις αρχικές εργοστασιακές ρυθμίσεις τις αλλάζουμε μόνον αν βλέπουμε κακά αποτελέσματα.
Η φλόγα πως είναι ? Ζωντανή > Άσπρη? Απο κατανάλωση ?


- Πάντως επειδή πολλά εργοστασια χρησιμοποιούν ίδιο λογισμικό, βάλε μια φωτογραφία να δουμε.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24536 από ΔΗΜΗΣ
Απαντήθηκε από ΔΗΜΗΣ στο θέμα Απ: Ρύθμιση Λέβητα Βιομάζας Mensa
[attachment:1]Kenergy_Mensa_new2.jpg[/attachment]

[attachment:1]Kenergy_Mensa_new2.jpg[/attachment]

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25473 από ΔΗΜΗΣ
Απαντήθηκε από ΔΗΜΗΣ στο θέμα Απ: Ρύθμιση Λέβητα Βιομάζας Mensa
τί ακριβώς θελεις να ρωτήσεις , δεν σου δίνουν σχάρα για ξύλο ή μπριγκέτα οπότε έφτιαξα εγώ μια σιδερένια παρόμοια, δεν μου έδωσαν δεύτερο ταψί για τις στάχτες οπότε θα φτιάξω στη στράντζα εγώ . τα καλά τώρα είναι οτι έχει καπάκι στο σιλό για προστασία , ο φυσητήρας του έχει διακλάδωση και φυσάεικαι από τον κοχλία προς το θάλαμο καύσης για επιπλέον προστασία , καίει αψογα πέλλετ ξύλου αλλά στο πυρηνα που δοκιμάσαμε είτε θέλει ρυθμίσεις άλλες πιο ειδικές που δεν πολυψάξαμε είτε να μπαίνει χειμώνα με κλειστά παράθυρα των γειτόνων , εκτός αν μένεις μακρία ο ένας απο τον αλλο οπότε σώθηκες οικονομικά με πυρηνοξυλο ή πυρήνα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25487 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Απ: Ρύθμιση Λέβητα Βιομάζας Mensa

ΔΗΜΗΣ έγραψε: τί ακριβώς θελεις να ρωτήσεις , δεν σου δίνουν σχάρα για ξύλο ή μπριγκέτα οπότε έφτιαξα εγώ μια σιδερένια παρόμοια, δεν μου έδωσαν δεύτερο ταψί για τις στάχτες οπότε θα φτιάξω στη στράντζα εγώ . τα καλά τώρα είναι οτι έχει καπάκι στο σιλό για προστασία , ο φυσητήρας του έχει διακλάδωση και φυσάεικαι από τον κοχλία προς το θάλαμο καύσης για επιπλέον προστασία , καίει αψογα πέλλετ ξύλου αλλά στο πυρηνα που δοκιμάσαμε είτε θέλει ρυθμίσεις άλλες πιο ειδικές που δεν πολυψάξαμε είτε να μπαίνει χειμώνα με κλειστά παράθυρα των γειτόνων , εκτός αν μένεις μακρία ο ένας απο τον αλλο οπότε σώθηκες οικονομικά με πυρηνοξυλο ή πυρήνα.


ΔΗΜΗ έχεις κάποιο e-mail? θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποιες πληροφορίες...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ