Πρόβλημα στην υδραυλική εγκατάσταση - Help!!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45308 από frakyd
Λες να τον εβαλε αναποδα?
Το κουλο ειναι οτι σε ολα τα αλλα εχουμε κοκκινο κ μπλε σπιραλ κατω στους σωληνες,
κ στα στα 2 προτελευταια ειναι κ τα 2 μπλε.
Τους τελειωσε το κοκκινο μαλλον.

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us


Γρηγορη αυτο που ειπες οτι εχω διακοπτες μονοσωλήνιού ενώ έχω δισωλήνιο σημαινει
οτι δεν δουλευουν καλα κ πρεπει να τους αλλαξω επειδη δεν ζεσταινουν
τα σωμματα γρηγορα ή για καποιο αλλο λογο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45331 από dimlyk
ναι αυτο σημαινει ...οι διακοπτες μονοσωληνιου επιστρεφουν ενα μερος απ το ζεστο νερο απευθειας στον λεβητα ...μ αυτο τον τροπο ομως επιτυγχανεις οικονομια ...

τωρα μας μπερδεψες ακομα περισσοτερο αν θυμασαι οτι ζεστενοταν πριν ...( η πρωτη σκεψη παει σε εξαερωση που ειπες οτι εγινε ...αλλα ειναι και το ψηλοτερο σημειο της εγκαταστασης υποθετω )
το θεμα ολο ειναι να βρεις με ποια σωματα ειναι σνδεδεμενο κι αυτο μονο με δοκιμες θα το καταφερεις
κλεινοτας καποια (λογικα η με καποιο μικρο η με το πιο κοντινο του) ...


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45368 από aithio
Αυτό τον διακόπτη δεν τον έχω βάλει αλλά νομίζω ότι έχει ρυθμιζόμενο bypass...
Δηλαδή μπορείς να το κλήσεις.
Αν τα λέω σωστά κάνει και για μονοσωλήνιο και για δισωλήνιο.
Δες εδώ
www.mttrading.cz/upload/file/ICMA_cap.-A2_eng.pdf
Θα πάρεις τηλέφωνο το πρωί στο τηλέφωνο που θα βρείς σε αυτό το λίνκ και θα ζητήσεις να μιλήσεις με τον μηχανολόγο τους και θα τον ρωτήσεις.

Αλλά θα πρέπει να θεωρήσουμε ότι ο μπαρμμας έχει βάλει καλά το εσωτερικό σωληνάκι να πατάει μέχρι κάτω και δεν έχει χάσει το εσωτερικό διαχωριστή από σκληρό τεφλόν.
www.tzanos.gr/

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45370 από aithio
Dimlyk θα σε απογοητεύσω...

ναι αυτο σημαινει ...οι διακοπτες μονοσωληνιου επιστρεφουν ενα μερος απ το ζεστο νερο απευθειας στον λεβητα ...μ αυτο τον τροπο ομως επιτυγχανεις οικονομια ...


Με αυτό τον τρόπο δεν επιτυγχάνεις οικονομία επιτυγχάνεις μαλακία.

Gregori
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53517 από memis
κατα πασα πιθανοτητα 2 ειναι οι λογοι ενας μηπως εχει μπερδευτει η επιστροφη με την εισαγωγη και 2 εχει μπλοκαρει ο διακοπτης.αν ζεσταινει λιγο κατω οι πετσετοκρεμαστρα μαλλον εχει μπερδεψει την εισαγωγη με την επιστροφη.αν παλι εχεις 10 σωλινες στο κολλεκτερ και 12 σωματα σημαινει πως εχει χρησημοποιιθει μονοσωλινιο συστημα σε 2 σωματα αν αυτα τα σωματα ειναι γομαρια και μετα ακολουθει η πετσετοκρεμαστρα την πατησες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53558 από frakyd
Aλλαχτηκε τελικα ο διακοπτης της πετσετοκραμαστρας κ τωρα δουλευει καλυτερα.
Τα ειχε παιξει εκεινο το πλαστικο μακαρονακι - παπαρακι που ανεβαζει τα ζεστα (νομιζω κατι τετοιο).

Η πετσ/στρα μαζι με αλλα 2 ειναι μαζι(οχι μεγαλα), κ του αλλου μπανιου με του χωλ.

Το θεμα ειναι πως εμενα μου φαινονται ολοι οι διακοπτες που εχουν τα καλοριφερ ιδιοι.
Θα επρεπε αυτοι που δουλευουν με αυτο το μονοσωλινιο συστημα που λες , να ειναι διαφορετικοι?

Εμενα παντως ολα τα καλλοριφερ εχουν μια παροχη απο κατω οχι πανω κ κατω που εχουν καποιοι
αλλοι.

Μπορει να μην ζεσταινονται ολα το ιδιο γρηγορα (λογικο μου φαινεται) αλλα ζεσταινονται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ