Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115789 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
από την Κυριακή τον ανάβω για 2-3 ώρες το βράδυ, ίσα που να πιάσουμε 22 βαθμούς ...

άντε να δούμε !!

καλά ανάματα σε όλους εύχομαι και το πέλετ στα 200 ο τόνος :)

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dea@7351

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115887 από akis kyriakidis
Απαντήθηκε από akis kyriakidis στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Καλό Χειμώνα να έχουμε όλοι μας .
Mια σημαντική πληροφορία που αφορά τους Μελλοντικούς καταναλωτές που θα επιλέξουν το συγκεκριμένο Ελληνικό προιόν .
Η Νέα Thalia 2013 βγαίνει στην Ελληνική αγορά και με Air-flow (extra option) !!

Τι σημαίνει αυτό ?
Το air flow είναι ένας αισθητήρας παροχής αέρα (lpm) ,που συνεργάζεται με το κεντρικό controller της συσκευής , ελέγχοντας σε πραγματικό χρόνο την παροχή (όγκο) αέρα στην καύση .
Με απλά λόγια to air flow αυτορυθμίζει την ποσότητα αέρα με στόχο τη βέλτιστη καύση-απόδοση της Συσκευής .

Στην ουσία η τοποθέτηση του στις Νέες συσκευές έρχεται για να λύσει προβληματάκια του παρελθόντος που είχαν να κάνουν 1. Με την τοποθέτηση μιας <Κακής> Καπνοδόχου 2.Με την αλλαγή της ποιότητας pellet ( χρήση απιστοποίητων )που επιλέγει ο καταναλωτής κατα την διάρκεια της χειμερινής περιόδου .

Έξυπνη η τοποθέτηση του, μικρό το extra κόστος και αν μη τι άλλο δείγμα εξέλιξης της υπάρχουσας συσκευής .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , www.promitheas.org.gr
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": STAF

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116852 από Tsorbia
Απαντήθηκε από Tsorbia στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ, ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ, ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟΝ THALIA 1 ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ, (ΞΕΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ) :woohoo:
ΠΕΡΣΥ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ BIOENERGY POINT. ΣΕΡΒΙΚΟ-ΟΞΥΑ, ΣΤΑ 285€ ΤΕΛΙΚΗ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.
ΦΕΤΟΣ ΠΗΡΑ ΤΟ AMECO (ΕΛΑΤΗ) ΜΕ 260€ ΑΠΟ Δ.Ε.Θ.-ΠΡΟΣΦΟΡΑ (ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΟΧΛΙΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΤΟ ΑΜΕCΟ ΛΟΓΩ ΕΛΑΤΗΣ)
ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ THALIA20. ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ 87m (17 KCal) ΕΚΑΨΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 4.2 ΤΟΝΝΟΥΣ, ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ.
ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ, ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ "DISLEITOYRGIES" ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΓΡΑΦΕΙ "SERVICE" ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΟΝΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ή ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000 ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ. ( ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ RΕSΕΤ ΤΙΣ ΩΡΕΣ SERVICE) :whistle:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116857 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Καλά είναι να γράφεις με μικρά για να μπορούμε να σε διαβάζουμε πιο εύκολα.Το service στο βγάζει ως υπενθύμιση για να καθαρίσεις την σόμπα σου και τα μπουριά καλύτερα,αν το έχεις κάνει το αγνοείς και από κάπου μέσα στο μενού το βρίσκεις και το μηδενίζεις.Στη δικιά μου την σόμπα το βγάζει κάθε 1000 ώρες άρα κάπου εκεί είσαι και εσύ

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116905 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Ενδιαφέρον. Μπαίνει στις Thalia που είναι του 2012? Κι έλεγα να επικοινωνήσω με το εργοστάσιο για τυχόν αναβαθμισεις. Thanks a lot.
Κατα τα άλλα, άναψα σήμερα για δοκιμή τη σόμπα και δουλεψε μια χαρά. Ήταν καθαρισμένη και χάρηκα που όλα λειτούργησαν καλά.
Το
bioenergy point το δοκίμασα πέρισυ και με το πρώτο μου κόλλησε ο κοχλίας. Το απέδωσα στη σκληρότητα του ξύλου της οξυάς και φοβήθηκα να ξαναβάλωαν και μ άρεσε η μυρωδιά και η τιμή :) Λέτε να βελτιώθηκε κάτι φέτος σχετικά με τη σκληρόττα ή τον κοχλία. (Λεπτομέρεια: άνοιξα κι έβγαλα τον κοχλία από κάτω-δύσκολο- και μετά που το είπα στον υπεύθυνο κατασκευής των Mytherm,μου είπε πως βγαίνει κι απο πάνω με λιγότερο κόπο :unsure: )

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by georgepap31.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116970 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

georgepap31 έγραψε: βγαίνει κι απο πάνω με λιγότερο κόπο :unsure: )


Ναι Γιωργο 3 βιδακια ειναι απο πανω βγαινει πανευκολα. ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ οταν ξαναβαλουμε τον κοχλια στο καρε να ειναι πολυ καθαρα (μην μας πεσει κανενα κομματακι πελλετ ή σκονες)

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ