Λέβητας OPOP 30kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44249 από plat
Απαντήθηκε από plat στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Στους 65 αλλα μολις παει να ανεβασει σχεδον 1 βαθμο σταματα και κλεινει τον κυκλοφορητη και στη συνεχεια ριχνει την θερμοκρασια σχεδον 8 βαθμους και αντε παλι απο την αρχη και οταν δουλευουν και οι 2 οι οροφοι τοτε το προβλημα γινετε μεγαλυτερο με αυτη την λειτουργεια του λρβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44251 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW

plat έγραψε: Στους 65 αλλα μολις παει να ανεβασει σχεδον 1 βαθμο σταματα και κλεινει τον κυκλοφορητη και στη συνεχεια ριχνει την θερμοκρασια σχεδον 8 βαθμους και αντε παλι απο την αρχη και οταν δουλευουν και οι 2 οι οροφοι τοτε το προβλημα γινετε μεγαλυτερο με αυτη την λειτουργεια του λρβητα


Λογικό είναι διότι επιστρέφουν πίσω κρύα νερά και ο λέβητας δίνει εντολή να σταματήσει. Βήμα πρώτο ρύθμισε τον να ανοίγει στους 45 (μην σου πω 40) ώστε να υπάρχει μικρότερη συχνότητα στην κυκλοφορία των νερών.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44268 από plat
Απαντήθηκε από plat στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Aυτοι λενε πως το πελλετ μετα τους 65 αρχιζει να εχει αποδοση και γι αυτο το βαζουν να ανοιγει στους 65.Προηγουμενος ο Χρηστος αν δεν κανω λαθος εγραψε για το μπαι πας που κανουν τα σωματα και ετσι διαβαζοντας ο λεβητας υψηλες θερμοκρασιες ριχνει την ισχυ κατι που δεν ισχυει μιας και αυτος συνεχιζει να δουλευει με το φουλ της ενεργειας του

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44313 από plat
Απαντήθηκε από plat στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Χρηστο γεισου και ευχαριστω για τη συμβουλη ειμαι οπως σου εγραα απο Λεπτοκαρυα και το κακο ειναι οτι δεν κατεβαζει καθολου ισχυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44322 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW

plat έγραψε: Χρηστο γεισου και ευχαριστω για τη συμβουλη ειμαι οπως σου εγραα απο Λεπτοκαρυα και το κακο ειναι οτι δεν κατεβαζει καθολου ισχυ




Κατ αρχην φιλε ο εμπορος ειναι εξουσιοδοτημενος αντιπροσωπος της opop μεσω του Σαββαιδη;;;

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην σου δωσει λυση ενας εμπορος που συνεργαζεται με τον Σαββαιδη.

Τον 30 αρη λεβητα τον βαζουμε σε σπιτια τουλαχιστον 200m2 με ετησια καταναλωση πετρελαιου (αν υπηρχε) 3 αντε 3,5 τονους...εσυ ποσο πετρελαιο εκαιγες;;;

Ξαναλεω οτι οι διακοπτες εξωτερικου βρογχου αντικαθιστανται με απλους για τον παραπανω λογο.

Εσυ τι εγκατασταση εχεις...μονοσωληνιο;;;δισωληνιο;;;

Αδυνατω να πιστεψω οτι εχεις εγκατασταση σωματων με θερμιδικη ισχυ 40000 θερμιδων συν τα μποιλερ κοντα στις 50000 οπως λες...παρα πολλες οι 40000 για 170m2 σπιτι...εκτος αν εισαι στον Ολυμπο πανω.

Επισης τις ρυθμισεις που εχεις δεν μπορω να τις γνωριζω μιας και ειναι δουλεια του εμπορου που τον πουλαει και ρυθμιζει...εισαι σιγουρος οτι ειναι σωστες;;;

Δοκιμασες να κλεισεις καποια σωματα στο σπιτι, για να δεις αν ειναι ανεπαρκεια του λεβητα η αυτο που σου ειπα σχετικα με τους διακοπτες;;;

Κλεισε 5 σωματα και τα μποιλερ και δεν τις θερμοκρασιες σου μετα απο 2 ωρες...αν ειναι ολα ζεστα και ο λεβητας δουλευει ρολοι πραγματι ειναι ανεπαρκεια του λεβητα...αν οχι το συζηταμε ξανα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44335 από plat
Απαντήθηκε από plat στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Καταρχας τον αγορασα απευθειας απο τον Σαββαιδη μου ειπε ουι με καλυπτει το συστημα ειναι δισωληνιο πραγματι η καταναλωση ηταν γυρω στους 3 με 3,5 τονους αναλογα με τον χειμωνα θα κανω αυτο οου μου λες και αρχιζω να φοβαμαι οτι θα επιβεβαιωθης και θα τα παιξω εγω.Εαν οντως ειναι ανεπαρκεια του λεβητα ποια ειναι η λυση που μου προτεινης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ